Telewizor dla filmomaniaka z cienkim portfelem

BartekW

New member
Witam, zacznę od tego, że jakiś czas temu już próbowałem kupić sobie telewizor. Ale postanowiłem, że coś dołożę i kupię coś z prawdziwego zdarzenia. Niestety zawsze są jakieś ważniejsze wydatki i mam tylko 1800zl i to absolutne maksimum. Chciałbym oczywiście kupić sobie jakieś wypasione 50 cali, ale to marzenia , które prędko się nie spełnią.
Lubię oglądać filmy, używam do tego celu monitora 23 calowego na matrycy IPS. Ale chciałoby się coś większego. Fajnie gdyby taki telewizor odtwarzał filmy z pendriva czy dysku. Mógłbym się wtedy na łóżku wygodnie położyć, i nie męczyć się na nie wygodnym krześle. Chciałbym taki TV podłączyć do komputera i używać czasami jako dodatkowego monitora. Głównym monitorem pozostanie oczywiście dell u2311h.

No ale odpowiem na pytania :)
1. Odległość od ekranu? To zależy od wielkości zaproponowanego telewizora, bo 32 cale to chyba postawie na biurku obok monitora (2m od łóżka), jeżeli coś większego to 4,5 od łóżka. W każdym razie 29 cali crt oglądam z 5m także inne przyzwyczajenia.
2. Jak słońce świeci w pokoju? Później zalinkuje zdjęcie
3. Jak duży jest pokój? 4x4,5
4. Preferowana technologia: Jestem otwarty na propozycje
5. Jaki masz obecnie telewizor? Monitor LCD 23 cale (czyli telewizora w swoim pokoju właściwie nie mam).
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy , seriale, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Raczej wieczorem, w weekendy o różnych godzinach
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? "Wolę bez"
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? W sumie to nie wiem. Chyba neutralny.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Raczej matowa, ale nie jest to wyznacznik
11. Preferowana wielkość telewizora? 65 cali :) , zastanawiam się czy w ogóle mam patrzyć na coś powyżej 32. Bo jest trochę modelów 40 calowych w tej kwocie.
12. Preferowana marka? Powiem tak zawsze myślałem, że jeżeli chodzi o telewizory to Sony i Panasonic. Ale od kiedy popsuły się u nas dwa crt od Sony a Daewoo kolegi wciąż działa ... jestem otwarty na propozycje.
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Powiem co bym ch
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? To zależy, jeżeli telewizor będzie odtwarzał MKV z pendriva: to 50% filmy z USB, TV 30%, 20% komputer
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Zależy gdzie go umieszczę
17. Czy ważne jest wifi ? Jak będzie to przecież nie będę płakał.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie mam pojęcia jak to działa w TV.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? Nie mam pojęcia jak to działa w TV.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie mam pojęcia jak to działa w TV.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Ostatnio częściej mam filmy z lektorem, jednakże nie pogardziłbym.
22. Ma mieć 3D? Nie mam pojęcia jak to działa w TV. Z moim budżetem to chyba nie realne, jednakże jak już to ktoś mi mówił, że takie jak jest u LG.
23. Ma mieć slot na karty SD ? Tutaj niekoniecznie.
24. Ma mieć tuner DVB-T? Oczywiście
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI (Komputer), USB(dysk zewnętrzny, pendrive)
26. Jaki masz sygnal? cyfrowy naziemny
27. Ile programów HD? jak wyżej
28. Ma stać czy wisieć? zastanawiam się
29. Rozdzielczość: fajnie byłoby full hd
30. Na czym najbardziej Ci zależy:
-Dobry obraz ale to chyba każdemu
-Możliwość podłączenia dysku zewnętrznego po USB
-Musi czytać MKV z txt
-Dobre skalowanie obrazu SD
-W miarę dobre głośniki, chociaż 50% czasu będę korzystał ze słuchawek

31. Ile osób ogląda: 1
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4h
33. Jaka klasa cenowa ? maksymalnie 1800zł

Z góry dziękuje za rady.
 

BartekW

New member
Fajne telewizorki, chociaż za drogie dla mnie. No tylko sharp mieści się w budżecie.
A gdybym skierował się tylko w 32 cale np. phillipsa 32PFL5007K/12, albo dla odmiany plazmę PS43E450.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym z Twoich Philipsa , ale myślę że Panasonic 37" - będzie lepszym rozwiązaniem.
 

BartekW

New member
A czy warto zamiast e5 37 brać et5 32 cale. Oprócz 3d ten et5 czymś jeszcze się różni. Kurcze nie mogę się zdecydować. A tak w ogóle e5e to to samo co e5.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz wypasiony 32" do komputera i filmów - to masz idealnie takie same wymagania jak ja. A ja wybrałem Toshibę 32TL933 - a budżet miałem tylko trochę większy (choć teraz Ty także się mieścisz). Ten telewizor bije na głowę konkurencję w tej cenie i tym rozmiarze - Panasonic słabo sobie radzi z PC, Philips co najwyżej średnio - brak tam pełnego odwzorowania kolorów które ma Toshiba.
Jedyne co, to że miałbyś 3d, z którego byś na początku nie korzystał, bo koszt okularów to 150zł. Ale to możesz uznać za inwestycję w przyszłość, bo może ktoś Ci na gwizdkę kupi okulary do tego TV :p
 

BartekW

New member
Poczekałem trochę, czekam dalej, może trafię na jakąś prawdziwą okazję. Może i mógłbym trochę dołożyć. Brać e5 Panasonica w 42 calach za 2100zł. Czy może w tej kwocie coś innego już. Zastanawia mnie czy te 50hz będzie mi przeszkadzało.
Im dłużej przeglądam sieć w poszukiwaniu telewizora, tym bardziej głupieje. Już mnie to zaczyna denerwować. Bo jak już jestem zdecydowany na jakiś model, to ktoś "pojawia" się z postem, że ten tv to szajs itd.
 

BartekW

New member
To jeszcze jedno pytanie, czy 50 hz względem 100hz jest bardzo odczuwalne w LCD? Bo w crt to widziałem różnice gołym okiem.
Pytam bo w niektórych tematach pojawiają się odpowiedzi, że 50hz jest beeee i lepiej dołożyć złociszy. Ja za bardzo nie mam zamiaru tego robić, bo dla mnie 2000zł to i tak spora sumka.
 
Do góry