Telewizor do 3,5 tys. 40-42 cale

Aronwwo

New member
Hej !
Poszukuję telewizora w zamykającym się budżecie 3500 zł.

1. Odległość od ekranu: 2m
2. Jak słońce świeci w pokoju: słońce będzie świecić od tyłu telewizora, nie centralne ale z jego boków.
3. Jak duży jest pokój: 6,5x2,5m
4. Preferowana technologia: LED, 3D, DLNA
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sony KV-21T1K
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, piłka nożna, filmy akcji w Full HD,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
9. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
10. Preferowana wielkość telewizora: 40-42"
11. Preferowana marka: -
12. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, nienaturalnych kolorów, wolno dzialajacych, przycinania obrazu
13. Jakie urządzenia będą podłączone: laptop (HDMI), dysk zewnętrzny (USB)
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% komputer, 30% telewizja
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost, ale też kąty boczne
16. Czy ważne jest wifi: tak
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
18. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
19. Czy chcesz korzystać z serwisów typu Ipla: tak
20. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: niekoniecznie
21. Ma mieć 3D: niekoniecznie
22. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
23. Ma mieć tuner DVB-S: tak
24. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI – laptop, dysk - USB
25. Jaki masz sygnał: najzwyklejsza kablówka
26. Ile programów HD: brak
27. Ma stać czy wisieć: docelowo stać
28. Rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: tak
30. Na czym najbardziej Ci zależy: bardzo dobra jakość obrazu; współpraca z urządzeniami w sieci,
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5h
32. Sugerowana cena: ok 3500zł

Obecnie zastanawiam się nad dwoma telewizorami: Sony KDL-40HX720 i Samsung UE40D6500.
Z tej dwójki który byście polecili ? Słyszałem, że HX720 nie radzi sobie z kolorem niebieskim, natomiast Samsung D6500 przegrywa jakością obrazu z HX720 (czy to prawda).
Jaki telewizor polecacie oprócz tej dwójki ? W niedalekiej przyszłości zamierzam przerzucić się z kablówki na Telewizję N bądź Cyfrę Plus. Na 3D nie zależy mi za bardzo. Priorytetem jest jak najlepszy obraz i obsługa aplikacji w telewizorze (SmartTV). Lubię obejrzeć dobry film akcji w Full HD i chciałbym móc udostępnić go z laptopa przez się do telewizora. Nie preferuję żadnej marki. Telewizor ma posłużyć w domyślę 10 lat.
Dzięki za wszystkie sensowne odpowiedzi. Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

Aronwwo

New member
Odnośnie tych telewizorów, jednak mam dylemat.
Zastanawiam się między dwoma telewizorami podanymi wyżej:
Sony KDL-40HX750 vs Sharp 40LE 830

Czytałem możliwie dużo testów i opinii, ale wiadomo rzeczywistość potrafi być inna, nie do końca taka jak w teorii. ( Nie mam możliwości zobaczenia ich w sklepach, w promieniu 30 km żaden sklep nie ma obecnie na stanie tych telewizorów).

Czy ktoś z własnego doświadczenia, obserwacji, sprawdzonych opinii. Jest w stanie wypisać jakie są zalety wyboru jednego i drugiego.

Proszę o odpowiedź też na te pytania:
1. Który z tych dwóch telewizorów ma lepszy obraz? (lepsze odwzorowanie rzeczywistości, nasycenie kolorów, mniej szumów)
2. Czy technologia SmartTV, a NetTV, różni się czymś szczególnym, czy to tylko chwyt reklamowy i inna nazwa?
3. Czy polecacie zakupy telewizora, przez sklepy internetowe (kurier przesyłka ubezpieczona)?
4. Gdzie najlepiej kupić telewizor, by nie trafić na bubla?
5. Czy rzeczywiście Sharp ma tak złe wsparcie techniczne i serwis ?
6. Czy opłaca się przedłużać gwarancję na telewizor z standardowej (2-3lata) na np. 5-6 ?

Za wszelką pomoc serdeczne dzięki. Jestem laikiem, więc liczę na pomoc Was, specjalistów.
Pozdrawiam :)
 
Do góry