Telewizor do baaardzo jasnego pomieszczenia

art_pl

New member
Witam wszystkich :)
Od dłuższego czasu poszukuje telewizora który nie będzie miał (lub będzie miał mało) odblasków. Ten który mam to LCD z matrycą matową i jest praktycznie pozbawiony odblasków. Jest już jednak leciwy i mały - szukam czegoś lepszego.
Chciałem iść na całość i kupić plazmę Panasonica serii VT50/60 :) ale jak zobaczyłem w sklepie swoje lustrzane odbicie to trochę mnie rozczarowała. Podobno wszystkie plazmy mają "szybę" z przodu i przez to lustro. Czy tak jest?
Jak to jest z LCD?
Mam pomieszczenie gdfzie vis-a-vis telewizora są dwa duże główne okna w pokoju, od południowo zachodniej strony. Przy oglądaniu telewizji w ciągu dnia nie zasłaniamy ich dzisiaj - i tak chcielibyśmy robić.
Poszukuje TV w rozmiarze 50-55". Naturalnie jakośc obrazu jest ważna, ale chyba ważniejsza jest multimedialność - możliwość wypożyczania filmów. a Najważniejsze - ograniczenie odblasków.
Czy ktoś może coś doradzić?
Z góry dziękuję,:)
Pozdrawiam,
A.
 

art_pl

New member
rolety i żaluzje nie wchodzą w grę. Po to było kupowane mieszkanie bardzo jasne aby teraz go nie zasłaniać w niedzielę gdy chce się coś obejrzeć :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matowe masz wszystkie sharpy, poczynając od najlepszych
Sharp 60LE 852,
Sharp 60LE 840
Sharp 60LE 752
 

art_pl

New member
:blagam:panowie pomóżcie!
Już mi mózg paruje od tego czytania na forach, stronach itp.
Żona mówi że dla niej najważniejsze jest aby nie było widać odblasków, siebie na telewizorze w jasny słoneczny dzień.
Rozumiem że jedynym wyborem staje się Sharp?
A jak się ma multimedialność w tym telewizorze? Czy ma wypożyczalnie video (ipla itd)?
A może można do niego dołożyć jakieś pudełeczko z wypożyczalniami?
Coraz bardziej mam chętkę na 60 cali. Odległość oczu od telewizora to jakieś 3m i tak się zastanawiam jak będą wyglądać kanały SD (kablówka UPC).
Poradźcie proszę bo już***mi się mózg lasuje...:blagam:
pozdro
art
 

art_pl

New member
Panowie, pozwolę sobie uściślić aby uniknąć dalszego rozbawienia i np wyrzucenia topicu przed admina do innego działu (np meble pokojowe) :D
Chodzi mi o odbicia i odblaski przy oglądaniu TV a nie jak jest wyłączony. :)

W naszym pokoju dokładnie naprzeciw telewizora są dwa duże okna, dające główne światło. Niestety przy oglądaniu czegoś na telewizorze z szybką wszystko się odbija i jest lustro. Szczególnie na ciemnych partiach obrazu, mniej oczywiście na jaśniejszych.
Dlatego szukam telewizora który by miał jak najbardziej matowy ekran. Ktoś wspominał że Sharp ma matowe ekrany - czy wszystkie modele?

Zastanawiałem się jeszcze nad tymi modelami: Philips 55PFL8008S, Samsung UE55F8000SL oraz plazmą Panasonic P55VT60E, czy ktoś z doświadczenia może mi powiedzieć jak się one mają w tych odblaskach do Sharpa?

Jeżeli różnica w odblaskach jest bardzo duża to wybiorę Sharpa jak niewielka to coś z pozostałych...

Co radzicie?
a.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Niestety w bardzo jasnym pomieszczeniu, choćbyś kupił nie wiem jaki TV, to dobrego obrazu nie uzyskasz. Możesz owszem nastawić praktycznie każdy TV tak, że mimo mocnego oświetlenia będzie dawał ostry i wyraźny obraz ale jak się ściemni to nie dasz rady tego oglądać. Będzie za jaskrawy.
Nie bez powodu w kinach jest ciemno.
 

art_pl

New member
Nie muszę mieć super kinowej jakości w tym jasnym pokoju :) ale chciałbym mieć bardzo dobry telewizor, który będzie miał jak najmniej "odblaskowy" ekran przy oglądaniu w dzień.
Na krótkiej liście są: Sharp 840/852, Philips 55PFL8008S, Samsung UE55F8000SL oraz Panasonic P55VT60E.
Czy ktoś z doświadczenia może się***wypowiedzieć?
Jak nie podejmę decyzji w ciągu kilku dni to żona wyda kasę na coś innego ;-)
Pozdrowienia,
A.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Plazma do takich warunkow sie nie nadaje, absolutnie.
Przyklad z kinem, tez nie bardzo. Projektor, to nie swiecacy panel.
Do takich warunkow, ja tu widze Sharpa.
 

art_pl

New member
Dzięki za pomoc,
a czy wszystkie Sharpy mają taki sam ekran (jeżeli chodzi o odblaski) ?
Rozumiem także że jak Sharp to Quattron, czyli modele 830/835 lub 840/843. Czy tak?
Ktoś ma porównanie jak odbija światło taki Sharp w stos np do Samsunga serii 7000 lub 8000?
pozdro,
a.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp mam matową matrycę - więc nie ma co porównywać matu do błyszczącej.
Ale masz duże nasłonecznienie ?
Ja mam duże okna - dlatego wybrałem matowe - bo w dzień nic nie było widać , musiałem ciągle zasłaniać okna mimo że za oknami piękna pogoda.
Teraz nie muszę i jakość obrazu na Sharpie - rewelacja.
Szczególnie Quatron LE 840.
 
Do góry