Telewizor do 2000zł

grik

New member
Witam wszystkich,

Potrzebuję pomocy w wyborze telewizora.

1. Odległość od ekranu: 2,5 do 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Pokój jest na stronę południową, więc jest słoneczny, są ciemne rolety. Największą jakość chciałbym mimo to uzyskiwać wieczorem, lub przy zasłoniętych roletach.
3. Jak duży jest pokój: Ok. 25 m2
4. Preferowana technologia: zapewne zdefiniuje ją cena i wymagania, ale na tym etapie nie jestem jeszcze w 100% zdecydowany
5. Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy 15 cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy i sport (piłka nożna)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Głównie wieczory/noce, wcześniej też się zdarza (do obiadu)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Wolę bez, ale może się zdarzyć, że będę oglądał z rodziną lub znajomymi przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Nie sprecyzowane
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Nie sprecyzowane
11. Preferowana wielkość telewizora: raczej więcej niż 40 cali
12. Preferowana marka: raczej coś markowych producentów
13. Czego nie lubisz w telewizorach: obecnie oglądam telewizję okazjonalnie
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder/talerz Orange, dysk prznośny, USB
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 25% telewizja, 75% media z urządzeń przenośnych
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Głównie na wprost, również lekkie kąty
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jeszcze nie wiem, nigdy tego nie miałem :)
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: okazjonalnie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: tak (zakładam, że TVN Player się tutaj zalicza - żona wymaga, żeby był dostęp do tej platformy)
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: obowiązkowo
22. Ma mieć 3D: nie będę z tej funkcji korzystał
23. Ma mieć slot na karty SD: Bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-C: szczerze mówiąc nie znam się na tym i nie wiem czy jest mi to potrzebne
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: podłączany będzie laptop, dyski przenośne, w przyszłości zapewne konsola z kinektem,
26. Jaki masz sygnał: Orange
27. Ile programów HD: 7 HD (podstawowy pakiet Orange), ale jako, że telewizor ma być na dłużej to muszę założyć, że z czasem będzie ich więcej - ale generalnie telewizja nie jest priorytetem na tym telewizorze,
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-3
29. Ma stać czy wisieć: wisieć
30. Rozdzielczość: nie mniej niż FullHD
31. DVB-T: nie wiem, tak jak pisałem wcześniej nie znam się i nie wiem czy mi to potrzebne,
32. Na czym najbardziej Ci zależy: Generalnie zamierzam oglądać na tym telewizorze filmy z urządzeń przenośnych (w jak najwyższej jakości), z telewizji głównie mecze piłki nożnej, ważne żeby telewizor był w stanie odczytać jak największą ilość rozszerzeń video oraz poprawnie odczytać plik z napisami do filmu, dla żony ważny jest dostęp do serwisów typu TVN Player
32. Ile osób ogląda: zazwyczaj 1-2

Mam nadzieję, że moje wymagania są realne w określonej przeze mnie cenie - nie znam się na tym za bardzo, bo obecnie praktycznie nie oglądam telewizji, a mój odbiornik jest sprzed trzech epok.

Dziękuję z góry za pomoc.
 

grik

New member
Wczoraj w sklepie sprzedawca zaproponował mi telewizor Samsung 40h6270.
Wiem że ten model ma 3d i pytanie który ewentualnie model Samsunga będzie miał analogiczne funkcje poza 3d.

Dodatkowo kolega kupił Lg 42LB5820 i też go poleca.

Jak mają się do siebie te telewizory pod kątem moich wymagań?

Czy może jednak jeszcze inny model.

Dzięki za odpowiedzi.
 

jacekcy

New member
Masz przesiadkę z 15 cali. W tej chwili 40-42 cale to kolos. Jednak w Twoich warunkach możnaby zastanowić się nad zwiększeniem budżetu i kupnem 47-50 cali.
Jeśli nie dasz się przekonać to do 2 tysięcy wybrałbym Panasonic 40AS640 lub Samsung UE40H6400.
 

grik

New member
Dzięki za odpowiedź.

Raczej budżetu nie dam rady podnieść, a nawet te 2000 będę musiał negocjować z żoną. :) Takie życie.

Teraz mam takie pytanie techniczne - oba podane telewizory posiadają tryb 3D, którego nie potrzebuję. Jest szansa na znalezienie modelu o takich samych parametrach, który nie będzie miał 3d? Chodzi oczywiście o obniżenie ceny kupna.
 

cronzero

New member
Witam,

Ja również byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w dokonaniu wyboru telewizora.

Zależy mi na rozmiarze 47-50 cali i żeby czytał filmy FullHD + napisy ( z możliwością powiększenia) z USB.
Nie potrzeba mi Smart TV czy 3D
Cena w granicach 2000 zł
Dziś się wybieram po pracy do RTVEURO lub Media (powód Raty 0%) i bardzo proszę o opinie.

Na razie znalazłem:
Sharp LC-50LD265E
Toshiba 48L3433DG
FUNAI 50FDI7724/10
 
Do góry