Telewizor dla Dziadka i dla Wnuka ;)

dolar16

New member
Witam wszystkich, poszukuje telewizora LCD z podświetleniem led, z którego głównie będzie korzystał mój dziadek, a w wolnych chwilach ja, i dlatego zależy mi żeby miał takie bajery jak Smart TV, wifi, itd. Dziadek będzie oglądał głównie TV naziemną, a więc tuner DVB-T ja najbardziej wskazany, no i żeby telewizor był łatwy w obsłudze, wiadomo że kanałów HD w DVB-t jest kilka , a więc telewizor fajnie by miał w miarę dobre skalowanie, kwota jaką mam do wydania to max 1600-1700 zł. wielkość max 42 cale. Chodzi mi po głowie model Samsunga UE40H6200AW, ale mało opinii / recenzji o nim słyszałem, oraz Sony KDL-40W605B. Jeśli jest możliwe proszę o podanie czegoś co by sprostało moim jak i dziadka wymaganiom.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Ok 20m kw.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Ok 2 - 3 m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 czasem 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? I przodem i bokiem w zależności od tego czy oglądam z kanapy czy z fotelu
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Zawsze z prawej strony Telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Obecnie stary TV CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ważne aby telewizor był wmiare dobry pod kątem jakośći obrazu, dobre skalowanie, czerń, ale też miał funkcje SMART TV
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystkie programy naziemnej telewizji
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? TAk, ale niezbyt często
15.Czy zamierzasz grać w gry ? Nie.
16.Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? 40-42 cale.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba jakość obrazu, efekt smużenia, długa reakcja na przełączanie kanałów.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Różnie, można powiedzieć że korzystam z telwizora i w dzień i w nocy, nie ma reguły .
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Maks do 1600- 1700
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? NIE
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie jak dla dziadka i wnuka to :
- Panasonic 40 AS640
Ma wszystko co potrzebują obydwie osoby.
 

dolar16

New member
Ok, a pytanko jeszcze w czym jest gorszy wyżej podany samsung od tego Panasonica? wcale się nie upieram przy Samsungu, ale chce znać jakie są plusy i jednego i drugiego ;)
 

jacekcy

New member
Ok, a pytanko jeszcze w czym jest gorszy wyżej podany samsung od tego Panasonica? wcale się nie upieram przy Samsungu, ale chce znać jakie są plusy i jednego i drugiego ;)

To ta sama półka i klasa TV, porównywalne parametry.
Sony KDL-40W605 - ładny obraz bez większej zabawy przy regulacji, taki sobie (poprawny bez szału) SMART, matryca 50Hz
Panasonic TX-40AS640 - ładny obraz bez większej zabawy przy regulacji, w miarę płynny smart (możliwe lekkie przycinki menu), matryca 100 Hz
Samsung UE40H6200 - obraz raczej do kalibracji (nie zawsze osoby mającą dużo cierpliwości), najlepszy na rynku SMART, matryca 100 Hz
 
Do góry