Telewizor do 1700zł

szyps

New member
Witam. Jestem nowy na forum i nie za bardzo znam się na telewizorach dlatego proszę was o pomoc.
W moim obecnym telewizorze padły wejścia HDMI i tuner do naziemnej telewizji cyfrowej mogę podłączyć tylko przez euro. Do tego od ostatnich dwóch tygodni obraz zaczyna migać i tak jakby wpada w czerwony odcień. Nie mam zamiaru dłużej się męczyć i chciałbym zakupić jakiś nowy sprzęt do 1700zł.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 21m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod lekkim kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? okno od wschodu i południa, telewizor plecami do tego z południa
7.Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba32W300Ps
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? USB, dobry dźwięk, mógłby mieć DLNA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? naziemna cyfrowa
10.Jakie urządzenia? bardzo rzadko PC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? wszystkiego po trochu
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raz na miesiąc w coś zagram ;-)
16.Preferencje co do marki? nie
17.Preferencje co do wielkości? 40-42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie, słaba jakość obrazu, kiepska czerń
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 40%-dzień, 60%-wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? maksimum 1700 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? NIE

Z góry dzięki za pomoc.



 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale po Euro nic nie powinno migać , obraz co prawda zawsze będzie mniej szczegółowy ale migać nie powinno.
Ale model ma swoje lata więc zmiana powinna przynieść Ci dużo radości.
Model 40PFH 5300 Philipsa, Toshiba 40L5435, Samsung 40H6200 - to modele które powinny spełniać oczekiwania.
 

szyps

New member
Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi o to, że obraz w mojej starej Toshibie miga ponieważ coś dzieje się z matrycą.
Mam jeszcze pytanie czy do tej ceny lub ewentualnie z lekką dopłatą znalazło by się coś w rozmiarze 42" ?
 

szyps

New member
Mógłbym dozbierać te 200zł czyli 42" do maksimum 1900zł.
Niestety pojawił się mały problem. Zmierzyłem szerokość szafki pod telewizor i okazało się, że ma tylko 85cm więc w grę wchodzą tylko telewizory z podstawką na środku. Boje się, że takie z podstawkami po bobach się nie zmieszczą.
 

szyps

New member
Witam. Jakiś czas temu kupiłem za poradą Kiki 40PFH5300 Philips.
Muszę przyznać, ze jestem ogromnie rozczarowany. Telewizor jest strasznie powolny. Samo wejście do menu trwa wieki, nie mówiąc już o poruszaniu się po nim. Jednym słowem masakra.
 

racuh

Banned
Witam. Jakiś czas temu kupiłem za poradą Kiki 40PFH5300 Philips.
Muszę przyznać, ze jestem ogromnie rozczarowany. Telewizor jest strasznie powolny. Samo wejście do menu trwa wieki, nie mówiąc już o poruszaniu się po nim. Jednym słowem masakra.

Jak mniemam to 5300 jest bez androida, a myślałem że tylko android potrafi mulić.
 

szyps

New member
Tak. Telewizor nie ma androida. Z internetem nie ma problemów ale wpisanie czegokolwiek w wyszukiwarkę to droga przez mękę. Aż się wierzyć nie chce, że nowy telewizor może tak mulić.
 
Do góry