Telewizor >65 cali do filmów 7000zł - co wybrać?

artur_r0

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
4,5 x 5,5[m]
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
około 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
2 - 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na przeciwko i bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?
W ciągu dnia lekko świeci na telewizor - południowo- zachodnia ściana. Jednak są rolety więc często zasłaniam w trakcie oglądania.
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Jakiś stary Philips z Ambilightem po bokach i Panasonic 48AS640
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Przede wszystkim bardzo dobra jakość obrazu, Wi-Fi z, jakiś Smart Tv, możliwość oglądania filmów bezpośrednio z dysku flash / dysku zewnętrznego
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Dvb-s
10 .Jakie urządzenia?
laptop, tablet, dysk zewnętrzny
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Około 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Nie mam zdania. Znam zalety obu typów jednak ciężko mi określić którą preferuję.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
90% to filmy, reszta sport i programy informacyjne
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Raczej nie, ale w przyszłości rozważam podłączenie konsoli pod tv.
16. Preferencje co do marki?
Najchętniej Philips lub Samsung. Na pewno nie Panasonic, ze względu na bardzo złe doświadczenia z TX48AS640.
17. Preferencje co do wielkości?
Minimum 65 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Lubię dobrą jakość obrazu - tak więc denerwuje mnie kiepska jakość. Nie lubię, kiedy oprogramowanie wolno działa i się ścina.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Około 7000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nigdy z tych technologii nie korzystałem. Nie znam się na tym kompletnie. Nie ma to znaczenia.

Witam serdecznie,
W najbliższym czasie (tj. do końca roku) chcę kupić TV. Swoje preferencje wypisałem powyżej, natomiast chciałbym podkreślić, że zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu.
Dużo naczytałem się odnośnie odświeżania i przekłamywania pod tym kątem przez producentów. Chciałbym aby matryca miała jak najwyzsze natywne odświeżanie i o ile to możliwe HDR. Nie wiem czy w tym budżecie trzeba rozglądać się za LCD, OLED czy QLED gdyż się na tym nie znam - z tego powodu wrzuciłem temat do działu LCD. Co do budżetu chciałbym się zmieścić w 7000zł, ale jeżeli będzie warto dopłacić rozważę zwiększenie budżetu.


Proszę o pomoc, gdyż nigdy nie wierzę w opowieści sprzedawców i chciałbym mieć informację z innego źródła.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Z LCD to na pewno Sony XF9005, Philips PUS8102 oraz LG SK9500 (jest na IPS ale podobno bo nie widziałem sam na żywo dobrze świeci)
Jeśli jest na dołożenie to brać OLEDA :D:D:D
 

tomulus

New member
Z LCD to na pewno Sony XF9005, Philips PUS8102 oraz LG SK9500 (jest na IPS ale podobno bo nie widziałem sam na żywo dobrze świeci)
Jeśli jest na dołożenie to brać OLEDA :D:D:D

Wszystko dokładnie i na temat, do końca tygodnia na Sony masz zniżkę z BF, przy czym u Kikiego może wyjść jeszcze taniej. Także te 3 modele masz w bardzo zbliżonej do siebie cenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie masz bardzo dobre modele
Philips 65PUS8602 za 6499 zł
LG65SK 9500 za 6699 zł
Philips 65PUS8102 za 5999 zł
Sony 65XFG9005 za 6599 zł

Oled Philips 65 873 za 8499 zł
Oled LG 65 B8 za 8599 zł
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Masz jeszcze Samsunga 75NU8002 za dopłatą, albo 65NU8002 za niecałe 6 tyś, a na pewno nie gorszy od ciągle proponowanych przez Ataszka Philipsów:D

Kiki pewnie ma te Samsungi w ofercie, więc pytaj.
 

tomulus

New member
Masz jeszcze Samsunga 75NU8002 za dopłatą, albo 65NU8002 za niecałe 6 tyś, a na pewno nie gorszy od ciągle proponowanych przez Ataszka Philipsów:D

Kiki pewnie ma te Samsungi w ofercie, więc pytaj.

kolega Ataszek zaproponował 65xf9005 oraz LG 65SK9500 ( gdzie 65" wypada podobno jeszcze lepiej z obrazem niż przy mniejszej matrycy 55 i 49.) także nie ma się co czepiać Philpsów :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Masz jeszcze Samsunga 75NU8002 za dopłatą, albo 65NU8002 za niecałe 6 tyś, a na pewno nie gorszy od ciągle proponowanych przez Ataszka Philipsów:D

Kiki pewnie ma te Samsungi w ofercie, więc pytaj.

Kolego przypomnij mi kiedy ostatnio samego Philipsa proponowałem ?
Swoją drogą jest dobry i dlaczego nie proponować - do 6k to najlepsza opcja w 65"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze się taki nie uradził który by wszystkim dogodzi.
Na HDTV rządzi JAKOŚĆ - niezależnie od marki.
Ale dla ludzi najważniejsza jest cena do jakości.
 
Do góry