Telewizor 55" do ok. 4000 max. 5000zł - Samsung UE55H7000SL?

tv-maniak0

New member
Witam,

w związku z tym, że na dniach chcę zakupić TV, zwracam się do Was o pomoc w wyborze sprzętu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2- 2.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1, czasami 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, czasem z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 46" 2010 seria 7
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, USB do zewnętrznego dysku lub pendrive, WiFi, DVB-S/S2, PIP (2 tunery), inne bajery mile widziane
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv naziemna, tv sat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? BD/DVD, dekoder nc+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? ~4-6h do 10-12h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głowie filmy i seriale oraz info, muzyka, dokumenty
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? raczej tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? każda pora
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? długa zmiana kanałów, smużenie, słaba czerń, a przede wszystkim powolne działanie i brak płynności interfejsu
19. Preferencje co do marki? Samsung, Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? może być
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 4000-max. 5000zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie

Moje typy: Samsung UE55H7000SL oraz H6700.Nie mam przekonania do Philipsa (problemy, o których czytałem). Myślałem o Panasonic TX-55CX700E, ale Firefox OS mnie troszeczkę zraził (na YT widziałem, że trochę przycina - a o tym nie może być dla mnie mowy).

4K uważam, że nie ma sensu.

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

tv-maniak0

New member
Polecam Ci Sony 49X8309
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę i możliwość przedłużenia do 5 lat Oryginalnej gwarancji Sony.
Dziękuję, zatem bliżej przyjrzę się temu TV. Widzę, że jest na androidzie, czyli może będzie miał inne niż starsze modele i będzie działał trochę sprawniej (mam też w domu sony ex500, ale wyjątkowo nie lubię tego telewizora)

A jeśli można spytać, co się działo z tymi Samsungami?
 
Ostatnia edycja:

tv-maniak0

New member
Ok. Dziękuję za odpowiedź.

A co innego oprócz Sony byłoby godne polecenia? Nie powinienem może się tym kierować, ale niestety jakoś z tą firmą nie mam dobrych wspomnień. Jednak nie wykluczam go, bo przejrzałem trochę i mi się nawet podoba :) No może oprócz podstawki :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry