Telewizor do 2000zł (+200zł) pod gry i filmy hd

hetm4n

Member
Witam! Planuję wyminić telewizor LCD Samsung LE32B350 na wiekszy i z lepszym obrazem, tak więc do rzeczy czego oczekuję :

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
- teraz 10m2, potem 16-25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
- 2,4m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem?
- 1-2.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
- 90% na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć?
- Stał na komodzie we wnęce, 94cm max szerokość telewizora.
6.Jak słońce świeci w pokoju?
- od prawej strony (wschód).
7.Jaki masz obecnie telewizor?
- Samsung LE32B350 (HD ready).
8.Co chcemy aby telewizor posiadał?
1)Wysoka jakość obrazu w FHD i HDR
2) brak cloudingu!
3)Płynność, niski input lag, matryca minimum 100HZ
, ale jak niebędzie nic w tym przedziale cenowym to i 50Hz mnie zadowoli.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
PS3/PS4/WD TV Live
10.Jakie urządzenia?
- Kino domowe Denon AVR1611/komplet jamo 426:)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
- dziennie 1-2h (15h tygodniowo).
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
- Obojętnie.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
- nie oglądam TV, tylko BluRay, MKV FHD/HDR, Gry na konsoli PS3/PS4
14.Czy zamierzasz serfować po internecie?
- Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
- Tak 80%.
16.Preferencje co do marki ?
- Brak
17.Preferencje co do wielkości?
- 39-42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach?
- CLOUDING(nierównomierność podświetlenia)!!! Smużenie, wysoki INPUT LAG! (50ms akceptuję)
- Poza tym denerwuje mnie to, że Toshiba w moim mniemaniu nie wypuściła w tym roku telewizora na prawdę dobrej jakości.
- Denerwuje mnie również nierównomierność podświetlenia - jak zobaczyłem ostatnio jakąś tanią Toshibę to się przeraziłem - mam nadzieję, że w mojej kwocie będzie to wyglądało dużo lepiej...

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
- 80% wieczór/noc, w dzień przy zasuniętych czerwonych roletach
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
- 2000zł (+200zł zapas max)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
nie oglądam 3D, Dla mnie funkcja taka tylko potrzebna do szybszej częstotliwości odświeżania.

Ostatnio kupiłem SHARP 39LE350V Obraz dobry lecz trafiłem jakiś wadliwy egzemplarz, w kilku sklepach potem sprawdzałem i była ta sama wada, odrazu zwróciłem telewizor w sklepie internetowym RTVeuroAGD. Modele te mają po prawej stronie tak skaszanione podświetlenie że prawa strona matrycy jest znacznie jaśniejsza od lewej, w ciemnych scenach wtedy tragedia była, strasznie przez to nierówne kolory również były co mnie bardzo denerwuje. Jeśli ktoś ma na sklepie ten model bez tej wady będę zainteresowany.
Teraz bardziej dokładnie sie przyglądam i proponowany TV przetestuje dokładnie w sklepie na rożnych kolorach ( w sklepie łatwo zauważyć nierównomierność podświetlenia na ciemno niebieskim kolorze i szarym). Po za tym ostry wyraźny obraz to podstawa!.
Poproszę o jakieś konkretne propozycje :D Na aktualnym TV samsunga podświetlenie mam idealnie równomierne, czerń na dość dobrym poziomie:) Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich warunków masz tylko jeden wybór i nazywa się Panasonic 42ET60.
Tylko ten w klasie cenowej ma natywną matrycę 100Hz.
I spełnia wszystkie Twoje potrzeby.
 

hetm4n

Member
Wpadł mi w oko również panasonic e6e, jesli ktoś może niech wrzuci foto jak ten telewizor wieczorem wyświetla czarny obraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli Ci odpowiada to extra. Trzymając się dokładnej i nieprzekraczalnej klasy cenowej to będzie super sprawa. Tylko już wiesz że 42E6 jest na matrycy 50Hz. Ale nie wszyscy są w stanie to zauważyć.
 

hetm4n

Member
Wiem. Kiki co możesz powiedzieć o równomierność podświetlenia?? Dysponujesz jakimiś fotkami?? ja obstawiam wersję 39 calową tego tv. Gdzies przeczytałem że matryca IPS jest w wersjach powyżej 39cali, tylko nie wiem czy są spore różnice takiej matrycy co do moich wymagań. Zależy mi na dobrym wyborze, bo przy szarpie straciłem 100zł na zwrocie (wysyłka do głównego magazynu RTVeuroAGD).
 
Ostatnia edycja:

hetm4n

Member
Wszystkie sharpy i panasonic do 2000 odpadają, ponieważ posiadają podświetlenie tylko z jednej strony co powoduje denerwujące rozjaśnienie od tej strony.

Co sądzicie o samsung ue40f6100/6400 ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Samsungi poniżej serii F7 mają podświetlenie direct, stąd masz lampy za matrycą, a nie na krawędziach. Modele się w miarę nadają, dość dobry kontrast i płynność.
Choć ja wolałbym Philipsa 40PFL4508 lub Toshibę 40L7335 na krawędziówce z dwóch stron. Także obydwa na matrycy 100hz, i jeszcze wyższym poziomie kontrastu niż Samsung (tutaj juz technologia podświetlenia tak naprawdę poprawia jakość czerni)
 

hetm4n

Member
skąd informacja że w europejskiej wersji jest direct led?? na rynku amerykańskim jest podział slim led (krawędziowe) i direct Led, w europie tego niema podziału, krawędziowy odpowiednik amerykański ma nr modelu UA40F6400, więc wydaje mi się, że raczej to samo jest w europie pod UE40F6400.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Potwierdzone info bezpośrednio przez Samsunga.
W USA są seria
FH - direct
F - krawędziówka, i tam rzeczywiście seria 6 jest krawędziowa z tego co widzę po specyfikacji.
Ale na rynku europejskim zastosowano wszędzie diody z tyłu ekranu, widziałem już kilka uszkodzonych egzemplarzy, gdzie dioda środkowa nie działała (32f6100, 40f6500, 46f6400), i był ciemny ekran - jak na innych direct ledach.
 

hetm4n

Member
kupiłem samsunga ue40f6400 i jestem bardzo zadowolony. Jedna rzecz mnie troszke denerwuje, otóż mimo wyłączonej funkcji dynamicznego podświetlenia, podświetlenie i tak przygasa w ciemnych scenach, może nie aż tak bardzo jak z włączoną tą opcją, ale jest. Tylko w trybie film podświetlenie jest na stałym poziomie. Można jakoś to w opcjach jeszcze ustawić?
 

tdx

New member
Bez reklam
I proponuje zostac na trybie film w trybach standard i naturalny czrsc ustawien nie ma :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Do góry