Telewizor dla rodziców - 50"-60" do 3000 zł

robert723

New member
1. Odległość od ekranu: 2,5- 4 m (z kanapy)
2. Preferowana technologia: obojętnie
3. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: słabe światło
4. matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
5. preferowana wielkość telewizora: 50" - 60"
6. preferowana marka: brak
7. jakie urządzenia będą podłączone: hdmi
8. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: min. 70% do TV
9. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost
10. czy ważne jest wifi: raczej tak
11. czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
12. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej tak
13. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
14. ma mieć 3D: nie musi
15. ma mieć slot na karty SD: nie musi
16. ma mieć tuner DVB-S: nie musi
17. Jaki masz sygnał: nc+
18. ile programów HD: wiele + filmy hd
19. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: średnio 4 godziny dziennie
20. Ma stać czy wisieć: obojętnie
21 Rozdzielczość: raczej FULLHD
22. DVB-T: obojętnie
23 Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, kolorów
24. Jaka klasa cenowa: do 3000zł

Rodzicie chcą kupić telewizor i mam za zadanie jakiś wybrać. Nie mam sprecyzowanych preferencji cenowych, ale chciałbym zmieścić się w 3000 zł. Czy 55 cali będzie odpowiednie w tej odległości? Większy raczej ciężko dostać w tej cenie. Jaki najlepszy tv dostanę w tej cenie do tych warunków? Dodam, że zależy mi na dobrej jakości obrazu - tata ogląda m.in sport.
 

robert723

New member
A czy nie lepszym wyborem byłby Samsung UE55H6400? 5 cali większy, przeglądam porównywarki cenowe i tam wygrywa pod względem popularności. Nie wiem jak z jakością obrazu względem tego Panasonica.
 

digitalus

Banned
Jesli chcesz mozesz kupic samsunga ale nie jest to dobry wybor.
Kliknij na linki nizej

•• Samsung H6700 - problemy z serwisem - Interwencje Komputer Świata


http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga-108.html


ja mam wprawdzie 50-ke . Mialem to samo , pozniej juz tylko te plamy widzialem nie moglem sie skupic na meczu , oddawaj to bo jesli juz teraz to Ci przeszkadza to z kazdym dniem bedzie bardziej , Ja myslalem ze sie przyzwyczaje ale nie dalem rady , wymienili mi matryce jest o niebo lepiej ale nie idealnie . Ta seria TV to jest dla starszych dziadkow do teleexpresu
Moj 4ty samsung chyba ostatni

seria A - pekajaca obudowa , 2x serwis wymienial a i tak 3ci zaczela dalej pekac

seria C - wymiana matrycy , pionowy pasek na matrycy podczas poziomego ruchu kamera , widoczne najbardziej na meczach

seria D - tu jest ok ale co z tego jak YT ze smart huba mi sie rwie albo zacina praktycznioe nic nie moge obejrzec komfortowo

seria H - wymiana matrycy

kino domowe samsunga zle nawiercone otwory na podstawkach pod glosniki , to juz zrobilem sam ale zamiast po 20 min bawic sie kinem to kombinowalem z wiertarka

zawsze podkusza mnie opinie na euro rtv , no i tez nigdy nie kupuje najwyzszego modelu tylko sredni za ok 3 tys i potem zaluje .Serwis Samsunga za to jest bezbolesny zawsze naprawia bez zadnych fochow reklamowana usterke

Czas chyba zamienic na Sony moze Panasa , ich stare bańki zawsze byly ok ale jak z Ledami to pewnie tez jak sie trafi
 

mafia35

New member
Bez reklam
Bez przesady H6400 to bardzo udany model. Z tymi awariami to jest tak jak wszędzie. Każdy tv może się zepsuć. Nie ważne czy jest to Samsung, Panas czy marketowy Hitachi. H6400 jest chwalony na każdym europejskim forum (najbardziej odmiana 55 cali). Jedyne forum gdzie hejtuje się tą markę jest niestety to forum.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

digitalus

Banned
Juz w lutym pojawily sie na forum pierwsze informacje o usterkach w samsungu.Gdyby ludzie wiecej czytali to mogli kupic telewizor innej marki.
 

robert723

New member
Kiedyś na elektrodzie pytałem jaką drukarkę kupić. Nagle pojawiła się jakaś osoba, która zaczęła wychwalać Samsungi. Post wyglądał podejrzanie, ale okazało się, że to troll, bo w innych postach również wychwalał tylko drukarki Samsunga.

Na tym forum na pewno też nie brakuje takich osób, pewnie tych od Samsunga, jak i krytykujących tę markę. Pytanie czy trafię na jakiegoś rzetelnego użytkownika, który pomoże w zakupie odpowiedniego sprzętu. Czy serio warto wziąć o 5 cali mniejszy telewizor Sony niż Samsunga?

Jak na razie skłaniam się ku Samsungowi 55 cali. Czy 55 cali będzie odpowiedni czy jednak za mały?
 

racuh

Banned
Kiedyś na elektrodzie pytałem jaką drukarkę kupić. Nagle pojawiła się jakaś osoba, która zaczęła wychwalać Samsungi. Post wyglądał podejrzanie, ale okazało się, że to troll, bo w innych postach również wychwalał tylko drukarki Samsunga.

Na tym forum na pewno też nie brakuje takich osób, pewnie tych od Samsunga, jak i krytykujących tę markę. Pytanie czy trafię na jakiegoś rzetelnego użytkownika, który pomoże w zakupie odpowiedniego sprzętu. Czy serio warto wziąć o 5 cali mniejszy telewizor Sony niż Samsunga?

Jak na razie skłaniam się ku Samsungowi 55 cali. Czy 55 cali będzie odpowiedni czy jednak za mały?

Do tej ceny 55 cali będzie Cie bardziej denerwować niż zachwycać, zobacz sobie Panasonica 50CX680E, bardzo ciekawy model, świetna jakość wykonania i bardzo dobre kąty i czerń jak na LEDa z VA z tej półki cenowej.
 

robert723

New member
Mam mętlik w głowie. Dlaczego Samsung miałby mnie bardziej denerwować niż zachwycać?
W w przeciwieństwie do Samsunga, na ceneo Panasonic nie ma żadnej opinii, więc zapala mi się kontrolka ostrzegawcza.
 

Dubek

Member
Bez reklam
H6400 to bardzo dobre telewizory, ten Pan który pisze że Samsungi to lipa jest albo trollem albo ktoś mu za to płaci, bo wszędzie podaje jako najlepsze wybory tylko telewizory Panasonic. Mój brat ma H6400 od ponad 2 lat i wszystko działa jak należy, u każdego producenta znajdą się buble. samsung jest najbardziej popularny, sprzedaje najwięcej to i logiczne ze więcej bubli się znajdzie.
 

Pan_S

New member
H6400 to bardzo dobre telewizory, ten Pan który pisze że Samsungi to lipa jest albo trollem albo ktoś mu za to płaci, bo wszędzie podaje jako najlepsze wybory tylko telewizory Panasonic. Mój brat ma H6400 od ponad 2 lat i wszystko działa jak należy, u każdego producenta znajdą się buble. samsung jest najbardziej popularny, sprzedaje najwięcej to i logiczne ze więcej bubli się znajdzie.

Towarzysz Digi ... jest sponsorowany.

To oczywiste. Zerknij na jego posty w jego profilu.

100% hejt Samsunga, 100% chwała dla Panasonica.

Najtańsze buble Panasa chwali, najlepsze Samsunga gnoi.

Tutaj logiki nie ma, a jak nie wiadomo o co chodzi,

to wiadomo że chodzi o pieniądze.
 

digitalus

Banned
Jak do tego doszedles?:)Nikt mnie nie sponsoruje ale jesli tak uwazasz to pracuje w tajnej fabryce w amagasaki.Placa mi milion dolarow na godzine;).
Czytam forum od wielu lat i wniosek jest taki samsung psuje sie najczesciej i lawinowo.
przyklad nizej dotyczy oczywiscie samsunga

Dzisiaj na ekranie pojawił się pionowy zielony pasek .................................................
Generalnie nic nie pomaga ............................. JEstem mega zły.
TV za 11 tyś zł i szlag go bierze po 14 miesiącach.
Czekam na serwis.


ps : to przypadek ,że w tym samym momencie pojawiły się takie problemy u innych ?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Juz wyjasniam.W domu wiekszosc sprzetu to panasonic i nic sie nie popsulo.Najstarszy jest telefon stacjonarny kx-t2315,video vhs nvj-21,dwa telewizory plazmowe panasonic, poprzednio dwa telewizory crt panasonic, duza wieza technicsa, blu-ray panasonic.
U znajomych wszystko co bylo samsunga juz dawno sie zepsulo. Samsung produkuje bardzo awaryjny sprzet taka jest prawda.
 
Ostatnia edycja:

Dubek

Member
Bez reklam
Haha :D Może znajomi sabotują żebyś miał o czym pisać. Sam mam 8 letniego samsunga LCD i nawet jednego martwego piksela na nim nie ma, brat ma H6400 od dwóch lat i działa elegancko, znajomi wszyscy mają tylko samsungi i żadnemu nic nigdy się w nich nie popsuło. Biedni Ci Twoi znajomi.
 

digitalus

Banned
Napisz podobnie o uzytkownikach samsunga w tym watku.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/117632-ps51e550-zaprogramowany-na-samouszkodzenie.html


Panowie mam ten sam telewizor i po roku już miałem wymienianą matrycę ze względu na pionowy pasek, który nie wyświetlał poprawnie obrazu.
Czyli model jakościowo jak telewizor z biedronki.
Zostało mi pół roku gwarancji i pewnie problem się powtórzy :???:
Ciekawe jakby go teraz sprzedać, czy nie lepiej stracić pół niż całość i dołożyć do czegoś lepszego.


Pozbyłem się chwalonego tu modelu, póki był jeszcze na gwarancji udało mi się go sprzedać tracąc 30% początkowej wartości.
Już nigdy nie kupię Samsunga a kolejny telewizor będę ubierał w dodatkową gwarancję.
 
Ostatnia edycja:
Do góry