Telewizor >= 65'' do 9k - tv, filmy, internet

wuteka

New member
Cześć,
Poszukuję telewizora do salonu jak poniżej:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - okolo 40m2 + aneks 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - kanapa w odleglosci okolo 3,5 - 4m...
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? -2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? –wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? - z lewej strony siedząc na przeciwko telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung (zrypał się tuż po gwarancji :)...
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? – Brak specjalnych preferencji - przy tym rozmiarze i odleglosci od ekranu nawet 4k pewnie nie dojrze, wiec...
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - z dekodera Korbank, laptop, dysk lokalny
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - amplituner, laptop - konsola raczej nie
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? – okolo 4h?
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? – nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? – filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? – nie (nie licze aplikacji typu youtube / vod)
15. Czy zamierzasz grać w gry? – nie
16. Preferencje co do marki? (skala 1-10) – nie Samsung (raczej, chyba ze z gwarancja na 5 lat :) )
17. Preferencje co do wielkości? - przynajmniej 65 cali, wiekszy niekoniecznie bedzie dobrze wygladal na sciane w obecnym wystroju wnetrza
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - powolne dzialanie interfejsu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? – wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - max 9000 pln
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? – nie wymieniam chyba ze padnie :)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? – tak, YT itp
23. Czy telewizor ma mieć 3D? – moze, nie musi

Póki co jedyny mój kandydat (znaleziony "na szybko" na forum) to SONY KD-65S8505C ale nie chcę niczego sugerować.
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj w cenie do 9 tyś polecam

65XE8505 Sony
65DX750 Panasonic
65PUS7601 Philips
65KS8000 Samsung

Kolejność dowolna wszystkie dobre .
 

pepka

Member
Bez reklam
^ tyle, że o Sony nie ma jeszcze żadnej opinii. Żadnego testu, żadnego użytkownika (nie tylko tutaj, to narazie jest "wirtualny" model) ;-).
 

wwns

Member
attachment.php


Wszystkie tv sony te grubsze z tyłu mają niedoświetlone wszystkie rogi .Jak w samsungach z 2013 wiedza z autopsji sony 55xd8505.
 

Attachments

  • InkedInkedsony-kd-55xd8505-arr2-c311_LI.jpg
    InkedInkedsony-kd-55xd8505-arr2-c311_LI.jpg
    869,8 KB · Wyś: 140

pepka

Member
Bez reklam
Telewizor >= 65'' do 9k - tv, filmy, internet

Chcesz mi powiedzieć że XE85 na VA będzie gorszy od XD85 na IPS ?



Absolutnie nie. Co nie zmienia faktu, że nie każdy chce być beta testerem.
Swoją drogą, jaki gruby jest Twój xe90? Zastanawia mnie jak to będzie wyglądać na ścianie.
 

barburian

New member
Bez reklam
Wymiary max

Absolutnie nie. Co nie zmienia faktu, że nie każdy chce być beta testerem.
Swoją drogą, jaki gruby jest Twój xe90? Zastanawia mnie jak to będzie wyglądać na ścianie.

Wymiary telewizora bez podstawy (szer. x wys. x gł.) Ok. 144,7 x 83,0 x 6,0 cm
Wymiary telewizora z podstawą (szer. x wys. x gł.) Ok. 144,7 x 89,5 x 25,9 cm


Jak patrzysz z boku na TV to wygląda jak by miał 8mm grubości , obudowa jest ścięta.
 

pepka

Member
Bez reklam
^ dzięki. Z wymiarów wychodzi, że kawał sprzętu. Ale to trzeba na żywo zobaczyć, bo tak jak mówisz, może być "sprytnie ukryte" :)
 

weeman

New member

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PUS 7601 jest jednym takim modelem z podświetleniem strefowym (128 stref) i działa znakomicie.
 

wwns

Member
Ktoś widział to strefowe podświetlenie jak to wygląda od strony technicznej czy to jest 128 diod LED czy to są jakieś strefy zrobione z kilkunastu LED na jednej płytce i jest ich 128? Spoko było by to zobaczyć.
 

wuteka

New member
pierwszego dnia to kazdy jest szczesliwy szczegolnie po zmianie na 65 cali:)

bardziej mialem na mysli opisy na formu jak juz ktos poużywał dluzej:

[...]

oczywiscie nie jestem znawca i nie posiadam wiec sie nie wypowidam chociaz widze co inni pisza bo tez o nim myslalem.

w kazdym razie jak kupisz to daj znac jak wrazenia :)

Ale że słabo? Nie mam niestety czasu na wertowanie forum, mimo że to 9 tys... :p
Po "przeleceniu" na szybko materiałów z powyższych linków nie rzuciło mi się w oczy nic strasznego, na co ludzie "masowo" (w liczbie kilku) zgłaszaliby na forum. Coś przegapiłem?

Dzięki!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak pokazy były rok temu z konferencji w Barcelonie i tam było pokazane jak dział 128 stref.
 
Do góry