Telewizor do 8000-10000zł

North

New member
Witam,
nadszedł czas wybrać telewizor do salonu. Mój budżet to jakieś 8000-10000zł. Przeglądałem trochę testów, pochodziłem po sklepach i na ten moment moje typy to Philips 55PFL8007 i Sony KDL55HX850. Ten pierwszy przemawia do mnie przede wszystkim Ambilight, natomiast Sony urzekł mnie swoim designem.

Standardowa ankieta:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x6m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Po bokach i na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Od strony zachodniej.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś starszy Sony
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? WiFi (obowiązkowe wejście Ethernet), 3D mile widziane, duża ilość odtwarzanych formatów (filmy będą odtwarzane z dysku sieciowego podłączonego do routera), aczkolwiek będę jeszcze miał odtwarzacz sieciowy, więc nie wiem, czy to wymagane. I oczywiście mile widziane Ambilight, ale to zawęża wybór tylko do Philipsa.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfra+, odtwarzacz sieciowy (z niego będą leciały tylko filmy HD)
10.Jakie urządzenia ? dekoder, zapewne odtwarzacz sieciowy Yamahy, czasami Xbox
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową, ale może być też błyszcząca
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie HD
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raz na tydzień
16.Preferencje co do marki ? Sony do mnie przemawiało, ale właściwie jest mi to bez różnicy
17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Ramka (dlatego jednolita tafla szkła w Sony tak mi się podoba;d), mała ilość obłusgiwanych formatów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczory, popołudnia
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10000zł (z okualarami)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętnie, 3D będzie używane czasami tylko jako taki bajer

Właściwie jestem zdecydowany na Philipsa, ale prosiłbym o ocenę jego obrazu w porównaniu do Sony. Ten Ambilight głównie przeważył cały wybór. Może jeszcze jakieś inne telewizory warte uwagi?
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Na taki salon 55 cali to o wiele za mało, najlepiej weź plazme Panasonica TX-P65ST50 za 7800 zł, 65 cali to minimum.
 

North

New member
Tyle, że w połowie długości będą usytuowane sofy, ponieważ w dalszej części salonu jest kominek i przejście na ogród. Także 55 cali to takie optimum dla mnie.
 
Do góry