Telewizor do 2500

qreg

New member
Witam.

Chciałabym Was prosić o pomoc w wyborze telewizora:
Telewizor musi być FullHD, z założenia będzie do niego podpiete UPC cyfrowe (nie wiem do konca jeszcze który pakiet ale to chyba nie jest wazne na pewno czesc kanałow HD), ważna jest dla mnie obsluga DLNA, aby mieć dostep do biblioteki multimediow na komputerze wpietym do sieci lokalnej, odtwarzanie z USB tez.

Pare inwymagań w pigułce,

odległość od ekranu: 3-4m
jak słońce świeci w pokoju: słabo
Jak duży jest pokój: 5,5 x 4,5
jaki masz obecnie telewizor: CRT 21"
jakie programy najczęściej oglądasz: Discovery, Filmowe
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: głownie wieczorem
preferowana wielkość telewizora: 37-42"
preferowana marka: brak uprzedzeń
jakie urządzenia będą podłączone: konsola w przyszłości, może blueray.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50%/50%
jakimi złączami: 3-4*hdmi, usb,Ethernet (niekoniecznie Wifi, kabel jest obok)
jaki masz sygnał: hd – UPC
ma stać czy wisieć: wisiec na scianie, na uchwycie z mozliwoscia odchylenia o 90 stopni (np. Vogels Physix PHW300M)
jaka klasa cenowa: do 2500

Z góry dziekuje za pomoc,

Wstepnie rozpatrywałem:
Panasonic TX-L37G20E
Samsung LE37C650
 

infi

New member
37c650 nie warto bo duza ich czesc ma problem z piszczacym inwerterem.

ja bym bral na twoim miejscu le40c650. bardzo dobrze znany tu na forumn model i do 2500 kupisz bez problemu.
 

qreg

New member
W ostatniej chwili na pozycje lidera wysunął sie Sony KDL-40EX500 :) a opinie o tym telewizorze sa naprawde całkiem pozytywne...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to dobry pomysł w tej klasie.
Odległość i tak spowoduje że wszystkie braki znikną.
Nawiasem mówiąc to trochę mały ten telewizor.
 

qreg

New member
Dziekuje bardzo za pomoc, w rezultacie kupiłem Sonego 40" i naprawde podoba mi sie jakosc obrazu.

Co do uwag odnosnie rozmiaru, niestety tak mam ustawiony tv ze i tak musze go powiesic na scianie na uchwycie ktory umozliwi odchylenie o prawie 90 stopni co odrobine komplikuje sprawe, a druga sprawa układ pomieszczenia powoduje ze w mojej opinii max co tam mogłbym rozsadnie umiescic to 42", a na taki tv o oczekiwanych parametrach nie jest mnie w chwili obecnej stac ;)
 
Do góry