Telewizor do 2500 - pomoc w wyborze

piter55

New member
Cześć, poszukuję telewizora w cenie 2500 (mogę ewentualnie dopłacić do 3000 jeśli różnica byłaby rzeczywiście szczególnie zauważalna).
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1.5-2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie 30stopni pod kątem leżąc i na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Na ten moment stać - wynajmuje mieszkanie
6. Jak słońce świeci w pokoju? Rano od lewej strony będzie padać na telewizor
7. Jaki masz obecnie telewizor? Obecnie brak ale używałem jakiegoś starego LG'ka 40'.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Można zbyt ogólnikowo ale poprostu dobry obraz, czarną czerń na ile to możliwe i płynność w działaniu (na tym starym LGku netflix jakby zacinał).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder samsung z Orange, w przyszlosci chcialbym konsole.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TV/ netflix
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? bardzo rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Narazie nie
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? Myslałem o 55calach, chociaż nie wiem czy nie będzie za duży przy tej odległości.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nieostry obraz, słaba jasność
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Praca do 17 więc głównie wczesne wieczory do nocy.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 zł ( +- 400zł )
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? co 5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak, Netflix i Youtube.

Zastanawiałem się na też ekranem z 100hz tak by ewentualnie pograć komfortowo na konsolach nowej generacji chociaz nie wiem czy jest sens dopłacać i czy różnica 60 a 100hz jest znacząca.
 

Mariobull23

New member
Niewiele ponad budżet jest Panasonic gx800. druga opcja to ewentualnie tcl ec780.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

piter55

New member
Jeszcze nie, sam zastanawiałem się nad 3 modelami: Samsung qe55q60t, Samsung UE55NU8002 (nie wiem czy jeszcze dostępny), LG 55SM8600. Jak wypada ten TCL (bardzo mnie zainteresował) w porównaniu z tymi modelami?
 

piter55

New member
Na polu bitwy zostały 2 tv:
philips psu7334 i lg sm8600 - oba 55cali.
Który będzie lepszy w tych granicach kwotowych? Wziąłbym już philipsa bo trochę tańszy i wg testów ma lepszą***matrycę ale za lg przemawia 100hz. Czy będzie to duża różnica w codziennym użytkowaniu?
Jak są jeszcze jakieś***warte polecenia telewizory to też rozważę.
 

posmak77

Member
Piter jak już kupisz któryś model to daj znać.
Ja również szukam tv do 2500zł 55 cali do netflixa/sportu/konsoli i nie mogę się zdecydować.
Ostatnio pojawiła się promocja na TCL CashBack ze zwrotem na konto:
TCL 55EP680X1 za 2220zl
TCL QLED 55C715 za 2550
Co myślisz ? najbardziej interesuje mnie ten qled tcl w porównaniu z lg sm8600
 

Lechu1956

New member
Do sportu ,to raczej matryca 100 Hz. Do obsługi tego dekodera pilotem od telewizora to znowu Samsung. Ten dekoder nie posiada hdmi cec i żaden telewizor oprócz Samsunga go nie wykryje. Kilka miesięcy temu Orange testowała aplikację telewizyjną na telewizorach i urządzeniach z androidem. Tu znowu Philips. Ale , czy będzie taka aplikacja nie wiemy.
I bądź tu mądry i pisz wiersze.Prawda.
 

piter55

New member
@posmak77 mam ten sam problem. Ja znowu sportu nie ogladam tak dużo, ale zastanawiam się czy jest taka duża różnica między 100hz a 60 w normalnym użytkowniu (tv z dekodera + netflix). TCL 55c715 nie rozważałem - parametry ma podobne do philipsa 7334 (no i również brak 100hz). Mógłby się jeszcze ktoś wypowiedzieć na temat porównania/opinie o lg sm8600 i philipsie 55psu7334 ?
 

posmak77

Member
LG SM86 ma standardowe cztery gniazda HDMI 2.0. Z tego co kojarzę to dopiero modele SM90 mają HDMI 2.1. Jeżeli dobrze rozumiem to w przypadku konsoli nie ma sensu dopłacać do 120Hz.
Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.
HDMI-2.1-table.jpg


Ja osobiście szukam tv do ok 2500zł na którym bedę oglądał: 30% sportu, 30% Netflix, 40% Dekoder/naziemna.
 

piter55

New member
Brałem, już nawet nie pamiętam czemu zrezygnowałem, chyba przez matrycę VA i kąty, za dużo modeli ciężko coś wybrać.
 

posmak77

Member
Ja ze względu na to że 70% czasu przed tv oglądam wieczorami skupiam się na matrycy VA. Siedzę max pod kątem 20stopni ale najczęściej na wprost.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL masz w programie, więc kosztuje zdecydowanie mniej !!!!
Philipsa brałbym juz model 58PUS 7555 za 2499 zł
 

piter55

New member
@kiki A jaka jest rożnica między tymi modelami philipsa, patrząc na specyfikacje jest dość podobna. Czy w tej kwocie to dobry wybór, czy moze poleciłbyś cos innego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To naprawdę stare modele. Masz już od trzech miesięcy ich następcy.
Ile desygnujesz max kasy ?

----------------
piter55 - jakie modele masz na myśli ?
 
Do góry