Telewizor do 1400zł 26'' do PS3/Kablówki

vasquez

New member
Witam...mam do wydania 1300-1400zł na lcd'a 26 cali..Będę siedział od niego około 2m.
Telewizor będzie podpięty do PS3 i TV kablowej...Które modele polecacie?
Moim TV w salonie jest Panasonic tx-32lx70p, który bardzo chwale i uważam, że obraz ma genialny...Jeżeli coś znajdziecie podobnego (tylko 26 cali) to będę zobowiązany :)

Dzięki
 

RAISER

New member
W tym przedziale cenowym chyba najlepszym wyborem byłby nowy Samsung LE26C450 który o kilka złotych zaledwie przekracza twój budżet :smile: Podaję linka: http://www.ceneo.pl/5816498s Całkiem ładny muszę przyznać.
Jednak gdybyś jeszcze troszkę zaczekał z zakupem mógłbyś już kupić sobie LED'a marki LG bo jakość obrazu na pewno jest sporo lepsza niż w Samie :D
 
Ostatnia edycja:

vasquez

New member
W tym przedziale cenowym chyba najlepszym wyborem byłby nowy Samsung LE26C450 który o kilka złotych zaledwie przekracza twój budżet :smile: Podaję linka: Telewizor LCD Samsung LE26C450 - opis, informacje, dane techniczne produktu Całkiem ładny muszę przyznać.
Jednak gdybyś jeszcze troszkę zaczekał z zakupem mógłbyś już kupić sobie LED'a marki LG bo jakość obrazu na pewno jest sporo lepsza niż w Samie :D

No właśnie - jak z tym LG ..za czasów poprzedniego TV kazali tego unikać za wszelką cenę...
a Szajsung ciekawy :) na pewno wchodzi w grę :)...Może jeszcze jakaś propozycja? tak bym mógł iść do m1 , postawić 3 modele i sobie wybrać jeden? :)
 

RAISER

New member
No właśnie - jak z tym LG ..za czasów poprzedniego TV kazali tego unikać za wszelką cenę...
a Szajsung ciekawy :) na pewno wchodzi w grę :)...Może jeszcze jakaś propozycja? tak bym mógł iść do m1 , postawić 3 modele i sobie wybrać jeden? :)

Tak ale to były jeszcze czasy zwykłych LCD i wtedy faktycznie wybór LG nie miał większego sensu. Ale wiesz, już samo zastosowanie podświetlenia LED bardzo poprawia jakość obrazu w wielu aspektach jak chociażby: kolory, czerń, biel a co za tym idzie także kontrast.
Tak więc zwykłe LCD marki LG - NIE ale już LED'y tej firmy mają według mnie jak najbardziej sens. Tym bardziej że płynność ruchu i jakość kolorów są BANKOWO i na 100 % lepsze właśnie w LG niż w Samie, taka to już milutka specyfika matryc IPS :D
PS. Oczywiście nie musisz mi wierzyć na słowo. Pójdż do sklepu i przekonaj się na własne oczy jak grają te dwa konkretne modele TV
(tylko koniecznie na tym samym sygnale, to ważne !).
 
Ostatnia edycja:

vasquez

New member
Tak ale to były jeszcze czasy zwykłych LCD i wtedy faktycznie wybór LG nie miał większego sensu. Ale wiesz, już samo zastosowanie podświetlenia LED bardzo poprawia jakość obrazu w wielu aspektach jak chociażby: kolory, czerń, biel a co za tym idzie także kontrast.
Tak więc zwykłe LCD marki LG - NIE ale już LED'y tej firmy mają według mnie jak najbardziej sens. Tym bardziej że płynność ruchu i jakość kolorów są BANKOWO i na 100 % lepsze właśnie w LG niż w Samie, taka to już milutka specyfika matryc IPS :D
PS. Oczywiście nie musisz mi wierzyć na słowo. Pójdż do sklepu i przekonaj się na własne oczy jak grają te dwa konkretne modele TV
(tylko koniecznie na tym samym sygnale, to ważne !).

A jak z bezawaryjnością?
czy ten model "styknie" ? LG ELECTRONICS 26LE3300? kosztuje 1538 zł
 

RAISER

New member
No właśnie dokładnie o tym modelu mówię :smile: Awaryjność ? Akurat tak się składa że mam w tym temacie coś do powiedzenia. Co prawda telewizora LG nie posiadam ale mam za to trzy inne produkty tej firmy. Są to: dwa monitory LCD do PC oraz wieżyczka. Ten najstarszy monitor mam już ponad 6 lat. I co ? Ano to że właśnie się w niego wglapuję pisząc ten tekst :D Nigdy nie było z nim choćby najmniejszych problemów, działa jak ta lala. A to jeszcze nie wszystko. Pomimo że monitor ten jest na zwykłej, starej już matrycy TN to kolory nawet jak na dzisiejsze standardy ma naprawdę świetne ! Aż samemu nie chce mi się w to wierzyć ale tak właśnie jest. Drugiego LG ma moja głupia siora (he, he ;-)), kupiony jakiś czas temu. I tutaj dokładnie to samo: awaryjność zerowa a kolory wręcz kapitalne ! A to przecież także jest tylko zwykła, niedoceniana TN-ka ! Niesamowite... A wieżyczka ? Stoi sobie spokojnie u mamy w pokoju i gra kiedy trzeba :smile:
Oczywiście również całkowicie bezproblemowo, nie było żadnej usterki czy awarii. Tak więc produkty LG z którymi miałem i wciąż mam do czynienia mogę tylko i wyłącznie chwalić :D Prawdę mówiąc to osobiście bardziej bałbym się właśnie o awaryjność Samsunga bo tak się jakoś składa że jeszcze nigdy nie miałem produktu tej firmy. Generalnie - nie masz się czego obawiać vasquez. Tyle tylko że ten LED-owy LG jest nieco droższy od Samsunga ale zapewne warty tych pieniędzy.
PS. Jak popatrzyłem sobie na galerię tego TV na oficjalnej stronie LG to aż mnie zatkało z wrażenia :shock: :shock:
JAKI ON CIENIUTKI !!! GULP ! Normalnie prawie jak monitor OLED he he :smile:
 
Ostatnia edycja:

vasquez

New member
No właśnie dokładnie o tym modelu mówię :smile: Awaryjność ? Akurat tak się składa że mam w tym temacie coś do powiedzenia. Co prawda telewizora LG nie posiadam ale mam za to trzy inne produkty tej firmy. Są to: dwa monitory LCD do PC oraz wieżyczka. Ten najstarszy monitor mam już ponad 6 lat. I co ? Ano to że właśnie się w niego wglapuję pisząc ten tekst :D Nigdy nie było z nim choćby najmniejszych problemów, działa jak ta lala. A to jeszcze nie wszystko. Pomimo że monitor ten jest na zwykłej, starej już matrycy TN to kolory nawet jak na dzisiejsze standardy ma naprawdę świetne ! Aż samemu nie chce mi się w to wierzyć ale tak właśnie jest. Drugiego LG ma moja głupia siora (he, he ;-)), kupiony jakiś czas temu. I tutaj dokładnie to samo: awaryjność zerowa a kolory wręcz kapitalne ! A to przecież także jest tylko zwykła, niedoceniana TN-ka ! Niesamowite... A wieżyczka ? Stoi sobie spokojnie u mamy w pokoju i gra kiedy trzeba :smile:
Oczywiście również całkowicie bezproblemowo, nie było żadnej usterki czy awarii. Tak więc produkty LG z którymi miałem i wciąż mam do czynienia mogę tylko i wyłącznie chwalić :D Prawdę mówiąc osobiście bardziej bałbym się o awaryjność Samsunga właśnie bo tak się składa że jeszcze nigdy nic tej firmy nie miałem. Naprawdę nie masz się czego obawiać vasquez. Tyle tylko że ten LED-owy LG jest nieco droższy od Samsunga ale zapewne warty tych pieniędzy.

no nic pewnie się skończy na tym LG...zobaczymy jak wypadnie na kablówce...Zauważyłem, że dużo tivików bardzo wyostrza artefakty....np mój 4 letni już PANAS tego efektu nie ma...może nie ma aż tak ostrego obrazu w grach, niemniej dzięki temu nie mam szumów nawet występujących na bluerayu w koncertach hd (u mnie po prostu ich nie widać)..dlatego muszę koniecznie przetestować jak sobie LGik poradzi na zwykłej kablówce UPC...ale teraz jest dla mnie numerem 1 do kupna :)
 

RAISER

New member
Mam do ciebie gorącą prośbę vasquez :blagam:
Jak już przetestujesz tego LG to nie omieszkaj podzielić się na tym forum swoimi wrażeniami O.K. ? Możesz mi to obiecać ?
Bo sam jestem mocno zainteresowany tym TV he he a jakże :mrgreen:
Aha, tak BTW - nie wiem czy Ty wiesz ale LG tak samo jak i Panasoniki są na matrycach tego samego typu czyli IPS ! Tak więc podejrzewam że również i na LG nie uświadczysz żadnych artefaktów :D
 
Ostatnia edycja:

vasquez

New member
Mam do ciebie gorącą prośbę vasquez :blagam:
Jak już przetestujesz tego LG to nie omieszkaj podzielić się na tym forum swoimi wrażeniami O.K. ? Możesz mi to obiecać ?
Bo sam jestem mocno zainteresowany tym TV he he a jakże :mrgreen:
Aha, tak BTW - nie wiem czy Ty wiesz ale LG tak samo jak i Panasoniki są na matrycach tego samego typu czyli IPS ! Tak więc podejrzewam że również i na LG nie uświadczysz żadnych artefaktów :D
okej :)....jak tylko go przetestuje (może nawet zabiorę playa do media market w tym celu)..to napisze tutaj co o nim sądzę :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Tak ale to były jeszcze czasy zwykłych LCD i wtedy faktycznie wybór LG nie miał większego sensu. Ale wiesz, już samo zastosowanie podświetlenia LED bardzo poprawia jakość obrazu w wielu aspektach jak chociażby: kolory, czerń, biel a co za tym idzie także kontrast.
Tak więc zwykłe LCD marki LG - NIE ale już LED'y tej firmy mają według mnie jak najbardziej sens. Tym bardziej że płynność ruchu i jakość kolorów są BANKOWO i na 100 % lepsze właśnie w LG niż w Samie, taka to już milutka specyfika matryc IPS :D
PS. Oczywiście nie musisz mi wierzyć na słowo. Pójdż do sklepu i przekonaj się na własne oczy jak grają te dwa konkretne modele TV
(tylko koniecznie na tym samym sygnale, to ważne !).

Bez przesady - podświetlenie LED (nawet matrycowe) samo w sobie NIE poprawia:
- kolorów (czerń i biel tak, ale już nie jednocześnie - przynajmniej nie w tym samym polu, edge LED nie ma wpływu na czerń i biel)
- płynności ruchu (bo to zależy od matrycy, nie podświetlenia)
- lokalnego kontrastu (edge LED w ogóle nie poprawia kontrastu)

Do tego trzeba dobrej matrycy (najlepiej SIPS), podświetlenie to tylko wykończenie.
 

RAISER

New member
Najwidoczniej bardzo nieuważnie czytałeś :???:
1. Jeśli nie widzisz żadnej różnicy w jakości kolorów pomiędzy... no dajmy na to zwykłymi Samsungami a tymi LED'owymi to znaczy że albo nie widziałeś nigdy na własne oczy LED'a lub po prostu masz poważne problemy ze wzrokiem. I oczywiście że Edge LED ma wpływ na czerń i biel ! Jakby co to mam na to dowody :D
2. Nigdzie nie napisałem że podświetlenie LED wpływa na płynność ruchu. Chryste ale bredzisz...
3. LED poprawia kontrast i to nawet bardzo jednak tylko ten dynamiczny bo na kontrast statyczny faktycznie nie ma wpływu ewentualnie ma bardzo mały wpływ bo to zależy już tylko lub głównie od możliwości samej matrycy.
Tak więc proszę nie opowiadaj bzdur.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Najwidoczniej bardzo nieuważnie czytałeś :???:
1. Jeśli nie widzisz żadnej różnicy w jakości kolorów pomiędzy... no dajmy na to zwykłymi Samsungami a tymi LED'owymi to znaczy że albo nie widziałeś nigdy na własne oczy LED'a lub po prostu masz poważne problemy ze wzrokiem. I oczywiście że Edge LED ma wpływ na czerń i biel ! Jakby co to mam na to dowody :D
2. Nigdzie nie napisałem że podświetlenie LED wpływa na płynność ruchu. Chryste ale bredzisz...
3. LED poprawia kontrast i to nawet bardzo jednak tylko ten dynamiczny bo na kontrast statyczny faktycznie nie ma wpływu ewentualnie ma bardzo mały wpływ bo to zależy już tylko lub głównie od możliwości samej matrycy.
Tak więc proszę nie opowiadaj bzdur.

Jeśli chodzi o płynność ruchu, to akurat SIPSy są w tym nieco gorsze od TN (ale mają lepsze kolory - co do tego nie ma wątpliwości). Jeśli chodzi o kontrast dynamiczny - nie interesuje mnie ten parametr. Większość tv ma kontrast statyczny w granicach 1000-3000:1 i tyle (dynamicznie można mieć i kilka milionów do 1, a i tak nic z tego nie wynika. Edge led zastępuje świetlówki i nie poprawia np. nierównomiernego podświetlenia.
Jeśli chodzi o tv z podświetleniem LED (bo można zmajstrować pełnoprawny wyświetlacz LED, taki jak OLEDy) w cenie ze zwykłą świetlówką W TEJ SAMEJ CENIE wyświetlacz ze świetlówką nadal daje lepszy obraz (ze względu na strategię producenta, który po włożeniu podświetlenia LED daje gorszej jakości matrycę). Na raz (w jednym polu, albo dla edge led) nie może być jednocześnie lepszej bieli i czerni, a kontrast dynamiczny ma to do siebie, że zmiana natężenia świecenia diód nie jest tak szybka jak reakcja kryształów. Podsumowując: rewolucji nie ma (poza zużyciem energii).
 

RAISER

New member
No cóż, Ja tam poczekam na opinię vasqueza na temat tego LG. Zobaczymy co on powie o jakości LED.
 
Ostatnia edycja:

ikark

New member
Wkrótce, w maju prawdopodobnie, dostepny bedzie 26LE5500 ten to już FULL HD. Teraz ceny jeszcze ponad 2k ale chyba już niedługo spadną niżej gdy się pojawią w wiekszej liczbie sklepów. Widać to po małej "wojnie" między sklepami modelu LED Samsunga SAMSUNG UE-26C4000...
 

RAISER

New member
No tak, niby wszystko fajnie, FullHD i te sprawy ale nawet jeśli koszt tego modelu spadnie do powiedzmy 1800 złotych to, według mnie przynajmniej, jest to i tak mocno przesadzona cena jak na TV o zaledwie 26-calowej przekątnej... Przecież za taką samą kasę można dostać już naprawdę porządny 32-calowy telewizor, oczywiście także FullHD więc nie mam pojęcia kto w takiej sytuacji zdecydowałby się na sporo mniejszy TV tylko ze względu na podświetlenie LED. No cóż, być może ktoś się na to nabierze...
 
Ostatnia edycja:

vasquez

New member
Hmm takie pytanie...Po co mi full-hd w 26''?

po 10 maja pojade do media...ustawie tego lg, jakiegos samsunga, panasa, sonego,sharpa w rzędzie i zobaczymy co najlepiej wypadnie :)....macie jakieś propozycje na konkurencję dla tego samsunga i lg? jaki model panasa i sonego?
 

RAISER

New member
Panas nowy jest, za niecałe 1500 złotych (model C20). No jest też najnowszy Philips także z podświetleniem LED tylko że on jest już nieco droższy od LG (jakieś 1600 złociszy) a do tego ma wolniejszą matrycę (LG - 3ms, Philips - 8ms). A co do 26-calowych Sharp-ów to nawet nie brałbym ich pod uwagę...
 
Ostatnia edycja:

vasquez

New member
No nic..nie znalazłem tych modeli (nowego panasa, ani lg)..Są dostępne starsze, które mnie nie interesują...BYłem w media-markt, mix electronics, euro rtv agd, panasonic @shop, i Sony Centre...Z braku laku pooglądałem to co było dostępne od łapy...I wybór trafił na SONY KDL-26EX302...I jestem zachwycony...LG nawet nie chciało mi się sprowadzać, bo na stopce jest za wysoki by się zmieścił we wnękę na tv..A ten soniacz jest mega niski...

Co moge powiedzieć...chodzi obłędnie..kolory to jakiś kosmos (szczególnie na PS3)..divxy czyta aż miło....i myślę, że podjąłem dobry wybór (a za dużego nie było - jak pomierzyłem ile mam miejsca pod tv :)...
Raiser - sorki, mimo szczerych chęci nie udało mi się zobaczyć tego LG...po prostu nigdzie go nie ma do zobaczenia/obmacania :/
 

RAISER

New member
No cóż, trochę szkoda :neutral: Ale skoro jesteś zadowolony ze swojego wyboru to super. Życzę miłego grania :)
 
Do góry