Telewizor 65 do sportu (do 7tys) jaki

nosfe

New member
Witajcie serdecznie - prosiłbym o doradzenie w kwestii TV. Celuję w 65' cali w budżecie około 6 - 7 tysięcy do lekkiego nagięcia.

Zależy mi głównie na sporcie (tenis, piłka nożna, olimpiada) i sporadycznie filmy/seriale/gry_PC. Główne źrodło obrazu to vu+ solo. Nie chce 3D, nie zależy mi na internetowych dodatkach oraz dźwięku (puszczam przez głośniki stereo). Najważniejsze dla mnie to obraz i brak smużenia/niespodzianek przy sporcie - w skrócie dobry obraz.

Po dłuższych poszukiwaniach wytypowałem Samsunga MU8002 lub MU7042. Czy moglibyście powiedzieć czy to dobry wybór - czy lepiej brać pod uwagę coś jeszcze - ewentualnie naginać budżet?

Nie zdecydowałem jeszcze gdzie kupić sprzęt (zawsze kupowałem w lokalnej dużej sieciówce) - ale jeśli są jakieś sprawdzone miejsca to chętnie kupię.

Dzięki za pomoc!


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost - kąty nieistotne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? mało słońca - tylko z rana
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 50' Plazma - niestety wypalony już mocno
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz do sportu/płynność
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD - Vu+ solo2
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder Vu+/Laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (tenis, piłka nożna, olimpiada) + filmy czasem
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie/rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Gry PC - sporadycznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Po równo
17. Preferencje co do wielkości? 65'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wysoka cena ;)
19. Preferencje co do marki ? Samsung (jako, że mam UE55F6320 od kilku lat i dziala nieźle)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7 tysięcy
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie
 

nosfe

New member
Dzięki koledzy za szybki konkret. Akurat jakoś się ukierunkowałem na Samsunga (mam jednego już) i nawet nie pomyślałem o Philips.

Obecnie raczej rozważam między Samsung a Philips na korzyść tego drugiego - zaś Panasonic i Sony schodzi na drugi plan głównie ze względu na wyższą cenę.

Ten Philips naprawdę wygląda sensownie, dzięki!
 

barburian

New member
Bez reklam
No ja na 2 miejscu bym EX780 nie umieścił z uwagi na średniej klasy EDGE LED ,w testach TCL i Hisense lepiej świeci od tego Panasonika
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Dzięki koledzy za szybki konkret. Akurat jakoś się ukierunkowałem na Samsunga (mam jednego już) i nawet nie pomyślałem o Philips.

Obecnie raczej rozważam między Samsung a Philips na korzyść tego drugiego - zaś Panasonic i Sony schodzi na drugi plan głównie ze względu na wyższą cenę.

Ten Philips naprawdę wygląda sensownie, dzięki!


Philips jest najlepszym TV tego roku w cenie odbiorników do 9-10 tyś
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No ja na 2 miejscu bym EX780 nie umieścił z uwagi na średniej klasy EDGE LED ,w testach TCL i Hisense lepiej świeci od tego Panasonika

Ja mówię o swoich subiektywnych odczuciach po testach tych TV (oprócz Samsunga) - testy testami ale najlepiej samemu protestować dany model.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 65PUS8102 jest super i w specjalnej cenie dla niebieskich.
Masz jeszcze w nowej odsłonie Qled TV TCLa 65 X2.
 

pabloromero

New member
Jaka cena dla niebieskich za 65PUS8102 ?
Mam Thomsona 65UA6606 i jestem głęboko rozczarowany. Niesmak zostaje więc na TCLa nie patrzę. Za to ten Philips ma świetne oceny...

Już na własnej skórze się przekonałem, że nie kupuje się najtańszego modelu w danej kategorii / segmencie więc podpytam tutaj, bardziej doświadczonych kolegów: Czy nie lepiej trochę dołożyć i pójść w OLEDa? Czy jednak budżetowy OLED to nie jest dobry pomysł? Priorytetem jest dla mnie płynność i 4K z dobrym HDRem (Konsole i sport)
 

rafaaaal

Member
Tu już kwestia bardzo indywidualna oraz posiadanych zasobów.

Osobiście wolałbym bardzo dobry model Philipsa8102 do tego ma 65cali.

Do Oleda podobno zawsze warto zawsze dołożyć ale w tych pieniądzach masz chyba tylko 55cali, a do 65 trzeba sporo dołożyć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale tego Thomsona myśmy nie polecali.
TCL jest na kropkach kwantowych to zupełnie inna liga.

Philips 65PUS8102 za 6899 zł
Kalibracja gratis
Dostawa gratis

TCL Qled 65X2 za 5999 zł z całym pakietem gratis.

Oled extra pomysł - pytanie czy ma na dołożenie do 65" - czy wystarczy Ci 55".
 

pabloromero

New member
Dzięki za info z cenami!

Ale tego Thomsona myśmy nie polecali.

Nic podobnego nie napisałem. Po prostu się zawiodłem na marce i ciężko będzie mi po raz drugi kupić coś od nich ;)

TCL jest na kropkach kwantowych to zupełnie inna liga.

A jak wychodzi w porównaniu z Philipsem?

Oled extra pomysł - pytanie czy ma na dołożenie do 65" - czy wystarczy Ci 55".

65" to absolutne minimum. Więcej niż 8k nie chciałbym zapłacić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55X2 masz za 3999 zł
Philips 55PUS8602 za 5399 zł
Każdy w swojej klasie cenowej gra bardzo dobrze.

A w klasie 65" X2 kosztuje 5999 zł a Philips 69PUS8602 za 8999 zł

I jeśli do 8 tyś to Philips 65PUS8102 za 6899 zł
 

mateuszd7

New member
Może warto rozejrzeć się za Panasonic TX-65EX700E, poczytaj sobie pooglądaj testy, ostatnio oglądałem i muszę przyznać, że robi wrażenie :)
 
Do góry