Telewizor a kino...

szymon0018

New member
Podobno górna krawędź tv powinna być na poziomie oczu, bo inaczej człowiek się meczy. Ale chodzi o:

32 cale - głośniki będą 10 cm wyżej od górnej krawędzi tv, to będzie dziwnie wyglądać ;)
Jakbym kupił 40 cali, byłoby idealnie, ale wtedy górna krawędź nie byłaby na wysokości oczu. Więc:

1. To jest takie głupie gadanie.
2. To prawda.
3. A co z tego że głośniki są wyższe?
4. Przesadzam.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Większy tv to również większy komfort przy oglądaniu, górna krawędź na wysokości oczu to moim daniem trochę za nisko, ja powiesiłem tak że środek ekranu jest na wysokości oczu i nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Jaka odległość od tv ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sebol81

New member
Co Wy tu za farmazony wypisujecie...
Na wysokości oczu (z miejsca z którego oglądamy) powinien znajdować się "środek" ekranu telewizora. Jakby to miała być górna jego krawędź to wszyscy stawiali by telewizory bezpośrednio na podłogach (przy telewizorach rzędu 50 cali)...

32 cale do kina z 3,5 metra?
Ja przy takiej odległości planuję przesiadkę z mojego 50 calowego liliputa na około 100" ekran z projektora...
 

szymon0018

New member
Chmmm no wiecie, ale tu trzeba elewację zrobić, kostkę koło domu, ogrodzenie i auto kupić :p

No i jak chcę mieć taki super efekt to idę do kina ;)
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Obecnie już za ok 2200 zł można kupić plazmę 50", za przyzwoity LCD 32" zapłacisz niewiele mniej. 50" z 3,5m to rozsądne minimum a nie jakiś super efekt.
 

don111

Banned
to prawda, tylko że dopiero po kilkudziesięciu latach, bo na tyle szacowana jest ich trwałość ;)
LED się nie wypala stopniowo, LED jak padnie to od razu (ale też po kilkudziesięciu latach) :D
oczywiście taka trwałość - tylko w teorii...

2200 zł - możesz podać jakiś przykład, ale z jak najlepszą czernią ;)
kolega wyżej podał dobry przykład
tani Samsung D450 (lub D490 z 3d) o dziwo ma czerń dorównującą plazmom Panasonica, co ciekawe nawet lepszą od wyższych modeli Samsunga :)
jeśli 42' to Panasonic S30, 50' z full hd - jest też trochę droższy Panasonic 50U30
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co Wy tu za farmazony wypisujecie...
32 cale do kina z 3,5 metra?
Ja przy takiej odległości planuję przesiadkę z mojego 50 calowego liliputa na około 100" ekran z projektora...

Dokladnie, bzdury i nic wiecej.
Ja mam ok. 4-4.5m i 64" i nie moge sie doczekac az pojawia sie w ludzkich cenach np.75"
To nie bedzie juz zwyczajny tv ale juz "prawie" projektor.

Zaczynalem od 32" lcd nie liczac crt. od 29"-36"crt topowe modele i zawsze po jakims czasie malo.

Siedzac z takiej odleglosci ekran 64" nie jest w cale duzy, jest normalny taki jak powinien byc, nie ma mowy o jakims super efekcie kinowym, bo nie bez powodu stosowane sa projektory z swoimi >100".

Ja mam lepiej jak w kinie jezeli chodzi o dzwiek, a obraz to absolutne minimum i do kina jeszcze daleko,
bo jakie to kino jak z tej odleglosci wzrok ludzki obejmuje cala reszte dookola tv. Ekran powinien wypelniac nasz wzrok w duzo wiekszej skali.
Do tv i do KD jak najwieksza przekatna, do samego kd projektor.
Lepiej miec wiekszy tv i ew.gorsza jakosc jak na odwrot. Przekatna wynagrodzi to!
 
Do góry