Telewizor do 4000zł

Pawson

New member
Witam.
Nie chciałem zakładać nowego wątku, dlatego postanowiłem podpiąć się pod ten.
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna telewizora. I w tym jest właśnie problem. Po przejrzeniu forum zgłupiałem kompletnie. Nie wiem na co się zdecydować - Plazma, czy LCD. Telewizor służyłby do oglądania telewizji przez cyfrę+ oraz filmów na DVD. Nie byłby podpinany do niego komputer. Z czasem może udałoby się uzbierać na jakieś kino domowe oraz jakąś konsolę. Telewizor byłby oglądany z odległości 3,5 metra więc sądzę, że 42' będą odpowiednie. Pokój nie jest za mocno nasłoneczniony. Chciałbym przeznaczyć na zakup ok. 4500zł.
Z góry dziękuję za pomoc.:)
 

dr Marian

New member
...

ortax360 napisał:
Nie Sygnał hd bedzie 100hz . 120hz z lg zadziała tylko z tunera przy sygnle ntsc lub na mareriale ntsc .

Powtarzam Europa 100hz - azja itd 120 hz .

Przykład - Sony d3000 jest 100hz ale jego odpowiednik J3000 jest 120hZ NTSC i tak dalej .

Uwazam ze LG wprowadza w bład klientów.

Do 4 tys. mamy - Jvc ,Sharpa, panasonica 32lx70 , dokładamy 300zł i jest D3000 A WSZYSTKIE TE LCD odbieraja o niebo lepiej niz kazdy LCD LG :) .


Pozdrawiam .




Witam,

Dobrze kombinujesz, częstotliwość odświeżania jest mnożona, zatem azja&usa-->120Hz, Europa-->100Hz :)
Związek z sygnałem video jest j/w, nie ma znaczenia które wejście (nie mam obecnie pewności, czy na wejściu HDMI również zastosowana jest dodatkowa obróbka cyfrowa - sprawdzam). Ogólnie ta technologia polega na tym, że klatki obrazu wyświetlane są 2x częściej.
Przy czym nie są to powtarzane klatki, ale obrazy pośrednie utworzone specjalizowanym procesorem video, który analizuje ruch obiektów.
Ruch jest wówczas płynniejszy (widać to dość dobrze na poruszających się napisach). Czyli nie ma tu raczej analogii do 100Hz w tv kineskopowych (tam był wyświetlany 2x ten sam półobraz lub w lepszej wersji - 2x para półobrazów po to, aby zredukować migotanie. W LCD nie ma w zasadzie migotania, ale chodzi właśnie o poprawę płynności ruchu obiektów.)
 
Do góry