Telewizor 75'' do 12000 zł

KrzysiekXX

New member
Witam serdecznie,

Chcę zmienić tv, zakup miałby być najpóźniej jutro, czy możecie coś doradzić. Jest Sony KD-75XF9005, ale za tą kwotę pewnie można wybrać coś lepszego. Głównie tv ma służyć do oglądania filmów, oczekuję obrazu zbliżonego do poczciwej plazmy.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? – 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - czasami świeci na ekran, ale mam rolety...
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Panasonic VT50 plazma
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? – dobrą jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? – HDMI z dekodera satelitarnego, odtwarzacz BD
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? - dekoder satelitarny, odtwarzacz BD, amplituner
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? – min 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? – filmy, czasem sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? – rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry - nie
16. Preferencje co do marki? - Sony KD-75XF9005
17. Preferencje co do wielkości? - 75"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? – nienaturalne kolory, brak płynności przy sporcie, efekt teatrzyku
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - pół na pół
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 12000 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D – może ale nie musi
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
12 tysięcy zł za OLED w rozmiarze 75”+?

No kolego, jezeli za tyle załatwisz nam taki TV - sam biorę od razu 2 sztuki - to jesteś prawdziwy magik.
 

WuMike

New member
Bez reklam
75XF9005 jest nie do pobicia w swojej cenie.

Dopiero 75Q9FN Samsunga będzie lepszy, ale 5 tysięcy droższy z automatu, albo i więcej.
 

KrzysiekXX

New member
Dzięki za podpowiedzi.
Kolega polecający oleda narobił mi wątpliwości czy nie zejść z rozmiarem do 65", jednak technologia LCD chyba jeszcze nie spełnia moich oczekiwań. W teście tvtesty sony wypadł bardzo dobrze, ale na filmiku z lala landem dla mnie poległ. Właśnie byłem obejrzeć Panasonica fz800 i robi wrażenie, jedynie ten rozmiar.... Nie wiem.
 

darekgra

Member
2 tygodnie temu byłem w identycznej sytuacji dzięki koledze z innego forum wybrałem 65 cali fz800 i powiem że jest rewelacja.
Jedynie jeszcze gdzieś tam w głowie krąży myśl o LG C8 lecz obraz lepszy w fz800.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W przyszłym roku nie będzie już modeli Panasonica - bo Panasonic zwija w Polsce sprzedaż. Tak jak robił to dwa lata temu w USA.
 

KrzysiekXX

New member
W przyszłym roku nie będzie już modeli Panasonica - bo Panasonic zwija w Polsce sprzedaż. Tak jak robił to dwa lata temu w USA.

to kto będzie realizował ewentualny serwis gwarancyjny?

2 tygodnie temu byłem w identycznej sytuacji dzięki koledze z innego forum wybrałem 65 cali fz800 i powiem że jest rewelacja.
Jedynie jeszcze gdzieś tam w głowie krąży myśl o LG C8 lecz obraz lepszy w fz800.

Przed chwilą wróciłem z objazdu marketów, w ostatnim jakim byłem, ze względu na brak na magazynie w całym Gdańsku FZ800, sprzedawca polecił własnie LG. Stwierdził, że po kalibracji odwzorowanie kolorów byłoby podobne, ale mnie nie przekonał. Pamiętam jak 7 lat temu też między innymi dzięki forum wybrałem Panasonica 50" VT50 i do dzisiaj jestem zadowolony, ale kusi już przejście na większy ekran.
Zmieniłeś plazmę czy LCD na Oleda?

Jakoś trudno mi się przekonać do LCD, długo byłem poza tematem kina domowego i myślałem, że już ta technologia dogoniła poziom plazm, a tu jednak nie bardzo. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są flagowce za dużo większe pieniądze, które mogą być nawet lepsze, ale budżet nie jest z gumy.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
No to panowie trzeba się spieszyć bo z tego co piszę kiki to tak dobrych tv jak fz800 za kilka dni już nie oficjalnie w pl nie kupicie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiadomo - może nowy dystrybutor.
W USA - nikt !
I wtedy będzie u Heńka w serwisie.
Up date też finito.

Dopytam u źródła.
 

darekgra

Member
Masz może zdjęcia jak to wygląda. Jest to subpixel czy cały Pixel. Jeden to nie tragedia jeśli nie świeci non stop bo to pewnie już z 1 metra nie widać.
Ja nie zauważyłem u siebie nic, a może nie potrafię tego dostrzec. Czasami pyłek kurzu na matrycy potrafi udawać Marty Pixel.
 

KrzysiekXX

New member
Na białym i szarym tle tylko widać, na kolorowych nie. Na białym jest czarna kropka, piksel.

Media Markcie nie chcą nawet pokazać telewizora przed zakupem, a kłócić mi się z nimi nie chce...
A w media ekspercie już nie mam wyboru. Generalnie to widać na białym Max do 1 metra. Przy normalnym kinowym użytkowaniu nie będzie widać. Ale niesmak pozostaje...

Gdybym wiedział że to normalne to bym go wziął, chyba ze są bez martwego piksela. Duża kasa jednak.
 

darekgra

Member
To zrub tak że w MM zamów przez internet z odbiorem w sklepie i otwórz w sklepie jak będzie lipa to zwrasz i bierzesz następny. I poproś kierownika sklepu przy tej wartości sprzedaży trochę im już zależy.
Poza tym zwróć uwagę na zafarb na białej planszy to chyba ważniejsze niż ten jeden subpixel.
Że nie chcą otwierać przed zakupem to ok bo następny klient powie że już otwierany.
 
Ostatnia edycja:
Do góry