Telewizor do 2500 zł

R_K

New member
Jaki telewizor polecacie do 2500 zł? Powinien mieć co najmniej 40 cali. Odległości siedzących od TV około 2 metrów. Będzie służył głównie do oglądania TV (Cyfra+ czyli kilka kanałów w HD, reszta w SD) i filmów HD z komputera lub odtwarzacza DVD. Może być LCD, LCD LED lub plazma.
Moje propozycje:
LCD SAMSUNG 40" LE40C650
LCD LED SAMSUNG 40" UE40D5000
LCD SONY KDL-40EX500
LCD LED SAMSUNG UE40D5500
LCD LED LG 42LV5300
Plazma LG 50PK350
LCD LED LG 42LE5300

Który z tych TV moglibyście polecić? A może jakiś inny? Czy spośród tych które podałem odradzalibyście zakup któregoś, bo np. jest wyraźnie słabszy od pozostałych?
 

don111

Banned
za mało danych podałeś żeby można było coś dobrać, 50' to chyba przesada z 2m (chyba że większość oglądania to materiał HD)
 

R_K

New member
za mało danych podałeś żeby można było coś dobrać, 50' to chyba przesada z 2m (chyba że większość oglądania to materiał HD)

Jeżeli wszytko pójdzie dobrze to pod koniec roku na Cyfrze+ będę miał około 20 kanałów HD, ale to wciąż mało. Od czasu do czasu obejrzę jakiś film HD z komputera, ale jednak większość oglądania to nadal będzie chyba szła w SD, więc rzeczywiście 50" to może być zbyt dużo.

Jakie jeszcze mógłbym podać dane? W dni słoneczne jak oglądam TV, to trzeba zasłaniać zasłonki, bo na moim TV kineskopowym wtedy ciężko cokolwiek zobaczyć. Tak chyba maksymalnie przez kilka godzin w ciągu słonecznego dnia, później słońce się przesunie i jest w porządku :) Ale to nie jest duży problem, bo w dzień bardzo rzadko oglądam TV.
 

ipsz

New member
50" z 2m _może_ się wydawać przesadą ale w praktyce sprawdza się doskonale. Zwłaszcza w grach. Fakt, śmieciowe kanały wyglądają nieciekawie ale już _porządne_ SD (TVP też czasem potrafi) jest bez zarzutu.
 

R_K

New member
No dobra, weźmy np. UE40D5500 i UE40D5800 - 200 zł różnicy w cenie. Czy warto dołożyć te 200 i kupić UE40D5800? W czym jest lepszy od UE40D5500?
 

don111

Banned
a czy warto w ogóle brać ten 50hz model Samsunga ?
mniej więcej w tej kwocie masz np lepszą plazmę Panasonic 42G30 lub jeśli musi być LCD to np 100hz LG 42LV5500...
SD na LCD LG wypadnie wyraźnie lepiej od Samsunga
 

R_K

New member
a czy warto w ogóle brać ten 50hz model Samsunga ?
mniej więcej w tej kwocie masz np lepszą plazmę Panasonic 42G30 lub jeśli musi być LCD to np 100hz LG 42LV5500...
SD na LCD LG wypadnie wyraźnie lepiej od Samsunga

Z podanych przeze mnie Samsungów - LE40C650, UE40D5000, UE40D5500 - chyba każdy ma 100hz, a nie 50?
Wg. mnie to są bardzo dobre TV, ale zgadzam się, że te podane przez Ciebie są pewnie jeszcze lepsze.
 

don111

Banned
Panasonic 42G30 > ST30 > S30 > UT30
taka kolejność w jakości obrazu
jak chcesz 3d to zamiast tamtych dwóch dołóż do ST30, dużo lepsza czerń, filtr i nie tylko... tyle tylko że w komplecie nie ma okularów, trzeba dokupić osobno (na razie nie ma sensu)
jak bez 3d to dołóż do G30
 
Do góry