Telewizor 55

dylu8

New member
Jako ze to mój pierwszy post to się przywitam.
Chcialbym zakupić nowy telewizor,jednak nie ukrywając moja wiedza jest naprawdę uboga i wolałbym się Was zapytać czy możecie mi zaproponować coś ciekawego i wartego zainteresowania do kwoty 15-16tys?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i pomoc w doborze odpowiedniego telewizora dla mnie.
Dodam ze głownie oglądam telewizje korzystając z platformy N,do tego czasami uruchamiam Xboxa360.
pozdrawiam
 

mistrzb

Member
Taki budzet na 55 cali to prawie na OLED'a starczy. Na pewno za rok juz bedzie w tej cenie. Poki co zerknij na:
1. Sony KDL-55HX920 - FullLED - 12tys
2. Panasonic 55VT50 - Plazma - jeszcze nieznana, ale ok 11tys
3. Panasonic 55WT50 - LED - jeszcze nieznana, ale ok 12 tys
4. LG 55LM960V - FullLED - ok 13tys

Wlasnie wchodza do sprzedazy nowe modele i ceny wszystkich beda znane na dniach
 
Ostatnia edycja:

dylu8

New member
Dzięki bardzo za podpowiedz,nie wiem dlaczego ale dużo sledze na temat ZL1.
Dodatkowo z tego co widziałem można takowy kupić w moich widełkach cenowych,czy modele które podałeś są lepsze?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Taki budzet na 55 cali to prawie na OLED'a starczy. Na pewno za rok juz bedzie w tej cenie. Poki co zerknij na:
1. Sony KDL-55HX920 - FullLED - 12tys
2. Panasonic 55VT50 - Plazma - jeszcze nieznana, ale ok 11tys
3. Toshiba 55WT50 - LED - jeszcze nieznana, ale ok 12 tys
4. LG 55LM960V - FullLED - ok 13tys

Wlasnie wchodza do sprzedazy nowe modele i ceny wszystkich beda znane na dniach

Widze że komuś doradzasz a nie wiesz sam o czym piszesz . W 3 pozycji wymieniasz gościowi jakiś telewizor widmo . Bo ja o ToshibieWT50 nie słyszałem . Co najwyżej o Panasonicu 55WT50 :) Znawco :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Biorąc to pod uwagę co byś wybrał?
Myślę nad LG bądź Toshiba.

Kolego jeśli nei miałeś wcześniej do czynienia z telewizorami LCD czy LED tylko ze starymi telewizorami klasycznymi CRT . To bez zastanowienia bierz plazme Panasonica 55VT50E lub lepszym wyborem przy takim budżecie będzie plazma Panasonica 65 calowa 65VT30E , którą wyrwiesz już za 11500 zł . Z tymi ledami daj sobie spokój , bo do plazmy w jakości obrazu mają jak stąd do nieba . A Toshiba ZL1 jest przeciętnym przereklamowanym telewizorem i jedynie czym się wyróżnia to wysoką ceną niczym innym . Pozdrawiam . P.S A Oledami sobie głowy nawet nie zawracaj , bo po pierwsze nei ma ich na rynku , a jak się nawet pojawią to po 2 latach będą do wywalenia , bo narazie nie opanowano trwałości obrazu , więc blakną . Zanim się ta technologia dopracuje to minie z 7 lat . Więc zamiast marzyć jak kolega o oledach bierz jedną z plazm którą Ci podałem i ciesz się z oglądania .
 
Ostatnia edycja:

mistrzb

Member
peterka1000 - dzieki za zwrocenie uwagi, juz poprawione ;)

dylu8 napisz z jakimi telewizorami masz doswiadczenie, czy masz jakies preferencje lcd/plazma.

Nie kazdemu pasuje plazma, bo jednak to juz leciwa, migajaca technologia. Mimo, ze parametry ekstra to dla mnie nie do przyjecia, bo miga i meczy oczy. I wiem, ze nie kazdy widzi miganie, ale np. mi to bardzo przeszkadza, jak w starym crt :( Dodatkowo plazma nadaje sie tylko do ogladania w calkowitej ciemnosci, bo inaczej czern jest szara. Nie ma poki co technologii idealnej, dlatego takie wyczekiwanie z nadzieja na OLED'y, ktore tez nie sa pozbawione wszystkich wad ;)
 

kini0

New member
Bez reklam
W moim 5 letnim Pionku nie widzę żadnego migotania, a czerń jest czarna nawet w dzień. Teście maja Panasa (jakiś zeszłoroczny model) i jakość obrazu ma się nijak do starego KURO. VT30 jak na flagowy model który jest dużo nowszy od KURO 8 też nie budzi we mnie zachwytu (możecie mnie zlinczować ;)...
- Jak będę wymieniał TV, to prawdopodobnie na jakiś model LG... możliwe że na 55LM860V
 

peterka1000

Member
Bez reklam
W moim 5 letnim Pionku nie widzę żadnego migotania, a czerń jest czarna nawet w dzień. Teście maja Panasa (jakiś zeszłoroczny model) i jakość obrazu ma się nijak do starego KURO. VT30 jak na flagowy model który jest dużo nowszy od KURO 8 też nie budzi we mnie zachwytu (możecie mnie zlinczować ;)...
- Jak będę wymieniał TV, to prawdopodobnie na jakiś model LG... możliwe że na 55LM860V

Kolego z całym szacunkiem dla Ciebie ale miałem Kuro i w porównaniu do Panasonica VT30 to staroć bez przyszłościowy i taka jest prawda . Poza czernią ( którą nie samą się żyje i która jest tylko lepsza na przyrządach nic więcej i nikt w realu tego nie zauważa nawet ) w reszcie aspektów Pioneer leży i kwiczy . Więc się nie podniecaj bo wiem że masz żal że wydałeś tak jak ja kupe kasy na niego i teraz nie masz wyjścia żeby nie mówić że jest naj naj . Z tą różnicą że ja szybko się go pozbyłem i straciłem ale nie żałuje . Pilot wygląda jak klamot , menu w Kuro 19 wieczne , rama jak w obrazie Bitwa pod Grunwaldem . :) . Było kupe porównawczych testów Kuro kontra VT30 i ogólnie Kuro przegrywa . Więc skończ z takimi biadoleniami i balbochwalstwem Kuro , bo nie tylko Ty go masz , tak jak pisałm też miałem i jak by był taki naj naj to bym go miał nadal . A jak teście mają jakiegoś Panasa padło z najniższej serii to mnie to nie interesuje . Pozdrawiam i dalej twierdze że nie ma nic lepszego nad plazme .
 

kini0

New member
Bez reklam
Nie twierdzę że KURO jest super, uber i w ogóle... Ale wydaje mi się że jak na 5 lat dzielących vt30 i K8 różnica nie jest zbyt wielka. Fakt że pilot wygląda jak pierwszy model Motoroli, a rama jest mega szeroka, ale to tylko design. Nie ma funkcji internetowych ani USB, ba- nie ma nawet głośników które trzeba dokupić, ale jakościowo nie ma czego się wstydzić nawet w starciu z Panasem VT30
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie twierdzę że KURO jest super, uber i w ogóle... Ale wydaje mi się że jak na 5 lat dzielących vt30 i K8 różnica nie jest zbyt wielka. Fakt że pilot wygląda jak pierwszy model Motoroli, a rama jest mega szeroka, ale to tylko design. Nie ma funkcji internetowych ani USB, ba- nie ma nawet głośników które trzeba dokupić, ale jakościowo nie ma czego się wstydzić nawet w starciu z Panasem VT30

O z tym się z Tobą zgodzę . Tutaj masz racje że jak na 5 letni tv daje rade . I w takim tonie mogę to przyjąć :) ale nei że Kuro jest ponad wszystko bo nie jest :) . Ale również trzeba się przyznać że cena Kuraka była zawyżona z lekka 2 krotnie , co zresztą zweryfikował szybko rynek i wykluczył Pioneera z gry . :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
a dlaczego koledze nie polecacie samsunga ES8000 ?

Nie polecamy Samsunga bo Samsung to jak co roku klasyczny złom wykreowany dla samego wyglądu i pierdołek w stylu sterowania ruchem , których to normalny użytkownik nihdy nie używa . Dlatego uważam że jak do oglądania to tylko Panasonic plazma i nic więcej .Pozdrawiam
 

dylu8

New member
Niestety nie mogę znaleźć w internecie modelu 55VT50E,wyskakuje tylko VT30.
Ten model jest już dostępny czy trzeba jeszcze poczekać?
 

peterka1000

Member
Bez reklam

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Widze ze miłośnicy plazm sie juz wypowiedzeli i zakopali lcd wiec i ja sie wypowiem:razz:. Zanim kupisz plazme przejdz sie do marketu i porównaj nie czern ale biel. NIe drazni was ze w plazmach biały praktycznie nie istnieje??? Jest tylko jasny odciań szarości. Strasznie mnie to irytuje. 3 razy zmieniałem
tv i zawsze brałem pod uwage plazme ale jakos ten brak czystej bieli mnie zawsze zniechęcał i wybierałem lcd.
 
Do góry