Telewizor do 3000-3500 zł, max 60-65 cali

mourning

Member
Cześć. Potrzebuję informacji jaki wybrać telewizor w kwocie 3000-3500 zł bez znaczenia co do wielkości. Chociaż wolałbym nie przekroczyć tych 55-60 cali. Będzie stał w dużym pokoju gdzie na ścianie prostopadłej do ściany gdzie będzie ustawiony są okna i w dzień sporo słońca. Pokój 25 m2. Głównie oglądane programy to programy informacyjne ( stąd też na tą chwilę nie myślę o OLEd, pomijając cenę OLEdów ), seriale HBO GO i Netflix-mam MiBoxa ale wolałbym aby był wbudowany jakiś system z aplikacjami. Tak więc fajnie gdyby był to Android ale nie ma na to ciśnienia. Wstępnie oglądałem Philips LED 58PUS7304/12, TCL QLED 55C815, SONY LED KD-55XF9005. Fajnie gdyby był w miarę dobry dźwięk ale tutaj zawsze mogę dokupić jakiś soundbar. Odswieżanie 100 Hz mile wskazane, bo kanały sportowe też nie są omijane. Myślałem też o Samsungu ale większość osób odradza Samsunga. Pomoże ktoś z wyborem? Interesuje mnie jak najlepszy obraz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre telewizory do wyboru :
- TCL 55C815 w programie plus cash Back 500 zł
- LG 55Nan0 863 w programie
- TCL 55X815 w programie
- Sony 55XF9005

Ale optowałbym jednak za 65":
- Philips 65PUS8535 w programie
- Sharp 65BL2 w programie
- TCL 65EP680 w programie
- LG 65UK7750 w programie

A za 3999 zł masz już Oleda 55X98
Plus dla niebieskich pakiet do każdego modelu.
 

mourning

Member
Masz bardzo dobre telewizory do wyboru :
- TCL 55C815 w programie plus cash Back 500 zł
- LG 55Nan0 863 w programie
- TCL 55X815 w programie
- Sony 55XF9005

Ale optowałbym jednak za 65":
- Philips 65PUS8535 w programie
- Sharp 65BL2 w programie
- TCL 65EP680 w programie
- LG 65UK7750 w programie

A za 3999 zł masz już Oleda 55X98
Plus dla niebieskich pakiet do każdego modelu.

65 cali będzie za duży, bo nie miałbym gdzie go postawić. Optymalnie jak mierzyłem to max 58 cali. Dzięki za informację. A co możesz powiedzieć o Philips 55PUS8804/12? Mocno mnie kusi ten Sony 55XF9005. Jak on się ma w porównaniu do tego Philipsa? O co chodzi w tym programie?
 

jasssu

New member
Philips LED 58PUS7304 - według mnie faworyt z przedstawionych przez Ciebie wstępnych wyborów. Bardzo dobra matryca VA i Android TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW maila dostaniesz cały program.
Sony masz z podświetleniem strefowym z matrycą 100 Hz.
To jest dwie klasy wyżej.
Sony masz za 3499 zł z pakietem gratisów dla niebieskich członków forum.
 

mourning

Member
Napisz proszę na PW maila dostaniesz cały program.
Sony masz z podświetleniem strefowym z matrycą 100 Hz.
To jest dwie klasy wyżej.
Sony masz za 3499 zł z pakietem gratisów dla niebieskich członków forum.
Oglądałem wczoraj w ME XF9005 za 3399 i zrobił na mnie ogromne wrażenie tylko mimo wszystko martwi mnie, że nie dostanie już nowszego androida( jak się nie mylę to został na 9? ) a telewizor ma posłużyć parę lat ale obok niego stał 49XH8505BAEP za 3649 i powiedziałbym, że były porównywalne co do jakości wyświetlanego obrazu. Nie widziałem praktycznie żadnej różnicy. Nadal w głowie siedzi mi 55PUS8804 lub 50PUS8804 ( tu rozmiar trochę mały ale podobno lepsza jakość obraz w stosunku do większej wersji ) ale trochę się naczytałem o kłopotach innych użytkowników, podejściu serwisu do klienta i mam mieszane uczucia. Chętnie bym spróbował tego ambiligtha od Philipsa i rozglądam się też za nową serią PUS8535. Moj stary Sharp LC-40LX810E, z którego byłem mega zadowolony, zaczyna powoli migać ( od czasu do czasu ) i czasami są problemy aby go wyłączyć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spokojnie brać Philipsa 50PUS8804 masz go za 2599 zł z pakietem dla niebieskich. Cała ekipa serwisowa została wymieniona. Teraz działają szybko i dobrze.
 

mourning

Member
Nie, jeszcze nie wybrałem, bo mój stary Sharp nadal ciągnie i chyba kupię wtedy jak kompletnie padnie :) Gdybym miał teraz kupować to chyba jednak Philips 55/50PUS8804 ( 50 bardziej kusi, bo ma niby lepszy obraz na czym mi zależy ale z drugiej strony nie wiem czy nie będzie za mała do pokoju 25m2 gdzie odległość do tv to jakieś 3-3,5m, ale stary Sharp pasuje ). Sony mimo lepszego obrazu ( mówię tu o XF9005 ) to zraża mnie brakiem aktualizacji do nowszej wersji androida oraz mimo wszystko jest droższy o jakieś 300-400 zł w stosunku do 55 Philipsa. W grę wchodzi jeszcze 8535 ale to już cena zbliżona do Sony. Chyba zrobię ankietę i niech inni wybiorą za mnie ;)
 

posmak77

Member
8535 w stosunku do Xf będzie trochę szybciej chodził oraz będzie miał nowsze oprogramowanie, i to są chyba wszystkie przewagi Philipsa. Cała reszta po stronie Sony. Ewentualnie jeszcze Ambilihgt na +.
50 cali za mały zdecydowanie.
 

mourning

Member
Z 3m-3,5m to bym szukał 65 cali :)

65 cali nie będę miał gdzie postawić. Już 58 wchodzi na styk w miejsce gdzie będzie stał.
Byłem dzisiaj w Jankach w Euro obejrzeć 50/55PUS8804/12, bo mają na ekspozycji oba i trochę mam mieszane uczucia. Wiem, że zdjęcia tego nie oddają i że w sklepach to obrazy wyglądają dobrze na materiałach promocyjnych i to nie zawsze ale jak widać na fotkach te Philipsy mają jakieś dziwne kolory w stosunku do innych marek. No może Sony miał trochę podobne barwy. Sam nie wiem. Później poprosiłem sprzedawce o włączenie zwykłej telewizji i na 8804 wyglądało to fatalnie. Trzcionka w materiałach reklamowych, ta biała z lewej strony, też mało ostra i tak jakby trochę rozmyta. Potem w MM widziałem 70PUS8535 i obraz był super ale znowu na materiale promocyjnym. Nie było możliwości włączenia normalnych kanałów itd i nie mieli mniejszych rozmiarów tylko 70 i 65 cali. W ogole w MM największe wrażenie zrobiły na mnie telewizory LG Nano Cell tylko wolałbym coś z Androidem
Teraz jeszcze w głowie krąży mi https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-55xg8596.bhtml#opis w dość dobrej cenie ale z drugiej strony kusi ten ambilight.
Na polu walki mimo wszystko pozostaje PUS8804, Sony XF9005 i wchodzą dwaj nowi gracze czyli PUS8535 i 55XG8596 :roll:
Dodam jeszcze ze jako źródło sygnału to mam Vectrę i dekoder 5830CDX
A teraz ankieta:
55PUS8804 w komentarzu 1
55XF9005 w komentarzu 2
58PUS8535 w komentarzu 3
55XG8596 w komentarzu 4
 

Attachments

  • IMAG8961.jpg
    IMAG8961.jpg
    831,9 KB · Wyś: 40
  • IMAG8960.jpg
    IMAG8960.jpg
    961,4 KB · Wyś: 42
  • IMAG8959.jpg
    IMAG8959.jpg
    656,6 KB · Wyś: 38
Ostatnia edycja:

mourning

Member
Zamówiłem 50PUS8535. Zobaczymy czy mi Philips podejdzie i czy wielkość nie będzie za mała. Najwyżej oddam w programie 30 dniowego zwrotu Philipsa i jak nie będą robić problemów i wtedy kupię coś innego. 58 500 zł droższa a nie chciałem ostatecznie wydawać więcej niż 3000 zł
 

mourning

Member
Zrezygnowałeś z wielkości 55' ???
Tak, bo akurat 58PUS8535 był droższy o 500 zł a nie chciałem przekraczać tych 3000 zł. I tak w porównaniu do Sharpa, który miał 40 cali będzie znacząca poprawa. Tym bardziej, że 58 cali zająłby cała komodę i nie byłoby gdzie postawić dekodera, routera, modemu. Miejsce miałem mocno ograniczone.
 

posmak77

Member
Tak, bo akurat 58PUS8535 był droższy o 500 zł a nie chciałem przekraczać tych 3000 zł. I tak w porównaniu do Sharpa, który miał 40 cali będzie znacząca poprawa. Tym bardziej, że 58 cali zająłby cała komodę i nie byłoby gdzie postawić dekodera, routera, modemu. Miejsce miałem mocno ograniczone.

Kupowałeś stacjonarne? Jak to wygląda ze zwrotem Philipsa? Kusił mnie od pewnego czasu Ambilihgt tylko nie byłem do końca przekonany a teraz jest opcja zwrotu? Jakieś szczegóły?
 

mourning

Member
Kupowałeś stacjonarne? Jak to wygląda ze zwrotem Philipsa? Kusił mnie od pewnego czasu Ambilihgt tylko nie byłem do końca przekonany a teraz jest opcja zwrotu? Jakieś szczegóły?
Zamawiałem w necie z odbiorem w sklepie. Co do Ambilight to rewelacja. Robi robotę. Co do samego telewizora to obraz w Netflixie super. Trochę gorzej wygląda to na kanałach z kablówki ale to może kwestia sygnału od dostawcy.
Co do zwrotu to w sobotę się zarejestrowałem ( musisz się zarejestrować na specjalnej stronie inaczej nie będziesz mógł ) i czekam na potwierdzenie, bo podobno muszą potwierdzić, że przyjęli Twoją rejestrację.
 
Do góry