Telewizor dla słabo widzących Dziadków.

sokarsg-1

New member
Witam,
dziadkowie poprosili mnie o kupienie im telewizora tak ok 40 cali do 1400zł ale czym mniej tym lepiej. Najważniejszym priorytetem jest słaby wzrok Dziadka (jaskra, nadwrażliwość na światło).
Dziadek oglądał u mnie plazmę(Panasonic) tak do godziny i mu nic nie przeszkadzało, oczy go nie bolały, sam mam kupioną używaną, ale komuś to się jednak trochę boję, wolał bym coś z gwarancją. Wiec zostaje LCD tylko jeśli LCD to koniecznie musi mieć możliwość ustawienia niskiego poziomu podświetlania, a wiem że kiedyś był z tym problem, nie wiem jak teraz? Pewnie jeśli się da to i tak na niskich wartościach monitor będzie migał (zapomniałem jak to się dokładnie nazywa w każdym bądź razie chodzi mi o szybie włączane/wyłączanie diod led)?
Jak by ktoś miał doświadczenie i rady na co jeszcze zwrócić uwagę to byłbym wdzięczny, może ktoś polecić konkretny model, może być mniejszy niż te 40 cali byle nie migał i mógł być ustawiony na niską jasność i dało go się wtedy oglądać (mam parę IPS' ów i na po ciemku nie da się tego specjalnie oglądać)?
Może jednak używana plazma?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy włączyć w telewizorze ECO i dziadek będzie happy.
Ale brałbym model 50" i będzie miał prawdziwy komfort.
Większy mu wchodzi ?
 

sokarsg-1

New member
Co do większego rozmiaru to się oczywiście zgadzam ale miejsca mają tak na 42 cale najlepiej.
Ale najważniejszy jest ten minimalny poziom podświetlania, telewizor ma mieć możliwość ustawienia naprawdę minimalnego podświetlania, tyle że z tym nie powinno być problemów na podświetlaniu diodami LED, w końcu nawet najtańsze laptopowe matryce dają się ściemnić porządnie.

Kiki, a czy wiesz gdzie, jak sprawdzić, które telewizory nie migoczą czyli mają wysokie PWM na niskich jasnościach? I czy w ogóle w telewizorach się w to bawią bo to domena profesjonalnych monitorów.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Bez urazy kolego ale jeśli cokolwiek kiedykolwiek migalo to właśnie plazmy. NIGDY nie spotkałem LCDka, w którym występowałby opisywany przez ciebie problem. Jeśli juz to właśnie te podświetlane lampami a nie diodami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LCD daje stabilny obraz.
Jeśli większy nie wchodzi to sięgaj po Hitachi 42HZT66.
Masz w extra cenie.
Ale postaraj się aby wszedł 49-50".
To będzie super strzał.
 
Do góry