Telewizor +/- 70 cali 5000 - 10 000 zł

Stef-x

New member
Witam,

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Salon 30m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.7-3.9m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? wieczorem 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce świeci po prawej stronie telewizora są rolety zawsze można zasłonić

7. Jaki masz obecnie telewizor ? 5 letni sony 60 cali

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz, szybko działający soft ,

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Światłowód z T - mobile

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Ps5, dekoder Orange,PC

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matowa

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy 70% x - box 30%

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak 30%

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? około 70 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zła jakość obrazu , zamulajacy soft

19. Preferencje co do marki ? Sony, Smasung, LG

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5-10 tys budżet mógłbym delikatnie zwiększyć



Najbardziej zależy mi na dobrym obrazie, a także na braku awaryjności ze względu iż nie zmieniam tv co kilka lat, tylko wtedy gdy jestem zmuszony go wymienić. Miałem przed tym sony 55 cali 4k, nowość zanim zdążyłem obejrzeć film w 4k, 2 miesiące po gwarancji zrobił się pasek na telewizorze. Nie chciałem sonego, ale android jest jego mocną zaletą, do obecnego kupiłem przedłużenie gwarancji na 5 lat, na szczęście minęło 5 lat i nic się nie dzieje, lecz czego go przeprowadzka. Dlatego jak pisałem wcześniej, zależy mi przede wszystkim na bezawaryjności sprzętu, nie jestem maniakiem nie wiadomo jakich grafik, obecnie raczej rzadko coś oglądam w 4k, a już na pewno nie w 8k. Filmy/seriale będą oglądane przez platformy, do telewizora również planuje podpiąć kino domowe 5.1. Zastanawiałem się czy jest sens kupić dobry jakościowo jeśli chodzi o efekty wizualne i do niego podpiąć komputerek, który za niego by myślał? Opcja oglądania z USB/HDD też będzie często używana. Z moich obserwacji, jeśli chodzi o TV, sony zawsze najlepiej się prezentował (chociaż jak pisałem jestem do niego negatywnie nastawiony), jak porównywałem sobie jasność/kontrast/czas reakcji to do innych marek najlepiej wypadał. Wolałbym zakupić TV bliżej 5 tys. niż 10 tys., założyłem temat tutaj na Oled, ale obecnie nie mam tej opcji i jestem zadowolony, więc jakiś LCD, LED też mógłby być. Trochę się rozpisałem, ale lepiej na początku niż później, mam nadzieje, iż w miare jasno przedstawiłem mój punkt widzenia. Dzięki za pomoc, rady i chętnie odpowiem na dodatkowe pytania, pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Oled 77" kasy nie wystarczy.
Ale wystarczy kasy na mini ledy 75".
Tym bardziej , że większość do grania.
Czyli wielkość , input lag, ostrość i jasność ma największe znaczenie.
Masz z bardzo dobrych modeli :
  • TCL 75C835 za 8299 zł
  • LG 75Qned 873 za 8999 zł

Jeśli LCD :
  • Sony 75X94K za 8999 zł
  • TCL 75C735 za 6999 zł
  • Philips 75PUS8807 za 5999 zł
  • Samsung 75QN85 za 11.000 zł
  • TCL 75C745 za 8499 zł
Do każdego masz dodatkowo dla członków forum pakiet gratisów o wartości 500 zł.
 
Do góry