Telewizor do dużego pomieszczenia w kwocie ~6500 PLN.

Kacper98

New member
Cześć,

Chciałbym zwrócić się do Was z prośbą o pomoc w zakupie nowego telewizora do salonu. Znalazłem sporo przydatnych informacji na forum, więc postanowiłem założyć konto i zwrócić się bardziej bezpośrednio do Was :) Poniżej kilka wymagań/odpowiedzi do ankiety:

  • Metraż pomieszczenia z telewizorem - około 45 m2
  • Odległość od telewizora - od 3 do 5 metrów
  • Obecny TV - stary Sony 42 cale, trochę już za mały
  • montaż na ścianie docelowo, preferowany rozmiar telewizora od 75 cali do 86 cali

Pomieszczenie w którym znajdować się będzie TV jest dość spore (45 metrów kwadratowych), jak również sama odległość od telewizora. W związku z tym natknąłem się na problem - czy warto może w owym budżecie brać lepszy telewizor OLED mniejszą przekątną ekranu pokroju 65 cali i cieszyć się lepszą jakością obrazu, czy może lepiej (tak na ten moment zakładam) wziąć większy telewizor - 75 cali lub więcej? Jaka jest wasza opinia? Budżet to +/- 6500 PLN.

Z ciekawszych modeli jakie udało mi się znaleźć:

LED:

Philips 75PUS8506/12 - Ambilight mi bardzo odpowiada
LG 82UN85003LA - 82 cale, 100Hz, na papierze wygląda super, tylko dostępność niezbyt ciekawa
Sony KE-75XH9005 - znalazłem go dziś, również bynajmniej na papierze wygląda całkiem okej.
Samsung UE85AU7192U
LG 86UP80003LA (trochę ponad budżet)


OLEDy (jeżeli warto)

PHILIPS 65OLED705/12



Z góry dziękuję Wam za pomoc i poświęcony czas

Kacper
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałeś extra modele.

Zacząłbym od
- Philips 75PUS8506
- LG 82UP8003
- Philips 65Oled 705
Masz specjalne ceny dla niebieskich plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

Kacper98

New member
Dziękuję Ci za odpowiedź. Byłem w sklepie i oglądałem kilka z nich, niestety Phillipsa nie udało mi się zobaczyć na żywo.

Co sądzisz o SONY KE75XH9005? Prezentuję się świetnie, lecz czego się boję to tylko 32 strefy w tablicy podświetlenia pod ekranem (podobno nadrabiają algorytmy i logika Sony która całkiem dobrze tym steruje, jednak to dalej 32 strefy). Dodatkowo lekko boli też niepełna obsługa 4K@120Hz - problemy z wyświetleniem pełnej rozdzielczości w tym trybie - zdaje się że nie są do ominięcia przez łatki software'owe.

Z drugiej strony znalazłem też ciekawą propozycję od Xiaomi - XIAOMI Mi TV Q1 - na papierze prezentuje się świetnie. 192 strefy podświetlenia, znowu braki w 4K@120Hz- tutaj praktycznie jest nieobsuługiwane z racji niedomagań hardware'owych, lecz QLED i duża ilość stref przyciąga uwagę - mieliście może styczność z tym sprzętem?

Znalazłem jeszcze ciekawego TCL'a dość świeży, ale informacji/recenzji/opinii o nim praktycznie wcale nie ma na ten moment - TCL 75C728.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Co masz celować s Xiaomi to lepiej już Hisense , ja bym odpuścił tego Xiaomi
HISENSE 65U8QF o ten model mi chodzi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten TCL - bardzo dobry model.
Jeszcze testujemy go.
Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich z pakietem.

Philips gra bardzo dobrze !!!
 
Do góry