Telewizor do 3000-3500 zł

S

szymonbr

Guest
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3 metry.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Wyłącznie na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno od północy pomieszczenie raczej ciemne
7. Jaki masz obecnie telewizor? Obecnie brak TV
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 100 hz matryce (bardzo ważne), jak najlepszy kontrast, dobre lub bardzo dobre odwzorowanie kolorów
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? internet może w przyszłości kablówka lub tv naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? głównie komputer, pendrive (dużym plusem byłaby obsługa formatu HEVC)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Raczej nie.
16. Preferencje co do marki? (skala 1-10) LG (2), Samsung (4) Panasonic (7) Sony (8 ) Philips (6) Sharp (6) Hisense (7) TCL/Thomson (7)
17. Preferencje co do wielkości? Z przedziału 48-50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? matryca 50Hz, szeroko rozstawione nóżki podstawy
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 3 tys. maks 3,5 tys
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 10 lat ale nie wykluczam zakupu na 3-5 lat z późniejszą wymianą na OLED
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? planuje
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie

Proszę powiedzcie, że nie jestem skazany na Panasonic TX-50DS630E, może jest jakiś nowy fajny Chińczyk 4K?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak już wjeżdżają nowe modele TCL 55C7006 za 3399 zł i TCL 55P60 za 3199 zł
Masz też Philipsa 55PUS6561 za 3699 zł .
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV - masz jeszcze kalibracje profesjonalną gratis.

To są modele 4K - i mam nadzieję że 55" Ci się mieści ?
 
S

szymonbr

Guest
Tak już wjeżdżają nowe modele TCL 55C7006 za 3399 zł i TCL 55P60 za 3199 zł
Masz też Philipsa 55PUS6561 za 3699 zł .
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV - masz jeszcze kalibracje profesjonalną gratis.

To są modele 4K - i mam nadzieję że 55" Ci się mieści ?

Troszkę duże te 55'', ale pogadam z żoną ;) Dzięki.
 

Malix7

Member
Tak już wjeżdżają nowe modele TCL 55C7006 za 3399 zł i TCL 55P60 za 3199 zł
Masz też Philipsa 55PUS6561 za 3699 zł .
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV - masz jeszcze kalibracje profesjonalną gratis.

To są modele 4K - i mam nadzieję że 55" Ci się mieści ?

Kiki a te TCL-e mają matrycę 120Hz?
 
S

szymonbr

Guest
P60 ma 60Hz więc odpada www_displayspecifications_com/en/model/a813a7c
 

CORTEZ

New member
Biorąc pod uwagę warunki i preferencje pomyśl nad Samsungiem 60j6240 - za 3300 średnio i na 120Hz matrycy Sharp (ale FHD).
 

CORTEZ

New member
To nie kwestia wyboru między 6200 a 6240 co raczej przekątną: kupując 40", 50" masz rosyjską ruletkę co do typu matrycy natomiast w przypadku 60" zawsze 120Hz Sharpa :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL przyjedzie jutro ,to sprawdzimy.

Tu masz kilkaset opinii osób którzy mają telewizory Philips z podanej serii -potwierdzone terminem zakupu i są zadowolone .

5/5 Wystawiono 6 miesięcy temu
Świetny obraz oraz jakość dźwięku. Zakup okazał się bardzo udany, chociaż trochę pieniędzy na ten TV poszło.
Telewizor Philips 55PUS7101 4K UHD 55 cali - Opinie i ceny na Ceneo.pl
=====================

Luzik

Telewizor rewelacyjny. Z drugiej strony nie ma AmbiLuxu, szkoda, bo cena jest dość sporo. Niemniej ekran naprawdę daje czadu, kontrast i jasność super, Android jakimś przypadkiem śmiga bez żadnych problemów, doskonała konfiguracja. Piękna sztuka, na pilocie również można zawiesić oko, ogólnie miód malina.

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-philips-49pus7170-12
======================
am go od dłuższego czasu, używam dość intensywnie, bo pracuję w domu. Telewizor sprawdza się zarówno do oglądaniu filmów, jak i sportu. Dobry wybór.

Philips 49PUS7101 – wrażenia, opinie i specyfikacja | rtvManiaK.pl
=======================
https://******************************.com/forum/t...est-android-tv-4k-z-ambilight/

=======================
Philips BDP3490 sklep NEO24.PL BDP3490 cena 55pus7101

======================

Telewizorek jest w tej cenie naprawdę świetny.

Jak na matrycę ips bardzo fajne naturalne kolory. Jak to w ips troszkę niższy kontrast, ale nie kosztuje 9 tysięcy, żeby mieć wszystko na maksa, tylko połowę z tego, a poza tym mnóstwo producentów idze w ten typ wyświetlaczy i ma zadowolonych klientów.

120hz matryca, nie smuży przy ruchu, w dodatku świetnie obrabia procesorowo, upłynnia, świetnie ogląda się filmy, w których nie widać tego przeskakiwania na drugim planie, ale jak komuś przeszkadza efekt teatralny (mnie osobiście irytuje jego brak :D ), to zawsze można wyłączyć, ale lepiej mieć możliwość włączenia i wyłączenia takiego ulepszania, niż nie mieć go w ogóle.

Ambilight :D Super sprawa, szczególnie przy graniu, choć tryb Gra specjalnie do tego przeznaczony trochę przegięty :) Po pół godzinie trzeba zrobić przerwę, ale w Jaskrawym jest naprawdę super. Można oglądać telewizor przy całkiem wyłączonym świetle wieczorem, albo w nocy i oczy w ogóle się nie męczą.

Pilot z klawiaturą bardzo poręczny, szybko się wpisuje w YouTube to, co chcemy oglądać. Nowy Android działa znacznie lepiej, niż w poprzednim roku, telewizor zwiesił mi się może 3 razy w ciągu 4-5 miesięcy, jak go mam, nie jest to jakieś super utrudnienie, wystarczy wyjać wtyczkę z kontaktu, po ponownym uruchomieniu Android dość szybko się ładuje, może minutę z hakiem.

Ładnie wygląda, aluminiowa ramka, nóżki stalowe, tv jest skręcany, nie klejony, a zdarzało się to w niektórych modelach z 2016.

W tej cenie nie znalazłem niczego, co miałoby tak dopracowaną kwestię ruchu na ekranie, a jest to dla mnie ważne, lubię filmy, gdzie dużo się dzieje :) Obraz może być oczywiście nieco bardziej kontrastowy, ale musiałbym zapłacić znacznie więcej, a u niektórych producentów nie dostałbym nawet w o wiele wyższej cenie tego, co w 55PUS7101.

Polecam
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-philips-55pus7101-12
=====================

Telewizor sprawuje się bardzo dobrze, naprawdę warto!
https://www.x-kom.pl/p/323735-...-4k-2000hz-wifi-ambilight.html

======================

PO PRZECZYTANIU MNÓSTWA OPINII O TV PHILIPSA,I PORÓWNANIU Z INNYMI TV,MOGĘ ŚMIAŁO POLECIĆ TEN TV. OBSŁUGA INTUICYJNA JESLI CHODZI O OBRAZ, ORAZ DŹWIĘK ,BEZ JAKIEGOKOLWIEK PODKRECANIA OBRAZ ŚWIETNY,OCZYWIŚCIE WYGLĄD PO ZAWIESZENIU NA ŚCIANIE -SUPER ,ALE MAŁY MINUS ZA OBSŁUGĘ ANDROIDA JET TROCHE SKOMPLIKOWANY, A APLIKACJI JEST B. DUZO DO OGARNIĘCIA
świetny obraz i wygląd, ambilight
http://www.philips.pl/c-p/55PU...se-ultra-hd/recenzje-i-nagrody
============================
https://www.al.to/p/323735-tel...lid=CLrri-Lk2dICFVYz0wod764DWg
============================
 
Do góry