Telewizor do 4300zł

maciek1422

New member
Cześć, założyłem wcześniej temat w dziale z plazmami, ale bardziej tutaj pasuje :)
Szukam tv, który w dużej części będzie używany do grania (około 50%), czyli z jak najmniejszym input lagiem, byłem właściwie zdecydowany na plazmę samsunga model ps51e6500, ale zmartwiłem się gdy przeczytałem o migotaniu plazm, muszę zobaczyć czy to widzę, chyba, że nie warto kupować tej plazmy.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Około 18m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Około 4m, ale jeśli będę sam to będę siadał bliżej (2,5-3m)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-5, ale najczęściej tylko ja
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na komodzie 80cm
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Nie pada na tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Jakiś 6 letni lcd sony 46 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Mały input lag, dobry obraz na sygnale sd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? SD z firmy Multimedia
10.Jakie urządzenia ? Amplituner, PS3, Xbox 360, laptop, ale te urządzenia będę podpinał do ampli po hdmi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Około 5-6h, zależy od dnia
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy w sumie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Różne programy na discovery, programy rozrywkowe (tvn, polsat), czasem muzyczne, sport (F1, siatkówka, tenis, sporty zimowe)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie, ale wifi bym chciał
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zależy od dnia, ale załóżmy, że 50%
16.Preferencje co do marki ? Nie ma
17.Preferencje co do wielkości ? Co najmniej 46
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Input lag, bzyczenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4350 to absolutny max
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Tak, bez różnicy

Poczytałem forum i mam kilku kandydatów:
Samsung PS51E6500 (najbardziej mi się podoba, ze względu na wielkość i multimedialność, ale nie miałem wcześniej plazmy i nie wiem co z tym miganiem...)
Panasonic 47 ET50 (w dobrej cenie w sklepiku 4km od domu)
Sharp 46LE830 ( wyprzedaż w rtv euro agd i jest za 4350 1,5km od domu )
Sony HX750
Philips 46PFL5507 (powyższe będą pewnie lepsze)
Ewentualnie Toshiba WL863, ale tutaj chyba słabo z filmami po usb itp

Jeszcze jakiś pominąłem? Chciałbym, żeby okulary aktywne można było kupić nie tylko producenta telewizora tylko np tańsze samsungi (gdybym nie kupił plazmy)
Przypomnę, że zależy mi na tym, żeby był w miarę dobry obraz przy TV SD.
Jutro wybiorę się żeby zobaczyć jak ta plazma na żywo się sprawuje (miganie) i zobaczę też te inne jeśli będą w sklepie :)
 
Ostatnia edycja:

maciek1422

New member
Jednak wczoraj pojjechałem do rtv euro agd obejrzeć telewizory. Tylko, że nie było tej plazmy, ogólnie to widziałem chyba tylko jedną plazmę tam (Panas gt30) i obraz faktycznie nie był "stały" czy jak to tam nazwać, patrząc kątem oka to napewno widziałem migotanie, dzisiaj zobaczę w media markt czy jest samsung.
Nie było też Panasonica ET50 (był tylko ET5).
Sharp LE830 mi się podobał, ale po powrocie do domu przeczytałem, że słabo z multimediami u niego i sam nie wiem co o tym myśleć.
Sony HX750 był wyłączony, więc nie wiem jak obraz. Za to najbardziej podoba mi się multimedialność w nim, ale znowu coś musi nie być do końca ok, bo nie czyta mkv... I weź tu kup TV
Toshiba YL/WL863 faktycznie piękna :) Obraz też ładny, czerń ok, ale multimedia leżą i kwiczą.
Philipsa nie wiem czy jest sens porównywać, był puszczony materiał słabej jakości i nie urzekł mnie ten TV.
Panas ET5 miał słabą czerń troszkę jak na warunki sklepowe, ale w ET50 powinno być lepiej? :)

Z tych lcd najbardziej interesuje mnie chyba panas, ale ciężko znaleźć jakieś opinie dotyczące ET50, a nie ET5. Chociaż nad Sony też się zastanawiam.
Ewentualnie jest jeszcze samsung ES6800 i LG 670s.

Jeśli nie będę widział migotania w plaźmie samsunga to lepiej brać plazmę czy lcd jakieś? Co się lepiej u mnie sprawdzi znając informacje, które podałem w pierwszym poście?
 

krzychooo

New member
Ogladałem wszystkie te TV jakie opisałeś i mam podobne zdanie do Twojego.
Mnie najbardziej urzekł Sony - zarówno pod względem obrazu, jego ostrości, jak i 3D. Poza tym na multimedia i dodatki nie można narzekać - Smart TV, PVR, wbudowane w-fi.
Jak masz możliwość odwiedź Sony Center, mnie ten TV zaproponowali w cenie 4400 z dwoma parami okularów w komplecie więc w Twoim budżecie się mieści.
Naprawdę warto obejrzeć co sobą reprezentuje, mnie najbardziej urzekł. Ale ja laik jestem, po prostu zwykły człowiek szukający TV.
 

maciek1422

New member
Dzięki za odpowiedź, coraz bardziej mnie przekonuje ten sony, ale to mkv... Chociaż mogę w sumie z laptopa puszczać.
To bardzo dobra oferta, aż dziwne, bo zawsze mi się wydawało, że tam drogo jest :) Mam niedaleko domu sony center to się przejadę może dzisiaj. Pytałeś o 46 cali tak?
Czytałem właśnie, że obraz śbardzo dobry.
Na polu bitwy zostają:
Samsung PS51ES6500
Sony 46HX750
Panasonic 47ET50
 

krzychooo

New member
Ja jeszcze raz podkreślam, nie jestem specem, nie sprawdzam fachowo kątów, cloudingu, badndingu i wszystkich tych innych rzeczy. Opisuję tylko swoje wrażenia ze zwykłego oglądania i porównywania różnych TV jako zwykły użytkownik. Więc tak czy siak sam musisz obejrzeć, dotknąć, przetestować i podjąć decyzję.
W Sony Center nie patrz na to jaka cena wisi przy danym TV tylko gadaj ze sprzedawcą. Można sporo utargować. Ja się dla przykładu dowiedziałem że oni mają obowiązek monitorować ceny u konkurencji i zgłaszać do centrali aby w ich sklepach ceny były na odpowiednio niskim poziomie. Jak dobrze zagadasz to podejrzewam że w tej cenie jeszcze rozszerzoną gwarancje są w stanie dorzucić. Pisze oczywiście o modelu 46" HX750.
 

maciek1422

New member
No w ciemno nie kupię przecież i tak :) Czytałem recki i opinie, że obraz jest bardzo dobry, więc Ty dodatkowo to potwierdzasz. To nie wiedziałem, że mają taki obowiązek, dostawę darmową mogli hy dorzucić :) A jakie okulary Ci proponowali w tej cenie? Bo wątpie, żeby był to ten najnowszy model :)
 

krzychooo

New member
Szczerze mówiąc nawet nie pytałem który model okularów dorzucają, ale znając życie zapewne te najtańsze. O dostawę też nie pytałem bo z tym problemu akurat bym nie miał. Natomiast co też jest warte uwagi wszystkie produkty można zakupić na 20 rat 0%.
 

maciek1422

New member
Wczoraj skończyłem remont pokoju i obecny TV postawiłem w miejscu gdzie ma już docelowo stać i powiem wam, że... Wydaje się malutki strasznie (przypomnę, że to jest 46 cali) i dlatego całkiem możliwe, że zwiększę budżet do 6000 i bym chciał coś większego. Wczoraj byłem w mediamarkt jeszcze i stwierdziłem, że plazma się raczej dla mnie nie nadaje :(
To jeśli chodzi o większy tv to wybrałem takie:
Sony 55HX750
Philips 55pfl5507
Panasonic 55ET5 (szkoda, że nie ma 55ET50 :()

Coś jeszcze jest?
 

maciek1422

New member
Philips ma spory input lag, więc odpada.

Zostaje Sony 55HX750 i Panasonic 55ET5. Co będzie dla mnie lepsze?
Jest jeszcze coś innego do tych 6k?
 

maciek1422

New member
Byłem dzisiaj w innym mediamarkt i był ten sony 55 i panas 55, szczerze mówiąc to oba robiły dobre wrażenie, ale który jest lepszy? Sony? Lepiej do niego dołożyć troszkę?
 
Do góry