Telewizor do 2500zł, bez bajerów,3d itp.

BadWoj

New member
Witam

Pposzukuję czegoś większego bez bajerów typu internet, skejpy, 3d i takie tam, wiadomo o co chodzi. Chciałbym mieć w tym tv tylko to co potrzebne do oglądania telewizji.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x5
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? stoi przy oknie od strony zachodu, 80-85% czasu oglądamy wieczorem
8. Co chcemy aby telewizor posiadał – żeby był dobry obraz, kolory naturalne lub mogą być trochę "mocne", nie lubie gdy obraz jest jakby pokryty mgłą
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora – UPC/N'ka
10.Jakie urządzenia – kiedyś dekoder HD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor – 10
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - Raczej matową, taką która nie będzie odbijać światła
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej – filmy 40%, piłka nożna 30%, 30% cała reszta.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie – Nie, nie i jeszcze raz nie.
15.Czy zamierzasz grać w gry – W przyszłości planuję xboxa
16.Preferencje co do marki - Chyba wszystko poza LG, chyba, że ktoś mnie przekona iż któryś model tej firmy jest warty zaufania
17.Preferencje co do wielkości – 40-42 cale ponieważ myślę że w tej kwocie nie dostanę czegoś większego :)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach –prądożerność, zbędne bajery zamiast porządnych 100hz i jakości obrazu, smużenie w piłce nożnej bądź formule 1
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień – wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup – max 2500, ale nie jestem jakimś koneserem i jeżeli jakiś tv za 2000 nie wiele się różni od tego za 2500 to wolę ten tańszy :)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Nie

Po prostu chcę kupić coś dobrej jakości, zamiast bajerów :)
 
Ostatnia edycja:

BadWoj

New member
Wacham się między tym Panasoniciem oraz Philips 42PFL 4500.
Tylko czy można polegać na tych firmach ? ZAwsze słyszałem, że Panasonic nadaje się tylko jezeli chcemy plazmę, a o philipsach nie wiem za bardzo nic.

I druga sprawa jest taka, że jestem już zdecydowany na zakup, ale... Kiedy będą nowe modele tv i jakie mogą byc ich ceny? Bo np ten philips jest już wszędzie w wyprzedaży i co gorsze z wystawy ;/
 

Raku2006

New member
Ludzie różne ciekawe rzeczy mówią o firmach :) mi np kiedyś sprzedawca w euro, jak zapytałem go o porównanie tv trzech firm,philips,sharp i toshiba, szybko odpowiedział ze jeżeli chodzi o obraz to wszystkie sobie tak samo poradzą, ale toshiby by nie brał, bo ta firma zajmuje się głównie laptopami, philips to teraz nie wiadomo co to i ze brał by sharpa bo to japońskie :)
Jeżeli chodzi o nowe modele to pewnie późna wiosna 2013, chyba ze się mylę.
 
Do góry