telewizor dla dziadków do 2500 zł

bellus

New member
Witam. Mam prośbę o pomoc w wyborze telewizora dla moich dziadków. Poprosili mnie bo jestem młodszy i teoretycznie się znam. Tak się znam, że od wczoraj czytam to forum i nadrabiam braki w wiedzy. Skrótowo: najważniejsze kryterium to jakość obrazu, cena (stosunek ceny do jakości). Prostota korzystania, brak bajerów.

odległość od ekranu? 1,5-2,5(3); dziadkowie siedzą głównie przy tej mniejszej odległości (tak 70-80% ogólnego czasu oglądania TV)
jak słońce świeci w pokoju?nie ma bezpośrednich promieni słońca
Jak duży jest pokój ? 20 metrów, TV stoi w rogu od stron okna, w pokoju są dwa miejsca z których ogląda się TV bliższe około 1-1,5, oraz stół około 2,5
jaki masz obecnie telewizor? Phillips 32' (32PFL532210 - względem tego telewizora jakość obrazu powinna się poprawić bez zmiany źródła sygnału) oraz stary kineskopowy Sharp, który właśnie umarł. Philips trafi do pokoju babci, a do dużego pokoju nowy telewizor
jakie programy najczęściej oglądasz? głównie filmy i programy przyrodnicze, trochę sportu
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? zdecydowanie wieczorem i w nocy
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? po ciemku
wolisz obraz ostry czy łagodny ? nie wiem
matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
preferowana wielkość telewizora? 40, 42
preferowana marka ? brak
czego nie lubisz w telewizorach? -
jakie urządzenia będą podłączone ? na ten moment nic i Oni nic nie zmienią w tej kwestii, może na święta od nas dostaną w prezencie DVD, ale to tylko wstępny pomysł
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 100 % TV
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? lekko pod kątem, dziadek mówi, że czasami przestawia sobie telewizor (Phillips ma obrotową podstawę) i na wprost ustawia
czy ważne jest wifi ? nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? filmy z napisami odpadają, więc nie
ma mieć 3D ? Nie
ma mieć slot na karty SD ? nie
ma mieć tuner DVB-S ? nie
jaki masz sygnał ? kablówka cyfrowa (VECTRA)
ile programów HD ? żadnego i to się raczej nie zmieni
ma stać czy wisieć ? stać, plusem może być obrotowa podstawa (to nie jest niezbędne)
DVB-T: Nie
jaka klasa cenowa ? do 2,5 tyś zł

Przeglądałem podobne tematy.

Aktualnie wpadł mi w oko Panasonic 42S30. Dziadkowi w sklepie polecali: Samsung UE40D5000 albo [FONT=&quot]UE40D5500 (był sam w sklepie i nie przywiązywał wagi do oznaczeń, pokazując mu zdjęcia to wyszło, że te widział) i LG [/FONT][FONT=&quot]42LV375S. Powiedzieli dziadkowi (to były elektryk), że zużycie prądu jest znacznie mniejsze. Co oczywiście mu się podoba i dlatego pierwotnie miał być LED. Teraz jest tak, że to ja mam zdecydować. Moje pytanie co do tych wymienionych telewizorów:
[/FONT]
[FONT=&quot]który wybrać?[/FONT]
[FONT=&quot]na których lepsza jakość obrazu?[/FONT]
[FONT=&quot]czy różnica w cenie miedzy LED a plazmą, zwróci się w energii elektrycznej w ciągu 5-6 lat? czy jest na to chociaż teoretyczna szansa. (telewizor chodzi tak około 5h dziennie, zimą więcej niż wiosna / lato - działka)
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:
Do góry