Telewizor 65 cali Mini led, Pomoc!

pawe403

New member
Witam,

Szukam telewizora do salonu 20m2. Odległość tv od kanapy 3m. Telewizor wykorzystywany głównie wieczorem. Przeznaczony tylko do oglądania filmów i seriali.
Obecnie mam Sharpa z 2012 roku, 60 cali.

Interesuje mnie tylko miniled. Cena maksymalna to 7 tys. zł.

Zastanawiam się nad
  • Samsung QE65QN91B
  • TCL 65C845

Nie mogę się od dłuższego czasu zdecydować...

Jest jeszcze inny miniled w tej cenie warty uwagi?

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy jaki masz doświadczenie z obrazem . Dla mnie obraz z Netflix w DV jest zawsze pełniejszy
Samsung nie ma DV, szkoda.
 

pawe403

New member
Mam małe doświadczenie z obrazem. Właśnie brak DV w Samsungu skłonił mnie na szukanie czegoś innego, lecz nie mogę się przekonać do TCL...

Myślałem też o Philips 65PML9008, zachęca mnie ambilight ale widzę, że to bardzo świeży model.
 

luck76

Well-known member
Mam małe doświadczenie z obrazem. Właśnie brak DV w Samsungu skłonił mnie na szukanie czegoś innego, lecz nie mogę się przekonać do TCL...

Myślałem też o Philips 65PML9008, zachęca mnie ambilight ale widzę, że to bardzo świeży model.
W ogóle na to nie patrz w przypadku najwyższych modeli uznanych producentów. Dynamiczne mapowanie HDR (niezależnie czy jest to DV czy HDR10+) nie ma żadnego znaczenia, bo to jest potrzebne w matrycach które nie są w stanie dobić do 1000 nitòw.
 

luck76

Well-known member
Zależy jaki masz doświadczenie z obrazem . Dla mnie obraz z Netflix w DV jest zawsze pełniejszy
Samsung nie ma DV, szkoda.
@kiki wyjaśnij proszę koledze @pawe403 czym jest dynamiczne mapowanie HDR i po co się je stosuje, tylko tak fachowo, jak na ekspert przystało, a nie tak w stylu marketowych doradców.
Napisz też proszę w jakim zakresie obraz w DV na Nerflix jest dla Ciebie pełniejszy i na jakim odbiorniku?
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Mam małe doświadczenie z obrazem. Właśnie brak DV w Samsungu skłonił mnie na szukanie czegoś innego, lecz nie mogę się przekonać do TCL...
Bardzo dobrze że szukasz i masz wątpliwości. Topowe odbiorniki z zeszłego roku z powodzeniem mogą konkurować cenowo z chińskimi tańszymi konkurentami. Pamiętaj. że 2/3 informacji preznetowanych przez każdego producenta to marketingowy bełkot. Najlepiej wziąć jako przykład Apple - nie sili się na to żeby pokazać, że jako pierwszy coś wprowadził, że ma aparat z największą liczbą megapikseli i największym zoomem, że laptop ma największy ekran, najjaśniejszy i największą rozdziałkę, a ludzie i fachowcy i tak oceniają jego urządzenia często jak wzorzec.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gitara - czytaj proszę że zrozumieniem.
Wg mnie....

To jest moja opinia .
Nie podważam Twojej.
Więc trzymaj poziom, bo mam Cię za mądrego gościa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie różnica ma znaczenie.
Dla kilku osób którzy znają się dobrze na rzeczy też ma.
Dla innych nie ma i ok.

Sprawdź na własne oczy. Zapraszam na porównanie
 

luck76

Well-known member
Gitara - czytaj proszę że zrozumieniem.
Wg mnie....

To jest moja opinia .
Nie podważam Twojej.
Więc trzymaj poziom, bo mam Cię za mądrego gościa.
Jak widzisz, staram się grzecznie prosić o opisanie w jakim zakresie obraz w DV na Nerflix jest dla Ciebie pełniejszy i na jakim odbiorniku to porównałeś. Wyjaśnij też proszę koledze @pawe403 czym jest dynamiczne mapowanie HDR i po co się je stosuje, tylko tak fachowo, jak na ekspert przystało, a nie tak w stylu marketowych doradców.
 
Do góry