Telewizor do 1500zł. SD i ps3

Kasamowa

New member
Odległość od ekranu: max 2 metry
Jak słońce świeci w pokoju: naprzeciwko okna (na zachód), z roletą
Jak duży jest pokój około- ok 3mx4m
Preferowana technologia- lcd lub led
Jaki masz obecnie telewizor- CRT 21' LG
Jakie programy najczęściej oglądasz- wiadomości, sport
Oglądasz w dzień czy wieczorem- 30%/70%
Preferowana wielkość telewizora 32'
Preferowana marka -
Czego nie lubisz w telewizorach - pikselozy i smużenia
jakie urządzenia będą podłączone - dvd, PS3, PC
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 50%/50%PS3
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - mniej więcej na wprost
Telewizor ma mieć wi-fi- nie
Ma czytać przez USB filmy- może, ale nie musi
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć - dvd cinche, PS3 - hdmi, PC - VGA, w przyszłości HDMI
Ile masz kanałów HD - 0
Ile godzin dziennie ma grać telewizor- 12 godzin
Ile osób zasiada przed telewizorem - 1-2
Ma stać czy wisieć - stać
Jak długo TV powinien służyć - kilka lat
Jaka klasa cenowa- 1500zł

Chce wydać jak najmniej o ile telewizor spełni oczekiwania - jak wydam 1250zł to będzie super, jak będziecie niesamowicie przekonujący to wydam 2000zł chociaż pewnie będę miał poczucie przepłacania.

Najważniejsze sprawy to chyba skalowanie sd i niski input lag dla konsoli.

HD-Ready chyba będzie wystarczające - lepiej będzie się prezentować sygnał SD, mam rację?

50Hz? - W salonie stoi Toshiba 40xv733 (kupiona dzięki temu forum i z powodzeniem służy) i osobiście nie widzę różnicy między włączonym trybem 100Hz a 50Hz.

Chciałbym telewizor z niskim poborem prądu stąd plazmy odrzuciłem (swoją droga nie ma tak małych plazm, oprócz jakiejś deawoo).

Granatowa czerń raczej mi nie przeszkadza.


Przeglądając oferty sklepów i forum wyszczególniłem parę modeli telewizorów. Jeśli moje przemyślenia są błędne proszę o poprawienie.

Panasonic C2 - szybka matryca IPS idealna do PS3, a jak jest ze skalowaniem SD? Spora wada to 1 HDMI.

Samsung c450 - całkiem spore możliwości multimedialne + PIP

LG le3300 - niski pobór prądu, spore możliwości multimedialne, trochę jednak model anonimowy - zero jakichś testów czy opinii

32PFL3605 Philips - dobre skalowanie? niski input lag


Jakby szaleć to brać Sharpa le210,220 czy 320, ale chyba mają spory input lag...

Co sądzicie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że warto dopłacić. Wystarczy że sprawdzisz input lag i skalowanie to sam szybko zmienisz zdanie.
Sony 32 Ex 500
Samsung 32 C 650
Sharp 32le320
Toshiba 32 SL 738
 

Kasamowa

New member
A gdyby jednak funduszy zabrakło i byłbym zmuszony trzymać się budżetu do 1500zł?

Co sądzicie o tych modelach wypisanych przeze mnie?
I co z tym 50Hz?

Ewentualnie z ciekawości jaki telewizor i za ile musiałbym kupić by poziom skalowania i ogólnie jakość obrazu sd był podobny z Toshibą xv733
 
Ostatnia edycja:

ratyo1

New member
kiki dlaczego każdemu kto chce kupić TV do konsoli polecasz Sony Ex 500 i Samsung C 650 które mają ogromnego input laga (na poziomie 70-100ms co daję stratę nawet do 6-8 klatek). Jeśli ktoś chce TV pod konsolę to niech lepiej rozejrzy się za tańszymi odpowiednikami np Sony Ex400 albo Samsung C530 które mają może trochę gorszy obraz ale input lag zredukowany niemal do minimum.
 
Ostatnia edycja:

ratyo1

New member
A EX 400 wg Ciebie ile ma?
W zależności od rozmiaru i typu panelu input lag w EX400 waha się pomiędzy 0ms a 23ms w trybie gra. Na potwierdzenie moich słów kilka linków:
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus
AVS Forum - View Single Post - Input lag wars!, post your input lag results of your LCD display here for refrence
warto też przeczytać cały temat o EX400 na avs - Official Sony KDL 32EX400 40EX400 46EX400 EX401 - AVS Forum (wiele ludzi używa EX400 jako alternatywę dla monitora i bardzo chwali sobie ten model :))
no i na koniec moje własne obserwacje: kupiłem najpierw EX500 i input lag był straszny, po kilku dniach wymieniłem na EX400 i jest o wiele wiele lepiej. na teście wyszło mi wspomniane 14ms
a kiki niby taki znawca a nawet nie wie, że - AVS Forum - View Single Post - Official Sony KDL 32EX400 40EX400 46EX400 EX401 :-D
czekam kiki na twoje kontrargumenty poparte jakimiś danymi, linkami itd.
 

ratyo1

New member
Widzę, że moje argumenty były zbyt "twarde" bo odpowiedzi brak :)

Zastanawia mnie jeszcze jak na tle EX400 prezentuje się Samsung c530/c550? Może ktoś miał możliwość porównania tych telewizorów?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przeczytaj uważnie potrzeby , później wątek i może coś lepiej zrozumiesz !
 
Do góry