Telewizor 55" lub więcej najlepsza cena/możliwości

HDRman

New member
Witam,
potrzebny TV do tego salonu:

tv_salon.jpg


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?: ok. 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?: 3,5-4
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?: 2-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?: Raczej na wprost, bokiem tylko na dużych imprezach, ale wtedy TV służy do odtwarzania muzyki
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?: Wiesieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?: popołudniu i wieczorem raczej zza telewizora. TV zwrócony w stronę wschodu.
7. Jaki masz obecnie telewizor?: TV/monitor 4K 40" Philips BDM4037UW/00
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?: Android, wifi, lan, obsługe klawiatury bezprzewodowej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?: Głównie internet (netflix itp), może naziemna, satelita jeśli okaże się że jakiś kanał który jest mi potrzebny mozna mieć tylk otam.
10. Jakie urządzenia?: dyski, pendrive, urządzenia w sieci, może konsola, jakiś laptop do karaoke.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?: Spotify/muzyka ok 2h dziennie, seriale/filmy też 2h dziennie (łącznie 4 z czego 2h może być prawie wygaszony)
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?: tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?: Seriale, filmy, muzyka, internet
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?: Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?: 3h w tygodniu
16. Preferencje co do marki?: brak, ale oglądałem TCL U55P6046 i jestem pod wrażeniem szybkości (TV BOX zbędny)
17. Preferencje co do wielkości?: no tutaj przydałoby się i 70" ale $$ brakuje. więc pospolita 55" będzie ok.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?: wolne działanie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?: wieczor, noc
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?: jak warto to do 5000 tys ale ten TCL za 2500 całkiem fajny... nie wiem co musiałoby być w tym TV żeby dać za niego 2 razy tyle :)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?: planuje wymienić gdy będzie racjonalny powód (jakaś technologia którą bardzo chciałbym mieć)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?: taczej tak

Wiem że przy odległości prawie 4metry nie ma sensu brać 4K ale jak będzie w cenie to nie pogardzę.
Ogólnie to TV raczej do internetu, telewizji internetowych, muzyki, sterowania domem niż samej TV, naziemną podłącze może kiedyś, na razie LAN i klawiatura :)

Dziękuję za wszelkie sugestie i Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jasssu

New member
Sprawdź sobie w jakimś sklepie Philipsa 55PUS7502, bardzo dobry telewizor za akurat 5 tys zł. Ambilight, Android, klawiatura na odwrocie pilota, więc nie ma potrzeby z korzystania z dodatkowego sprzętu od kogoś innego. Nocą ambilight będzie robił super wrażenie. Rozumiem, że telewizor planujesz powiesić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw wersja tańsza dla niebieskich członków forum:
TCL 55c70 za 3299 zł
Kalibracja gratis , pilot gratis, dostawa gratis .
Philips 55 PUS 6561 za 3559 zł z kalibracją

Wersja droższa
Philips 55Pus7502 za 4899 zł z kalibracją
Sony 55xe8505 za 4899 zł z kalibracją
Samsung 55mu7072 za 4899 z kalibracją
TCL 55X2 za 4699 zł z kalibracją
LG 55g910 za 4899 z kalibracją
 

agricola

New member
7502 będzie bardzo dobrym wyborem, fajnie jak jeszcze dałoby się ustawić go tak by móc wykorzystać możliwości ambilight na 100 % :)
 

Djevent

New member
Witam, podpinam sie pod temat z podobnymi wytycznymi:

55 cali, sport, filmy - do 5000 zł. zalezy mi na przyzwoitej czerni

Rozumiem, ze to faworyci w takim razie który z nich? Po opiniach trochę obawiam się philipsa, niby zawiechy i potrzeba czestego resetowania po przez wyłączanie z kontaktu.


Philips 55Pus7502
Sony 55xe8505
Samsung 55mu7072
 

Kris_6

Member
Sony też działa na nowych podzespołach a Android działa jak działa czyli nie działa i tak samo jest z Philipsem i nie ma co kitu wciskać ze bardzo dobrze chodzi. Wystarczy poczytać opinie na temat Philipsa i androida to wszystko wyjaśnia jak to działa że trzeba z gniazdka wyłączać TV bo inaczej się nie da :)
 

siamer

New member
w dziale sony jest temat o tym bo sam zadalem to pytanie. oba sa prawie identyczne jezeli chodzi o specyfikacje, inne kolory ramek itp...

pozdrawiam...
 

Itachi

New member
Jak byś był ewentualnie niezadowolony z sonego, to popatrz sobie jeszcze 55ks9000 z tego co zerkam, ma lepsze parametry od tego sonego, na allegro można kupić za ok 5200zł z 4 lata gwarancji.
Jeżeli się mylę co do parametrów to proszę poprawić:)
Nie mówcie tylko o odlepiających się ramkach, bo raz ze tutaj jest 4 lata gwarancji, 2 podobno w tym modelu nie występuje.
Co do zakrzywionego ekranu, kwestia indywidualna, ale jak dla mnie bajka, nie widzę, żadnego problemu oglądać tv pod niewielkim kontem.
 
Do góry