Telewizor 75cali

michaeel7

New member
Czołem szanowne forum

Zwracam się do was o pomoc przy wyborze TV 75 cali
Budżet 4k
Odległość 5m, 30m2 salon
Telewizor oglądają zazwyczaj dwie osoby - rodzice którzy nie mają specjalnych wymagań
Zależy mi na sprawnie działającym smarcie-netflix, YouTube, HBO go itp beznaczenia czy na androidzie
Matryca- właśnie tutaj mam pytanie bo nie wiem czy va czy ips - Telewizor zazwyczaj oglądany jest wieczorami, rzadko w dzień, do południa świeci slonce wzrost na tv
Odświeżanie- 50/60hz jest wystarczające
Wybrałem narazie 3 modele, proszę dajcie znać co myślicie
1.Samsung UE75RU7102K

2. Telewizor LG 75UM7000

3. Telewizor LG LED 75UK6200

Z góry dziękuję za odpowiedź
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz teraz w super cenie TCL 75EP 660 .
Cena 4419 zł - Cash Back 600 zł = 3819 zł i to z pełnym pakietem :

Pakiet
- Kalibracja profesjonalna gratis
- Wtyczki gratis
- Sprawdzenie zafarbu
- Aktualizacja
- Dostawa gratis.
- Montaż gratis
- Uchwyt gratis
- Pełen pakiet
 

michaeel7

New member
Hmm cos słyszałem TCL maja matrycę od Samsunga i są składane w Polsce?
Myślisz, że to będzie rozsądny i lepszy wybór od tych co wybralem? Musze jakas przekonać rodziców:p wiesz jak to jest ufają raczej takim marka jak LG, Samsung czy Sony:p
A powiedz proszę co to za sklep o którym mówisz z tym pakietem? Jak mogę złożyć zamówienie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Marka TCL - to obecnie już druga siła na świecie.
Zapowiada się , że za rok będzie Nr 1.
Dlaczego ?
Ano dlatego, że Samsung i LG rezygnują w tym roku z produkcji matryc LCD i produkować będzie dla nich TCL (i Sharp).
Firma też jako jedyna produkuje Mini Ledy. Inni próbują ale bez skutku.
Sprawdź również parametry i możliwości 75EP660.
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/142673-tcl-ep660-ultra-hd-led-tv-android-9-0-wielkosc-75-a.html.
Lepszego i to z pełnym pakietem nie kupisz.
 

michaeel7

New member
No prezentuję się naprawę konkretnie szczególnie pod względem jakości obrazu.
Tylko nie wiem jak odnieść się do tego co publikuje jeden użytkownik na wykopie
Podobno są jakieś problemy z softem..
Netflix nie zapisuje loginu i hasła
Sam włącza się tryb sklepowy oraz trzeba odłączać od prądu tv zeby normalnie funkcjonował. Nie wiem co o tym myśleć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Soft masz ostatni , który wgrywamy.
Nie słyszałem nic o odłączaniu z prądu ...
Tryb sklepowy sam ???
Ktoś Ci naprawdę naopowiadał głupot.
Sprzedajemy teraz z uwagi na Cash Back - duże ilości .
Nie ma nawet najmniejszego choćby jednego zgłoszenia.
Przecież możesz sprawdzić, nie wkręca się to możesz oddać.
Nikt do tej pory nie zgłaszał takich problemów.
A jakość świetna, multimedia również. I wielkość w klasie również.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakie masz pytania ?
Wykop mnie nigdy nie interesował i nie interesuje. Nie czytałem Paszkwili i nie czytam.
Masz wątpliwości - odpuść sobie .
 

dasonen

New member
--- TOPIC RELOADED ---
;)

Podbiję temat - szukam TV :)
wielkość: 75" (lub 77", ostatecznie 80" ale to już jest wymiarami "na styk": mam na niego szerokość max 1748mm i nie chcę, aby wystawał za krawędź ściany, więc te 80", które sprawdzałem są za duże).
Budżet: od 4000 PLN (taniej chyba nie znajde czegoś wystarczająco dobrego) do 15000 PLN
Wyświetlany content: TV, HD TV (Nat Geo, sport, F1, filmy itp), DVD, Blue Ray, Netflix (z osobnego urządzenia)
Smart TV i dodatkowe programy: NIE. nie musi mieć żadnych bajerów typu smart TV, tylko wyświetlać dobry obraz w 100Hz (120Hz?): jest i będzie podłączony do boxa UPC i kina domowego Denona, zwykłej anteny nie zobaczy, wejście to niego raczej po HDMI.
Współpraca z kinem domowym (zwrotne audio): Tak, ale nie jest to krytyczne


OLED odpada, bo często jest na TV obraz, który potrafi się "utrwalić" (żona robi sobie stopklatkę na pół dnia lub słucha radia ze statycznym UI na TV).

Z tego, co widziałem - w jednym wątku polecane są Samsungi z serii Q90R (świetna czerń i matryca), w innym narzekają, że Samsungi mają banding. Kolega kiki poleca LG (mają świetne piloty i podobno niezłe podświetlenie), inni Sony.

Jednym z problemów jest to, że do części sprzętów dostępnych w marketach nie ma żadnej dokumentacji na stronie producenta - jakby konkretny model był dedykowany do jakiejś sieci sprzedaży (np. MM) i nie planowali udostępniać info na stronie.

Dla przykładu - dokładne wymiary TV nie zawsze są w sklepie a położenie otworów mocowania VESA 40x40 lub 60x40 względem spodu TV nie jest NIGDZIE opisane. W tej chwili mam 55" Sony i chciałbym mieć pewność, że po zamontowaniu na uchwycie, spód TV nie będzie zbyt nisko (może zejść max 145mm niżej niż obecny 55").

Max częstotliwości odświeżania to już kolejna historia zwodzenia klienta :)

Edit:
Patrzyłem na:
QE75Q60RAT za 5800 PLN
QE75Q90RAT za prawie 13 000 (ponad 2 razy więcej za... co?)
Sony KD-75XG8596 za 6800 PLN
Sony KD-75XH9096 za prawie 10 000 PLN
LG 75NANO913NA (nanoCell) za prawie 10 000 PLN
Jest jeszcze TCL, ale nie mogę znaleźć niczego sensownego w tym rozmiarze i widziałem narzekania na szybkość działania. TCL 75C815 nie jest nigdzie dostępny :(

TCL wydaje się wart zainteresowania, bo za niewielkie pieniądze daje dobrą matrycę i obraz, ze słabym "smart TV". A na smart TV akurat mi nie zależy.
 
Ostatnia edycja:

dasonen

New member
ok, chyba zdecyduje się na: Sony KD75XH9505 za jakieś 11 700 po cashbacku i zwrocie w postaci karty podarunkowej.

Czy powinienem się wstrzymać? :)
Zakup lada moment :)
 

dasonen

New member
too late :(
Wiozą już KD75XH9505, ma być w piątek.
Zakładam, że będzie dobrze :) Brzmiał zaskakująco dobrze i zakładam, że do zwykłej TV nawet nie trzeba puszczać go na kolumny przez wzmacniacz.

Martwią mnie tylko mocowania do uchwytu ściennego - są wpuszczone wgłąb plastiku i muszę "zorganizować" jakieś tuleje dystansowe.

Czy śruby M6 sa standardem dla wszystkich mocowań VESA? Dokumentacja techniczna TV jest niezwykle uboga :( Nie ma nawet odległości dolnych punktów mocowania VESA od dolnej krawędzi TV. Musiałem szacować "na oko", ze będzie pasować do wysokości aktualnego uchwytu.
 
Do góry