Telewizor do 6000zł

maciek1422

New member
Witajcie, w tym tygodniu muszę kupić TV, ale nie jestem pewien co do swojego wyboru, więc proszę o rady :)
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Około 18m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Około 3,5-4m, ale jeśli będę sam to będę siadał bliżej (2m)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-5, ale najczęściej tylko ja
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na komodzie o wysokości 80cm
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Nie pada na tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Jakiś 6 letni lcd sony 46 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Mały input lag, dobry obraz na sygnale sd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Zwykły analogowy, dostawca - Multimedia
10.Jakie urządzenia ? Amplituner, PS3, Xbox 360, laptop, ale te urządzenia będę podpinał do ampli po hdmi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Około 5-6h, zależy od dnia
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy w sumie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Różne programy na discovery, programy rozrywkowe (tvn, polsat), czasem muzyczne, sport (F1, siatkówka, tenis, sporty zimowe)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie, ale wifi bym chciał
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zależy od dnia, ale załóżmy, że 40%
16.Preferencje co do marki ? Nie ma
17.Preferencje co do wielkości ? 46-55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Input lag, bzyczenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000 to absolutny max
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Tak, raczej aktywne, bo będę oglądał pod lekkim kątem

Jestem na 90% przekonany do Sony 55HX750, czy to będzie dobry wybór do moich zastosowań? Czy nie będzie za duży jak będę grał w odległości 2m od TV? Może lepiej kupić mniejszy TV, ale lepszy? Ja już sam nie wiem...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli dość często będzie to 2metry od TV, to polecał bym wziąć wtedy 46/47".

Sony będzie świetnym wyborem, także do gier.
 

maciek1422

New member
Zawsze gram w odległości tych 2m i czasem jakiś film oglądam tak. Do telewizji i jak z kimś oglądam film to te 4m. No i właśnie się zastanawiam czy te 55 cali nie będzie za wielkie. Myślałem o panasonicu 47dt50, bardzo podoba mi się zerowy input lag i ogolnie wydaje się fajny, ale nie wiem jak z tą wielkością...
 

maciek1422

New member
To jak myślicie, jakość obrazu będzie lepsza na tym panasie?
Z tych 2m będzie za duży ten 55 cali?
Wybór mam taki:
Sony 55HX750
Panasonic 47DT50
Sony 46HX850
Philips 47 6007

Do panasa 55dt50 raczej nie dam rady dopłacić...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Bierz 46HX850, to jeden z najlepszych wyborów w tej cenie. Ew. pomyśl jeszcze nad tym Panasonickiem lub Toshibą YL863. Choć zdaje mi się że Sony będzie najlepszym wyborem.
 

maciek1422

New member
Ale sony jest pochylony właśnie a ja mam dość wysoko tv i nie pasuje mi to, chyba, że da się go jakoś pionowo postawić? Ale myślę, że wezmę tego Panasa DT50.
 
Do góry