Telewizor do +- 3000 zł 3D

bahamut24

New member
Witam,
Przygotowuję się do wymiany starego 32' lcd Samsunga na coś nowszego. Chciałbym się zmieścić w kwocie 3000 zł ale jakby trzeba to te 2-3 stówki dorzucę. Zależy mi na tym aby dobrze oglądało się z odległości ok 4,5 metra , jednak nie wejdzie mi telewizor z obudową o szerokości większej jak 114 cm czyli max 50 cali. Telewizor będzie wisiał na ścianie między regałem a witryną , nad szafką RTV, raczej ambilight mnie nie interesuję bo efektu i tak nie będzie. Zależy mi na Smart TV z dobrym obrazem, o ile w tej cenie można taki otrzymać, 3D , odtwarzanie filmów z pendrive lub dysku twardego, nagrywania na dysk. Musi mieć wifi , przynajmniej 2 pary okularów 3D. Nie wiem jakie 3D będzie dobre dla osób z soczewkami kontaktowymi ale chyba bardziej kieruję się w stronę polaryzacyjnych. Mam na razie 1 typ
- LG 47LA660S

Fajnie gdyby był dostępny w jakimś markecie elektronicznym typu Euro lub Media Markt.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Dobrym wyborem jest SHARP 50LE762. Jest dostępny w MEDIAMARKT.

Spełnia praktycznie wszystkie Twoje oczekiwania.
 

bahamut24

New member
Też już go oglądałem ale widziałem opinię że 3d u sharpa jest ale jakby go nie było. Jak jest z tym modelem? Lepszy niż ten lg co podałem?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Ja czytałem test, w którym chwalono 3D. Więc coś tu nie pasuje. Obraz powinien być pewno lepszy od tego LG i masz 3 cale więcej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test będzie w tygodniu. Wczytują się zdjęcia.
Aquos net działa normalnie.
Mam kilka opinii osób które kupiły , przeczytałem też opinie które są w necie i większość jest zadowolona.
Pytanie podstawowe jakie masz potrzeby ?
 

bahamut24

New member
Nie mam zbyt wygórowanych potrzeb:
- dobrej jakosci obraz
- 3d
-nagrywanie i odtwarzanie z dysku
- dobrze dzialajacego neta
- skype mile widziany
W skrocie chcialbym kupic najlepszy tv do 3000.
 

bahamut24

New member
Panasonic 48AS640
Samsung 48H6400
Sony 50W655
Toshiba 50L7335


Soniacz odpada brak 3D
Samsung kusi tylko musiałbym poczytać jak te okulary migawkowe się sprawują
Do toshiby po przeczytaniu opinii na stronie sklepu - jestem średnio nastawiony.
Panas ma tylko jedną parę okularów i wg specyfikacji na ich stronie brak zapisu na dysku.

Wpadł mi jeszcze dzisiaj w oczy LG 47LB670V . Czy te LG są jakieś liche bo widzę mało osób poleca ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja bym dopłacił do nowych serii i miał radość na lata:
- Philips 47PFS 7109
- Panasonic 47AS650
- Toshiba 47L7453
No i żeby dostać extra ofertę i kalibrację gratis - musisz być niebieski...
 

bahamut24

New member
Philips i Panas podobają mi się ale z tych dwóch raczej Philips bo do Panasa musiałbym okulary dokupić. Czekam jeszcze na jakies propozycje :)
 

firekage

New member
Bez reklam
Philips i Panas podobają mi się ale z tych dwóch raczej Philips bo do Panasa musiałbym okulary dokupić. Czekam jeszcze na jakies propozycje :)

Warto dodać dwie rzeczy;
-w przypadku Panasoniców, co podawano w tematach o nich, właściciele skarżą się na drgający obraz. Okazuje się, że Panas stosuje matryce 60Hz...
-w przypadku wyboru Philipsa poczytaj tematy o nich. Tam ludzie narzekają na ich oprogramowanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I Panasonic i Philips mają okulary w komplecie.
Panasonic nie ma żadnych problemów z drganiem obrazu.
To ściema wpisywaczy .
Jak zrobiłem zakład o telewizor kto ma rację- to ściemiacze się wycofali.
Bo to nie jest prawda.
Panasonic nigdy nie miał problemów z zacinanie ani kometą.

Philips nowy nie ma żadnych problemów z oprogramowaniem .
 

firekage

New member
Bez reklam
Panasonic nie ma żadnych problemów z drganiem obrazu.
To ściema wpisywaczy .

Czyli właściciele, którym na forum doradzono te odbiorniki, sami sobie wymyślają...ktoś podał, że są panele 60Hz, a nie 50Hz w tańszych odbiornikach.

Panasonic robi matryce z częstotlwością używaną w Japonii 60Hz i to jest powodem drgań.Różne ich modele zależnie od stopnia zaawansowania mniej lub więcej mają problemy z przejściem na 50Hz.Ale włączając IFC na minmum sprawę załatwia.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Bierze je od kogoś***jeszcze, na jedno wychodzi skoro to w tych telewizorach zauważono. Zresztą, dla przeciętnego "Kowalskiego" nie ważne jest co wchodzi w skład danego produktu, produkt identyfikuje główne logo towaru.
 

jacekcy

New member
Trzeba wejść w Menu serwisnowe. Tam znajdziesz symbol matrycy, który rozpiszesz na rodzaj, rozmiar, producenta i Hz. Znajdziesz tam też inne informacje, np. ile godzin TV był włączony.
 
Do góry