Telewizor dla rodziców.

forresty

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - typowy salon w domku jednorodzinnym. Nie wiem ile to metrów.

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3 -4 m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Dwie najczęściej. Czasem rodzina przyjdzie

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Raczej na wprost.

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Tylko stać

6.Jak słońce świeci w pokoju ? Telewizor skierowany frontem na wschód. Słońce operuje bokiem do telewizora tylko po południu ale i tak zasłania się często roletą.

7.Jaki masz obecnie telewizor ? Lg37lc2r

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? przejrzyste, łopatologiczne menu łatwe do zrozumienia dla starszych osób, wierne odwzorowanie naturalnych kolorów, brak smużenia w ruchu, opcje internetowe raczej zbędne, 3d nie jest priorytetem aczkolwiek nie wykluczone. Chciałbym aby dobrze pracował z sygnałem SD i zewnętrznym dyskiem. świetnie gdyby miał opcję nagrywania.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? tuner cyfra+ bez kanałów hd w pakiecie na razie

10.Jakie urządzenia ? tuner sd + dvd. Oba niestety na złącza Euro więc jakby jedno było takowe w odbiorniku to byłoby git chyba ze przez przejściówki. Pewnie sprzęt bedzie wymieniany z czasem. Zwłaszcza dvd.

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5h

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji ale chyba mat/pół mat ze wzgl na przyzwyczajenia

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? info/sport

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? bardzo okazjonalnie jeśłi w ogóle. preferencja przy wyborze to jakośc samego obrazu

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie

16.Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, Toshiba, Philips... chyba te. Ze wzgl na awarię matrycy w Lg i kłopoty znajomych z ta marka zdecydowanie LG odpada chyba ze są jakieś sprawdzone modele warte polecenia.

17.Preferencje co do wielkości ? 40"-42"

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nadmiar bajerów, wodotryski w menu, brak przejrzystości takowego, słabe odwzorowanie barw i ich przekoloryzowanie, niska trwałość sprzętu.

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnie - wieczór. Rano prawie nigdy

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do ok 2600. Im taniej tym lepiej

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie mam preferencji. Nie mam na razie ani programów ani BR i nie wiem czy bedzie chęć nabycia takowych w ciągu najbliższego czasu. Kupuję dla rodziców - tato niby chcialby ale on się za bardzo nie zna a ja mu usiłuję wyperswadować pomysł skupiając się na jakości samego obrazu 2d i przyjaznego dla nich softu

---------------
Witam - tak jak zaznaczyłem w ankiecie poszukuję telewizora dla moich rodziców których Lg jest na wykończeniu (pada matryca). Preferencje jak wyżej. Chciałbym aby miał w miarę proste menu w którym się nie pogubią i żeby nie było kłopotów z oprogramowaniem. z internetu nie bedą korzystać raczej. 3d jest to opcja ale niekonieczna. Miło by było aby był to telewizor oszczędny w konsumpcji energii. osobiście poleciłbym im aby była możliwość nagrywania na coś zewnętrznego. Ważne żeby też tv potrafił odczytywać kilka formatów video i żebym nie musiał dokupywać jakichś dedykowanych dysków czy pendrive do tego sprzętu.
Zdecydowanym priorytetem jest na pewno jakośc samego obrazu. sygnał jak napisano - satelitarny SD + tradycyjne DVD oraz DVB-T. Innych na razie nie ma. jakosć analogowego odbioru jest już bez znaczenia chyba.
Obejrzałem do tej pory :
-Samsung eh5300 - byłem pod wrażeniem obrazu ale niestety bylo to tylko demo w salonie. Mam okazję kupić go w bardzo niskiej cenie (1800) ale niewiele o nim wiem prócz tego że ma podświetlaną matrycę na całej powierzchni i to zdaje się jest na +.
-Philips 5007 - też tylko jakieś demo i to w dodatku zdaje się zrobione pod SoNy wiec nie wyglądało to najlepiej mimo że opinie o nim sa dobre.
-Sony xe650 - zdecydowny faworyt pod wzgl jakosci obrazu ale zdaje się pochylony ekran i to zdaje się nie przejdzie i cena też chyba powyżej budżetu.
-Nie widziałem Toshiby tl933 ale dużo dobrego czytałem. Mozna ją już kupić za ok 2500 więc dałoby radę. nie wiem tylko czy warto dopłacać w kontekście tego samsunga który nie powiem - podobał mi się w kwestii jakości obrazu. Niestety nie dane mi bylo zobaczyć jak te telewizory pracują na standardowym sygnale nadawanym np z satelity.
-Panasonic 5e5 40". To samo co toshiba ale nie widziałem. Też znalazlem ciekawą cenowo ofertę.

Reasumując potrzebuję odbiornika dla ludzi którzy się w nim nie pogubią, nie potrzebują cuda wianków na wodzie bo internet mają w kompie, którym telewizor służy do oglądania dobrego obrazu a nie do wożenia go po serwisie tudzież spędzania całego wieczoru z manualem w ręku dla rozwiązania byle pierdoły.
Wszelkie propozycje odbiorników mile widziane. na pewno wolę tv bez 3d z dobrym obrazem niż odwrotnie.
 

forresty

New member
No dobrze... a jakby tak skupić się na eh5000 - eh5300 -es5500 to co te modele tak naprawde rózni bo w opisach nie widac jakichs specjalnych różnic? I który bedzie miał najlepszy obraz?
I jak ma się sprawa z 3d gdybysmy jednak decydowali się na 3d - poleciłeś tego panasonica i wygląda na taki z rodzaju wszystkomająco-grający, ale obawiam się że okaże się że niektóre formaty nie chodzą, pendrive nie taki, łącze za słabe abo co i okaże się że to zakup w sumie bezmyślny. Toshiba chyba odpadnie bo widzę że do niej trzeba jeszcze okularki zakupić a to w podwyższa znacznie budżet. Są jakieś inne modele gdzie binokle dają w komplecie i to 3d wygląda jakoś przyzwoicie? jest jeszcze jedna kwestia - rodzice mają stary dekoder satelitarny i rozumiem ze trzeba by go jakoś jeszcze wymienić bo on ma tylko możliwość wysyłania sygnału przez Euro. przejściówka na component w kwestii jakości nic tu nie da więc tak sobie myślę czy nie doradzić im aby kupili tańszy tv a resztę wydali po prostu na peryferia. Tylko który będzie po prostu miał najlepszy obraz na sygnale SD bo HD to oni chyba bedą oglądać z DVB-t i może z ZDF czy czego tam. W każdym bądź razie nie widzę u nich w pakiecie programów nadawanych w HD - w pełnym HD zwłaszcza. Jak dobrać telewizor pod taki sygnał? To jest cyfra+.
To prawda że modele umożliwiające nagrywanie na usb muszą mieć jakieś dedykowane dyski czy pendrive'y?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz na coś nagrywać to musisz mieć coś włączone pod USB.

Tak powinni wymienić dekoder dla własnego dobra. Jakość obrazu po Hdmi poprawi się o 30-50%.

Z wymienionych brałbym ES5500 Samsunga.
 

Dzastina

New member
Czyli podsumowując chcesz kupić dobry telewizor, który będzie w miarę prosty w obsłudze i nie zajmie całego salonu. Wybór jest dość spory, ale ja kupiłabym albo Samsunga albo Sony. W tym drugim możesz mieć dodatkowo Sony Internet TV. Jeżeli twoi rodzice potrafią korzystać z komputera to warto się na to skusić, bo mogą sobie oglądać filmy lub programy w internecie. Nawet jeżeli nie na co dzień nie korzystają z internetu to możesz im pokazać jak włączyć programy internetowe.
 
Do góry