Telewizor do 3500zl

Marcinek_189

New member
Witam, powtórzę się jak koledzy potrzebuję coś kupić w przedziale do 3500zl i chętnie już z zakrzywionym obrazem i tu pytanie co wybrać mam już na oku 48 Samsung UE48JU6500 4K lecz może w tej cenie znajdzie się coś lepszego. dodam ze telewizor będzie oglądany z 2-3 metrów z bocznego kąta widzenia z czasem może zostać powieszony na ścianie i podpięte dodatkowe głośniki...
 

Marcinek_189

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - prostokąt ok 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - od 2m do 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2 czasem więcej
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - początkowo będzie stał lecz z czasem może zostać powieszony
6. Jak słońce świeci w pokoju? - prosto na ekran telewizora od rana do godz 15
7. Jaki masz obecnie telewizor? - 4 letni 24cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? -
- bardzo dobrą jakość obrazu, żywe kolory,
- aby można było zrzucać ekran smartfona, laptopa bezpośrednio na ekran TV bez kabli
- możliwie niskie zużycie prądu
- by można było podłączyć dodatkowe głośniki i wiele innych multimediów
- mile widziany zakrzywiony obrazi bluetooth
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - satelitarny
10 Jakie urządzenia ? - laptop, pendrive, smartfon
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - w tygodniu ok 4-5 godzin weekendami nawet do 10godz
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? - tak np programy muzyczne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy, seriale,programy muzyczne, motoryzacyjne, czasami sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry -nie
16. Preferencje co do marki? - obstawiam w samsung większość sprzętu mam tej firmy i nie zawiodła mnie jeszcze...
17. Preferencje co do wielkości? - 48-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - wyblakłe kolory, duże zużycie prądu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - głównie wieczorami lecz sa dni że leci cały dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 3500 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? - rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? - tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na oku masz model ale z matrycą 50 Hz.
Nie chcesz się chyba cofać?
Z dobrych 4K i 100Hz masz :
- TCL 58S7806 za 3299 zł
- Philips 55PUS6561 za 3599 zł
Ponieważ deklarujesz że rzadko wymieniasz telewizor to jest Twój target.

Jeśli wymieniasz telewizor co 3-4 lata to masz jeszcze modele fullHd:
- LG 55LF652 za 2999 zł
- Panasonic 55Cs630 za 2999 zł
- Sony 55W755
 

Marcinek_189

New member
uwzględnie oferty przy wyborze lecz bardziej chodzi mi cos z ofert samsunga jakos najbardziej ta firma mi odpowiada byc moze dlatego ze duzo sprzetu mam tej firmy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale żadnego Samsunga 4K , 100Hz nie kupisz w tych cenach.
Najtańszy Samsung o tych parametrach to 55KS7000 za 5699 zł
A Ty podałeś że masz tylko 3500 zł .
Pytanie więc czy masz kasę na dołożenie?
 

Felix

New member
Ale 49KS7000 dostanie za 4500-4600 zł. Może jest w stanie dołożyć tysiąc zł.

W preferencjach autor tematu podał 48-55".

A 49" to też 100Hz.

Uważaj za to jak coś na 43KS7500, bo ten jako jedyny z SUDH ma 50Hz.
 

Felix

New member
Czemu 43", jak mowa o 49". Też 100Hz jak 55+.

Samsung 49KS7000 kosztuje 4500-4600 zł.
W Euro chociażby za 4599 zł jest, w MM i Saturnie zaraz po Świętach powinno być wietrzenie magazynów i może też taniej jeszcze być.

Napisałem tylko wzmiankę o 43" zakrzywionym, żeby uważał na niego i nie pokusił się na cenę, bo ma 50Hz, jest trochę inny od pozostałych KS7000 i KS7500 49+.
 

Marcinek_189

New member
jeśli naprawdę warto jestem w stanie cos dołożyć i głownie interesuje mnie juz ekran zakrzywiony tym bardziej ze rzadko oglądam mecze, tak że prosił bym o konkretne modele i jak już fantazjować to tak do 4000zl jestem jeszcze w stanie wydać dodam że nie jestem wymagającym fanatykiem zwykły zjadacz chleba co chce kupić coś na parę lat i nie cofać się w czasie... a 55 cali to już moim zdaniem max najlepszy by był 48-52cale
 
Ostatnia edycja:

Marcinek_189

New member
Jestem w stanie tyle wyjac choc to juz ponad budrzet i pewnie będę zadowolony najwyzej zakup glosnikow się odciągnie tylko szkoda ze to prosty ekran a nie Curved co jak by byl to banan by byl...
 

Felix

New member
Jestem w stanie tyle wyjac choc to juz ponad budrzet i pewnie będę zadowolony najwyzej zakup glosnikow się odciągnie tylko szkoda ze to prosty ekran a nie Curved co jak by byl to banan by byl...

Z Samsunga z SUHD 7500 najbliżej jest zakrzywiony, ale cena jeszcze w górę niestety.

49KS7500 = 5000 zł przynajmniej.

Z tych najpewniejszych sklepów, to w Komputroniku jest za 5498 zł, ale mają promocję, że możesz wybrać rabat gotówkowy 500 zł i płacisz wtedy 4998 zł.

Tylko to już wyżej i wyżej, także.. :(

Przejrzyj sobie recenzje na rtings KS7000 i KS7500.

W US jak coś jest inne nazewnictwo, nasz UEKS7000 to UNKS8000, a UEKS7500 to UNKS8500:

http://ca.rtings.com/tv/reviews/samsung/ks8000

http://ca.rtings.com/tv/reviews/samsung/ks8500
 

Marcinek_189

New member
To juz wiem co wybiorę 49KS7500 tylko to juz prawie 2 tysiace więcej od obstawianej ceny...:/ ale i tak dzieki chlopaki za doradztwo a mi zostaje zajrzec do portfela i sprawdic czy tyle znajde
 

Marcinek_189

New member
a jeszcze jedno pytanko jak 49KS7500 wykaze się jakością oglądając pod katem ostrym ok 45 stopni jkosc obrazu zostaje taka sama jak ogladac na wprost
 

Felix

New member
Pod kątem będzie tak sobie.

Pod kątem lepiej się sprawdza IPS, ale wtedy są duże problemy z czernią (ta praktycznie nie istnieje) i kontrast wynosi jakieś 1000:1, a przy VA 4000:1 (więcej = lepiej)

i nie daj sobie wmówić, że 'Ambilight' Philipsowy pomaga z czernią, bo w jakimś 5% może tak, ale czerni nie naprawia.

Zobacz filmik europejskiego KS7500 właśnie (UN8500):
https://www.youtube.com/watch?v=bO-3XLTSFL8
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie systemy się wyrównują.
Nie słuchaj opowieści - sprawdź na własne oczy.
Ambilight wyraźnie poprawia czerń dla oka.
Nawet jak w zwykłym telewizorze postawisz świeczkę.
z tyłu też będziesz miał poprawę.
Tylko amator będzie twierdził inaczej.
Rodzaje matryc LCD - którą wybrać?
Tu masz charakterystykę matryc.
Najlepsze monitory na świecie są na matrycach IPS i nie słyszałem żadnych bzdur że są słabe!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest nieprawda .
Sama matryca niczego lepiej nie daje.
Dowodem jest Panasonic AX900 na matrycy IPs.
 
To jest nieprawda .
Sama matryca niczego lepiej nie daje.
Dowodem jest Panasonic AX900 na matrycy IPs.

Jasne - ale to nie ten przedział cenowy o którym rozmaiwamy.
W tanich telewizorach (dolna i srednia półka cenowa) matryce VA dają lepszy efekt w jakości obrazu niz matryce IPS.

Bo jak zaczniemy teoretyzowac na temat technologii to i tak zawsze skończymy na tym że najlepsze co aktualnie można kupić w sklepie to ....OLED :)
 
Do góry