telewizor do 2500zł!

kulasekp

New member
Ja również jestem zainteresowany opinią, a przede wszystkim:

Sam chciałem kupić ten tv w Euro..., ale na 4 oglądane modele wszystkie miały skazy. Pewnie stąd taka cena... wzięli jakieś buble. Polecam Ci dobrze przyjrzeć się ekranowi w prawym dolnym rogu.
W każdym oglądanym tv były tam mniejsze lub większe: rysy, zacieki, dziwne punkty.

Oglądane w 3 różnych salonach - w każdym dokładnie to samo... gdyby nie to na bank by stał już u mnie...
 

zygmunt55

New member
Witam.
Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z zakupu i użytkowaniem VL748
Toschiba 40VL748 kupiłem w maju w EURO-AGD w sklepie internetowym w cenie 2490 zł. Telewizor dostarczono w idealnym stanie z orginalną nienaruszoną taśmą TOSHIBY. Telewizor został wniesiony przez pracownika EURO do domu i przez niego rozpakowany do oględzin stany tv ( czy nie ma uszkodzeń mechanicznych) po tej czynności telewizor został przekazany. Na ekranie nie stwierdziłem żadnych rys,zacieków itp. opisanych przez kulasekp. Do tej pory używałem plazmę panasonica 37x10.
Po uruchomieniu 40VL748 + CYFROWE UPC stwierdziłem co następuje
głos - nie do zaakceptowania wręcz fatalny brak niskich tonów pomimo ustawienia niskich tonów na maxa znacznie gorszy niż w 37x10
obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.
Programy HD -obraz bardzo dobry
Kąty bardzo słabe pewnie dlatego że telewizor oglądam z odl. 2,5 m.
Wygląd rewelacyjny.
 

digitalus

Banned
Moje trzy grosze do tego tematu.Jesli zmieniamy telewizor plazmowy na lcd lub led to zauwazymy roznice bo mamy porownanie .Plazma TX-P37X20 ma rozdzielczosc 1024x760.Kanaly sd czyli np kino polska,tvn,polsat bede prezentowac sie zdecydowanie lepiej w telewizorze plazmowym.W telewizorze lcd lub led zdecydowanie gorzej
Wiadomo o tym od dawna.
Telewizyjny dylemat - NEXT 2/2009 - Artykuły - NEXT
Moge wkleic kilka podobnych przykladow z forum.
http://www.hdtv.com.pl/forum/633615-post6.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/647787-post2.html
Przeskalowanie sygnalu sd do wyzszej rozdzielczosci telewizora to gorsza jakosc obrazu.
Mam porownanie do plazmy o jeszcze nizszej rozdzielczosci czyli 850x480.Kanaly sd prezentuja sie jeszcze lepiej niz w telewizorze 1024x760.
Zygmunt55 oddaj telewizor do sklepu i wymien na plazme
na koniec cytat
Nowoczesny telewizor cyfrowy – plazma lub LCD – podobnie jak komputerowe monitory ciekłokrystaliczne, wyświetla najlepszej jakości obraz wtedy, gdy rozdzielczość pokazywanego materiału wideo jest taka sama jak rozdzielczość telewizora. W takiej sytuacji liczba pikseli ekranu pokrywa się z liczbą pikseli klatki filmu (tzw. rozdzielczości natywne telewizora i filmu są identyczne). W przeciwnym wypadku obraz musi zostać rozciągnięty na całą powierzchnię telewizora – tym właśnie jest upscaling nazywany także skalowaniem obrazu.

http://s2.ifotos.pl/img/Foto0037_hrnarer.jpg

zdjecia zrobilem przy pomocy telefonu
http://www.hdtv.com.pl/forum/639679-post19.html

Jarek882.Moze nie bedzie zle jesli nie masz porownania do innego telewizora i bedzie podlaczony sygnal hd
 
Ostatnia edycja:

latonio

Member
Właśnie zarezerwowałem Toshibe 40VL748 w euro agd ale po tych wypowiedziach zaczynam się bać o dźwięk i te zarysowania..

Po pierwsze. Ile trzeba trąbić ludziom, że plazma lepiej odbiera sygnał sd i wgóle słabszy.
Po drugie. Ile trzeba wbijać do głowy, że dźwięk w płaszczakach jest ogólnie do d... .
Mam ten model Tośki i sobie nie narzekam. Z dźwiękiem też sobie poradziłem. Obraz nawet przy słabym sygnale jest do zniesienia.
 

Jarek882

New member
W najbliższym czasie i tak kupie kino domowe:) A tv głównie bedzie sluzyl do x360 i ogladania filmów z hdd w HD więc myślę ze ten Tv jest wart tej ceny. za tydzien zdam relacje :)
 

kulasekp

New member
Właśnie zarezerwowałem Toshibe 40VL748 w euro agd ale po tych wypowiedziach zaczynam się bać o dźwięk i te zarysowania..

Zarezerwowałeś, czyli rozumiem, że z odbiorem osobistym? Zanim zapłacisz powiedz, że chcesz ją sobie obejrzeć. Na ekran patrz pod kątem, bo na wprost nie zawsze wszystko widać. Jak coś Ci nie będzie odpowiadać to "dziękuję" i po sprawie. Gorzej jak najpierw zapłacisz, bo wtedy już będziesz musiał lecieć, jak to oni nazywają, "protokołem reklamacyjnym".
I nie daj się nabrać, że fabrycznie pakowane, taśma Toshiby, itd. Bezedura. Ja też miałem takie argumenty, a później pan tachał tv z powrotem do magazynu.

A osobiście stwierdziłem, że innego dobrego LCD LED przy takim budżecie nie kupię, więc chyba padnie na zwykłego LCD-ka: Samsung LE40C650 lub Sony KDL-EX500.
 

Jarek882

New member
Zarezerwowałeś, czyli rozumiem, że z odbiorem osobistym? Zanim zapłacisz powiedz, że chcesz ją sobie obejrzeć. Na ekran patrz pod kątem, bo na wprost nie zawsze wszystko widać. Jak coś Ci nie będzie odpowiadać to "dziękuję" i po sprawie. Gorzej jak najpierw zapłacisz, bo wtedy już będziesz musiał lecieć, jak to oni nazywają, "protokołem reklamacyjnym".
I nie daj się nabrać, że fabrycznie pakowane, taśma Toshiby, itd. Bezedura. Ja też miałem takie argumenty, a później pan tachał tv z powrotem do magazynu.

A osobiście stwierdziłem, że innego dobrego LCD LED przy takim budżecie nie kupię, więc chyba padnie na zwykłego LCD-ka: Samsung LE40C650 lub Sony KDL-EX500.

Tak z odbiorem osobistym w sklepie i płatność przy odbiorze w sklepie. Obrzejrze go dokładnie i zobaczymy co z tego wyjdzie. Bartman(załozyciel tego tematu) po napisaniu do niego odpisał że kupil tv w rtv euro agd i jest bardzo zadowolony. Więc moze jest to tylko pare sztuk ferelnych. Również dzwoniłem na infolinie wyzej wymienionego sklepu i pytałem czy te tv są z tzw. odrzutu producenta, powystawowe to Pan mi odpowiedział że TV są nowe nigdy nie były rozpakowywane. Ile w tym prawdy.. nie wiem.
 

kulasekp

New member
Tak z odbiorem osobistym w sklepie i płatność przy odbiorze w sklepie. Obrzejrze go dokładnie i zobaczymy co z tego wyjdzie. Bartman(załozyciel tego tematu) po napisaniu do niego odpisał że kupil tv w rtv euro agd i jest bardzo zadowolony. Więc moze jest to tylko pare sztuk ferelnych. Również dzwoniłem na infolinie wyzej wymienionego sklepu i pytałem czy te tv są z tzw. odrzutu producenta, powystawowe to Pan mi odpowiedział że TV są nowe nigdy nie były rozpakowywane. Ile w tym prawdy.. nie wiem.

Daj znać jak odbierzesz - ciekawe, czy to tylko ja miałem tak niesamowitego pecha. Fakt faktem - trochę się zniechęciłem i do sklepu i do Toshiby.
 

bartman06

New member
Po 4 dniach korzystania z telewizora jestem bardzo zadowolony!!!
Obraz SD jest ok, nie jest jakiś mega ale to tylko SD.
Obraz full hd jest nieziemsko piękny. Posiadam podpiętą konsolę pod tv na której oglądam filmy full hd, obraz jest mega płynny, przejrzysty, kolorki piękne. Granie na ps3 jest bardzo fajne, obraz czysty, ładny, płynny!
Z dźwiękiem najlepiej nie jest, nie jest on słaby ale myślałem, że będzie troche lepiej.
Telewizor wygląda bardzo fajnie.
Ja nie posiadam rysek, jakichkolwiek zacieków, niczego.
U mnie w pokoju telewizor jest na wprost od okna, i trzeba przyznać że światło się troche odbija od ekranu.
Ogólnie telewizor jest chyba najlepszy w swojej klasie cenowej!
 

GoOrange

New member
Mam dwa pytania do osób, które widziały ten sprzęt w akcji...

1. Czy to prawda że całe multimedia jakby nie działały w tym modelu? Podobno pendrive raz wykrywa a raz nie, TV zawiesza się podczas manipulowania w menu, itp?

2. Czy wersja 40WL768 to to samo co 40VL768 tylko z 3D? Bo widzę że ten pierwszy wcale nie kosztuje dużo więcej...
 

bartman06

New member
Tego nie wiem, nie korzystałem jeszcze z niczego pod USB w tv bo mam po to konsole, a co do pytania drugiego to tez niestety nie wiem, ale jeśli jest to samo tylko, że w 3D to żałuje że nie kupiłem 3D
 

bartman06

New member
różnice są na korzyść 3D, teraz dopiero żałuje że nie kupiłem 3D, 200hz 3D wifi wbudowane za 300zł więcej, troche popełniłem błąd
A technologia 3D za tą cenę byłaby dobra, czy słaba strasznie?
 

Jarek882

New member
Odebrałem dzisiaj ta toshibe. Wszystko z odbiorem ok. Zastanawia mnie jedno czemu nie mam dzwieku w filmach mkv z pendrive'a? moze ktos pomoc?

Edit. pisałem do toshiby i niestety pan odpisał ze nie bedzie dzwiek bo uwaga ten Tv nie posiada DTS smiech na sali jak dla mnie czyli co teraz mam ogladac same blueray ripy?!
 
Ostatnia edycja:
Do góry