Telewizor do 3500zł 49-55 cali. Główny wymóg obraz.

Rybus85

New member
Witam wszystkich na początek :)
Jak w tytule. Obraz to priorytet,ma być najlepszy w tej cenie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? +/- 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? I na wprost i lekki bok(narożnik zamiast kanapy)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na tą chwilę na stać,nie wykluczam powieszenia
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nigdy na wprost tv,okna z prawej strony tv. Wieczorem przy ostrym słońcu muszę lekko zasłonić okna,bo odbija się w obecnym tv część kuchni
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Lg47lb650v
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Główny wymóg jak najlepszy obraz. 4k,HDR i inne uprzyjemniacze mile widziane.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?4k,Hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder NC+,Konsola,dyski zewnętrzne
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W tyg około 3-4h,w weekend zdarza się po 8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia dla mnie(chyba że mnie wyprostujecie w tym temacie :p )
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy,seriale(Netflix,HBO go),popularnonaukowe.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Maks 2-3h. Czasem się zdarzy codziennie, przeważnie raz w tyg
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Dzień 80% Wieczór 20%.
17. Preferencje co do wielkości? Między 47 a 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zamulający system i rozmazany obraz
19. Preferencje co do marki ? Raczej nie. Chyba że na znaczenie to że są w domu telefony Samsunga i jest między tv a telefonami jakaś większa "integracja".
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? W obecnym tv mam i używałem dosłownie kilka razy,głównie z ciekawości
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 3500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie
Chyba wszytko jest. Głównie chodzi o obraz. Głośników nawet może nie być,bo tv będzie podłączony do sounbara JBL. Funkcje Smart,wifi itp,wiadomo, muszą być. Cudów się nie spodziewam,ale chciałbym w tej cenie jak najlepszy wybór. 4k i HDR też chciałbym w tv. Głównie do konsoli i netflixa.
Zakup w sklepie pewnie na raty. Nie musi być na już. Maksymalnie do listopada. Na razie robię rozpoznanie ;)
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam :)
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli głównym wymogiem jest obraz to:

SONY 55XF9005
SAMSUNG 55Q70R - jak jeszcze dostaniesz
SAMSUNG 55Q70T
HISENSE 55U8QF
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Alternatywa w 50 calach może być PANASONIC 50GX830. Świetny TV z trochę słabymi kątami. Do oglądania filmów super.
 

Petru23

Banned
Od siebie.
Nie bierz va skoro ogląda z pod kątem, bo przy nawet nie dużym uciekną kolory i ogólnie nastąpi degradacja jakości obrazu. A jeśli już to postaraj się o osobiste sprawdzenie, czy akceptujesz max kąty widzenia w danym tv.
 

Rybus85

New member
Jeśli głównym wymogiem jest obraz to:


SAMSUNG 55Q70T

O który dokładnie model chodzi,bo wpisując tą nazwę wyskakuje mi kilka różnych modeli Samsunga i nie wiem o który dokładnie chodzi. Po literce T są inne litery i cyfry
Chyba że nowa o takim modelu Samsung QLED QE55Q77TAT
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
-Lg 55nano 863 w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila do siebie to Ci wyślę cały program.
- Sony 55xf9005 za 3499 zl
- TCL 55c815 w programie plus cash back dodatkowo 500 zl.
- oled 55X98 w programie.
- Philips 55pus 8535 W programie
Za dopłatą LG 55B9
 

Rybus85

New member
A warto kupić najtańszy z OLEDow czyli LG z serii B9? Bo można dostać w okolicach 4tys w promocji,normalnie widzę że jakieś 4400-4500.
Jeżeli warto to może zwiększę budżet ale będzie to już maks i wyżej niż te 4500 nie ma już szans na zwiększenie wydatków :)
 

SLAV7

New member
Bez reklam
LG B9 to świetny TV i na pewno bedzie najlepszym wyborem. Jeśli masz tyle kasy to bierz i ciesz się jakością obrazu
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
KUP Sony 55XF9005 i będziesz miał problem z głowy , obraz bajka na poziomie wysokim , przesiadłem się z Philipsa 55 pus7272 na tego sony .Technologia + wykonanie + działanie tv - na od 1 do 10 , moja ocena 10 , Obraz sam na razie pod siebie ustawiłem ale kiki ma podesłać kalibrację i se sprawdzę te ustawienia ?
 
Ostatnia edycja:

Rybus85

New member
Na bardzo wszędzie polecanego oleda? Raczej nie :) Ojciec ma ponad rok curveda oleda i zero wypaleń. Znajomy od zeszłego roku ma C8 i dość ostro używa i też nic od ponad roku. Mówi że czasem widać jakiś pasek słabo po oglądaniu programów informacyjnych,ale robi z ręki potem czyszczenie matrycy i śladu nie ma.
Jak dbasz tak masz w sumie :p
W tym Sony kusi tylko świetny HDR jak na LEDa. Ale to nadal półka niżej niż OLED
 
Do góry