Telewizor Coocaa

kindermaxiking

New member
Witam serdecznie, mam taki problem. Mam TV coocaa z wypalonymi pikselami przy ramce zastanawiam się jaka norma obowiązuje w przypadku matryc OLED (55'') jeśli chodzi o ilość dopuszczalnych wypalonych pikseli. Zdjęcie w załączniku. jest norma ISO 13406-2 ale czy ona odnosi się do matryc OLED?
 

Attachments

  • 20230214_135747.jpg
    20230214_135747.jpg
    1,3 MB · Wyś: 201

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też nie znam takiej marki i nigdy o niej nie słyszałem.
Ale ogólnie wygląda to słabo.
Musisz pytać o szczegóły w sklepie w którym kupiłeś, bo to no name.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Pierwszy raz słyszę o marce TV Coocaa. To jest OLED?
Coocaa należy do chińskiej marki Skyworth.

https://www.skyworth.net/coocaa/about-us.html

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jeszcze trafią się inne nazwy nikomu nie znane.
Ryzyko jest duże - zostaje jedynie reklamacja po linii zakupu sklepowego.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam serdecznie, mam taki problem. Mam TV coocaa z wypalonymi pikselami przy ramce zastanawiam się jaka norma obowiązuje w przypadku matryc OLED (55'') jeśli chodzi o ilość dopuszczalnych wypalonych pikseli. Zdjęcie w załączniku. jest norma ISO 13406-2 ale czy ona odnosi się do matryc OLED?
Norma ISO 13406-2 określa m.in. ilość uszkodzonych pikseli a rodzaje uszkodzeń dzieli na klasy. Nie wiem czy i jak odnosi się ona do telewizorów ale w przypadku monitorów nie jest ona wiążąca. To sami producenci monitorów określają czy uwzględniają reklamację zgodnie z ww. normą, podając jednocześnie klasę, jaka kwalifikuje monitor do naprawy/wymiany. Podejście producentów jest tu bardzo różne.
Musisz przetrzepać stronę producenta, karty katalogowe, instrukcję obsługi tego TV w poszukiwaniu informacji na ten temat.
Osobiście próbowałbym skorzystać z rękojmi, która daje zazwyczaj większe uprawnienia niż gwarancja. Możesz też się powołać na niezgodność towaru z umową, ponieważ TV 4K miał oferować 8 294 400 pikseli a ma ich mniej.
 
Do góry