Telewizor do 3200 tys zamiast philips 55pus7334/12

Pasier

New member
Witam

Posiadam tv Philipsa model philips 55pus7334/12 lecz telwizor bardzo mnie irytuje, ponieważ oglądam głównie tvn player i YouTube za granicą. Wszystko pięknie fajnie lecz mam problem z ust płynnością obrazu, robiłem już wszystko ustawiałem tak i siak i dalej dojść do ładu nie mogę. Występują przycięcia przy ruchu kamera. Czy nawet jak jest szybki obraz to tak jak by telewizor nie nadążał. Drgania przy rozmowie lub ruchem głową masakra. Doradzi mi ktoś jakis tv który nie ma problemu z płynnością obrazu żeby była poprostu naturalna i nie zucajva się w oczy. Taka jak powinna być normalna płynność? Poszukuje tv w zamian za niego do 3200 zł?
 

Petru23

Banned
A nie ma tam ustawień od trybu filmowego/24klatek/judder?
Szwagier ma ten model i coś mu tam swojego czasu poustawiałem, bo rwało jak skur...
Oroblemu z tym nie znajdziesz w Samsungu i sony. LG niby też to ogarnia ale w nano90 nie byłem w stanie ustawić idealnie tak, jakbym chciał.

Od siebie polecić mogę 55xh80 sony.
I w recenzjach i testach źle wskazują na ustawienia ruchu. Każą ustawić klisze na auto a motion wow na 2/1 to nie jest dobre.
Normalnie oglądamy z klisza wyłączona (obsługa filmów 24 klatki) i ruch 3/1. Dopiero jak film nam klatkują to załączamy klisze i ruch zmieniamy na 1/1.
 
Ostatnia edycja:

sezam

New member
U mnie nie było problemu z "rwaniem" i płynnością obrazu na wymienionych przez Ciebie programach. Na początku miałem TV podłączony z Internetem przez Wi-Fi i nie zauważyłem żadnych problemów. W tej chwili podłączyłem kablem i tu mogę powiedzieć transfer się zmienił na jeszcze lepsze... może masz za daleko ruter i dlatego rwie się obraz, sprawdź może pomoże.
 

Pasier

New member
Ruter mam obok tv, ale dzięki sprawdzę i dam znać, szczerze mam już dosyć tego tv i się zastanawiam nad zmianą, jeśli to nie pomoże to go sprzedam...
 

Pasier

New member
Ogólnie dzięki panowie za jakąś pomoc :) sprawdzę z tym ruterem, podłącze go to tv i zobaczę czy coś się zmieni i sprawdze to o czym wspomniał kolega powyżej z ustawieniami. Jak to nic nie da myślicie ze w nowyszm. Modelu ten problem będzie też? Ogólnie polecacie Philipsa? Bardzo lubię Ambilight...
 

Pasier

New member
U mnie nie było problemu z "rwaniem" i płynnością obrazu na wymienionych przez Ciebie programach. Na początku miałem TV podłączony z Internetem przez Wi-Fi i nie zauważyłem żadnych problemów. W tej chwili podłączyłem kablem i tu mogę powiedzieć transfer się zmienił na jeszcze lepsze... może masz za daleko ruter i dlatego rwie się obraz, sprawdź może pomoże.


Nie wiem cxy to ma też znaczenie ale oglądam głównie tvn player i YouTube w Niemczech lecz internet mam jeden z szybszych. Problem jest tu i tu.
 

Pasier

New member
Będzie rzeczywiście lepszy od mojego poprzednika? Nie bd miał takiego problemu z opóźnieniem i płynność ruchu obrazu?
 

Pasier

New member
Możesz dozbierać do Oleda trochę kasy.



Narazie nie mam kasy a dopiero nie dawno tego philipsa kupiłem. Wczoraj byłem w media matrk powiedziałem mu jaka sytuacja, ten doradzał mi LG jakiegoś do 3,5 tys lub wszystkie tv 100hz.Podłaczylem go do rutera za pomocą kabla, ale nic się nie zmieniło, ruch twarzą czy gestykulacja, czy przykładowo zbizlenie i ruch kamera jest taki przycięty dalej i bez płynności. Najgorsze jest to że ja to widzę a moja kobieta nie ha.... A jest to tak rzucające się w oczy że masakra... Ruch głową widać że obok głowy jest tło rozmazane...
 

Pasier

New member
Dokładnie mam taki problem jak ktoś opisał jakiś czasem temu. W załączniku.
 

Attachments

  • Screenshot_20210306_175505_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210306_175505_com.android.chrome.jpg
    717,7 KB · Wyś: 17

Petru23

Banned
Narazie nie mam kasy a dopiero nie dawno tego philipsa kupiłem. Wczoraj byłem w media matrk powiedziałem mu jaka sytuacja, ten doradzał mi LG jakiegoś do 3,5 tys lub wszystkie tv 100hz.Podłaczylem go do rutera za pomocą kabla, ale nic się nie zmieniło, ruch twarzą czy gestykulacja, czy przykładowo zbizlenie i ruch kamera jest taki przycięty dalej i bez płynności. Najgorsze jest to że ja to widzę a moja kobieta nie ha.... A jest to tak rzucające się w oczy że masakra... Ruch głową widać że obok głowy jest tło rozmazane...

Aktualnie za 3200-3300 masz xh90 i nano90.

https://www.pepper.pl/grupa/tv-wideo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszą płynność ma LG Nano903.
Masz specjalną ofertę dla niebieskich członków forum z pakietem dodatkowo.
 

Pasier

New member
Który mi bardziej doradzisz żeby nie było przycięcia obrazu na aplikacjch tvn player i YouTube.

Philips 55PUS9435/12

LG LED 55NANO867NA
 
Do góry