Telewizor do 3500zl

Szadek1988

New member
Witam,



1. Odległość od ekranu: Mam możliwość zamontowania TV w dwóch miejscach i proszę o podpowiedzi w tych dwóch kwestiach. 5m i 8m
2. Na jaką stronę wychodzi pokój: zachód
3. Jak duży jest pokój: 25 m kw.
4. Preferowana technologia: bez różnicy
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? Programy z kablowki i filmy mkv
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: cały dzień i wieczorami
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Roznie bez lub zlekkim światłem z sufitu lub lampa
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? bez różnicy, dostosuję się
9. Preferowana wielkość telewizora? Minimum 47 cali
10. Jakie urządzenia będą podłączone? Tuner od kablowki, ewentualnie odtwarzacz hdd lub komputer
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Przy odległości 5m lekkie katy z 8m idealnie na wprost
12. Czy ważne jest wifi? nie, ruter będzie obok tv
13. czy będziesz korzystać z widgetów? nie
14. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
15. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak i dobrze jeśli TV odtworzyć mkv z napisami
16. ma mieć 3D? niekoniecznie
17. ma mieć slot na karty SD? nie
18. ma mieć tuner DVB-S? niekoniecznie
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, component, antena (TV)
20. jaki masz sygnał: cyfrowy, TV - analog
21. ile programów HD? Około 10
22. ma stać czy wisieć? wisieć
23. rozdzielczość: Full HD, póki co nie widzę sensu pakowania się w 4k
24. Na czym najbardziej Ci zależy: jakości obrazu
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-6h
26. Jak wiele planujesz wydać na zakupy: 3 000zł, do 3 500zl


Podsumowując, telewizor będzie stal z salonie u rodzicow, przesiadaja sie z leciwego telewizora lcd na cos nowszego. Nie potrzebne im funkcje smart TV czy 3d ponieważ raczej tego nie obsluza i nie będą z tego korzystać. Zależy mi jednak na tym aby telewizor mógł obsłużyć pliki mkv z napisami ale nie jest to konieczne ponieważ mogę dokupić odtwarzacz zewnętrzny.
Proszę o jakieś sprawdzone propozycje. Telewizor nie musi być najnowszej generacji, może to tez być plazma bo osobiście sam mam taka. Zależy mi na tym aby obraz był dobrej jakości a nowoczesne bajery to będzie tylko dodatek, który możliwe ze nigdy nie będzie użyty.
 
Ostatnia edycja:
Do góry