Telewizor 55" do filmów, gier i multimediów

kretka

New member
Witam,

Stoję przed wyborem telewizora do salonu. Robiłem już jakieś rozeznanie i mimo, że po wizycie w paru marketach napaliłem się na 4K to jednak po przeanalizowaniu tego na spokojnie, pogadaniu ze znajomymi i poczytaniu paru opinii w internecie skłaniam się raczej ku TV z rozdzielczością Full HD. Biorąc pod uwagę źródła sygnału jakie będą do sprzętu podłączone i jaką rozdzielczość oferują, nie wykorzystam tak naprawdę 4K jeszcze bardzo długo. Wolę więc bardzo dobry telewizor Full HD a nie sensowny 4K. Ale nie zamykam się na UHD, może się mylę i nie jestem w stanie kupić sensowne 4K i powinienem to zrobić już teraz. Inna kwestia to nadal wysokie ceny przy zakładanym budżecie - około 4500-5000 zł. Dlaczego nie 65 cali przy takich rozmiarach pomieszczenia? Głównie dlatego, że najczęściej jest to 2x większy koszt niż w przypadku 55 cali. Nie jestem więc w stanie wytłumaczyć sobie zasadności takiej decyzji. Wolę tak naprawdę kupić telewizor 55 cali a resztę pieniędzy przeznaczyć na dobry zestaw audio. Chciałbym też dobrać porządny uchwyt do telewizora, taki który pozwoli na obrót w pionie i w poziomie. Nie zależy mi na super długim ramieniu bo nie zamierzam go wyciągać nie wiadomo jak bardzo, ale tak jak pisze poniżej w odpowiedziach na Wasze pytania, będę też czasami oglądał coś siedząc z boku.

Podobają mi się modele Philipsa ze względu na Ambilight ale tak naprawdę można go domowymi sposobami dołożyć do każdego TV (Amblone, Lightberry i inne). Dobre opinie i recenzje ma Samsung UE55H6400, ale martwi mnie, ze to model z 2014 i obok wspominanych dobrych opinii naczytałem się o problemach ze szczelnością matrycy jakie ma ten producent. Po wizytach w sklepach, jeśli chodzi o Full HD ładnie świecił Sony KDL-55W805C/55W809C. Ale widziałem też na żywo TCL U58S7806S i wow..wyglądał świetnie, mimo, ze obok stały OLEDy i jakieś inne giganty od Samsunga czy Sony. Cena też bardzo atrakcyjna. Ale nie wiem jak pasuje do moich wymagań, ciężko też znaleźć jakiś rzetelny test.

Kiedy już wybiorę model, czy polecacie jakiś konkretny sklep? MediaMarkt, Saturn, RTVEuro? Czy może zamówić przez internet? Chodzi mi o najlepszą obsługę klienta pod kątem sprawdzenia i wymiany sprzętu w przypadku wad. Czy na któryś model jestem w stanie otrzymać specjalną ofertę od Was?

Odpowiedzi na Wasze pytania poniżej.

  1. Odległość od ekranu? 3-3,5m
  2. Jak słońce świeci w pokoju? w plecy, centralnie w ekran, okna na południe-południowy wschód
  3. Jak duży jest pokój: około 32m2
  4. Preferowana technologia: LED
  5. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam telewizora
  6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, seriale, streamy w internecie, czasem sport
  7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu raczej wieczorem, w weekendy różnie
  8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? częściej coś mam zapalone, albo lampę albo ledy które są za ścianką na TV
  9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? wyraźny i ostry, ale bez wpływu na płynność
  10. Matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa, ale nie upieram się, jeśli ma to być czynnik dyskwalifikujący dobre modele
  11. Preferowana wielkość telewizora? okolice 55 cali
  12. Preferowana marka? nie mam preferencji
  13. Czego nie lubisz w telewizorach? braku płynności wyświetlanego obrazu, problemów z czernią i odwzorowaniem kolorów, wolno działającej platformy Smart
  14. Jakie urządzenia będą podłączone? kablówka lub jakaś satelita, komputer, konsola (PS4, WiiU etc.)
  15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? myślę, że równo podzielone pomiędzy filmy/telewizję, streamy i gry
  16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? 90% czasu na wprost, ale czasami patrzę z boku kiedy siedzę przy stole a nie na kanapie
  17. Czy ważne jest wifi ? tak, ale wolę podłączenie kablem
  18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Youtube, Twitch, HBO GO, jeśli takowe będą oczywiście
  19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
  20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? jakaś na pewno, ale nie jestem do jakiegoś konkretnie przywiązany
  21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
  22. Ma mieć 3D? może, ale nie musi
  23. Ma mieć slot na karty SD ? może, ale nie musi
  24. Ma mieć tuner DVB-S? nie mam preferencji
  25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB, optyczne, komputer, konsola, dysk zewnętrzny, pendrive, zestaw audio który też planuję kupić (amplituner etc.)
  26. Jaki masz sygnał: na razie tylko komputer, odtwarzacz multimedialny
  27. Ile programów HD? na razie nie ma ani talerza ani kablówki, więc ciężko powiedzieć
  28. Ma stać czy wisieć? wisieć (prosił bym o pomoc w wyborze uchwytu jeśli można)
  29. Rozdzielczość: zależnie od wybranego modelu (4K/FHD) plus niższe
  30. Dvb-t: tak, DVB-C: nie mam preferencji
  31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobrej jakości obrazu, odwzorowaniu kolorów, dynamice obrazu, solidności wykonania, sprawnie działającym funkcjom Smart
  32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: w tygodniu 4-5h, w weekend więcej, do 8-10h

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam,
Michał
 

racuh

Banned
H6400 to model z 2014 roku, ma dobre opinie ale zdarzają się wadliwe egzemplarze
TCL to chińszczyzna, ładnie wygląda i nic poza tym, przyniesiesz do domu i czar pryśnie.
ale..

Sony W809C jak najbardziej, jest to bardzo dobry TV.
Zobacz sobie jeszcze Panasonica CXE720 albo CX700E.
 

kretka

New member
No właśnie Panasa też widziałem w Media czy tam RTV. Ale jakoś lepsze wrażenie zrobił na mnie Soniak (W806C/W809C) :) Może to przez jakiś mały hype u mnie jeśli chodzi o PS4 ;)

Co do TCLa to ładnie nie tylko wyglądał z zewnątrz, ale i obraz sprawiał bardzo dobre wrażenie, chociaż fakt, nie puszczałem jakichś własnych materiałów czy coś. Co do tego, że jest to chińszczyzna to masz rację, ale z drugiej strony, z tego co wiem zaopatruje przecież innych producentów jako producent matryc. Więc jakościowo powinni właśnie wypadać podobnie. Plus opinie ma dobre i nie mówię o jakichś agitatorach marki tylko ludziach którzy za radą zakupili telewizor tego producenta i nie żałują :) Ale nie upieram się bo nie miałem żadnego z ich produktów.
 

racuh

Banned
No właśnie Panasa też widziałem w Media czy tam RTV. Ale jakoś lepsze wrażenie zrobił na mnie Soniak (W806C/W809C) :) Może to przez jakiś mały hype u mnie jeśli chodzi o PS4 ;)

Co do TCLa to ładnie nie tylko wyglądał z zewnątrz, ale i obraz sprawiał bardzo dobre wrażenie, chociaż fakt, nie puszczałem jakichś własnych materiałów czy coś. Co do tego, że jest to chińszczyzna to masz rację, ale z drugiej strony, z tego co wiem zaopatruje przecież innych producentów jako producent matryc. Więc jakościowo powinni właśnie wypadać podobnie. Plus opinie ma dobre i nie mówię o jakichś agitatorach marki tylko ludziach którzy za radą zakupili telewizor tego producenta i nie żałują :) Ale nie upieram się bo nie miałem żadnego z ich produktów.

Jak podobał Ci się Sony to możesz śmiało go kupić. To bardzo dobry TV, jednak w telewizorach jakość obrazu to nie wszystko, Sony i Panasonic na pewno podziałają dłużej a TCL jest niepewną inwestycją.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tcl gra obecnie nie gorzej niż Panasonic, co pokazuje że Tcl zrobiło ogromny postęp. Ja bralbym go pod uwagę.
Sam widziałeś jak gra.
Na 65" kasy wystarczy na Hitachi 65 hzt663.
Jeśli 55" to Philips 55pus 7100, Sharp 55XUE8772, Sony 55w 809
 

kretka

New member
Dzięki bardzo za odpowiedzi!

Testów i opinii o Sony 55W809C jest sporo, w polskiej i zagranicznej "prasie". Z TCLem gorzej. Wiem, że wiele osób o to pyta, ale, że sam jestem zainteresowany to też muszę ;) Kiedy jest szansa na test TCL U58S7806S? :)

Zainteresował mnie też Thomson 55UA9806. Cena jeszcze akceptowalna, opinie dobre, chociaż to niby to samo co TCL tylko pod bardziej znaną marką. Ale nie widziałem go na żywo i bez tego chyba nie chcę kupić.

Poza tym, czy na któryś z wymienionych lub polecanych przez Was modeli jestem w stanie otrzymać jakąś soczystą promocję? :)

Co do uchwytów..na chwilę obecną widziałem na żywo taki i wydaje się być solidny
Arkas LCW 270T
 

racuh

Banned
Tcl gra obecnie nie gorzej niż Panasonic, co pokazuje że Tcl zrobiło ogromny postęp. Ja bralbym go pod uwagę.
Sam widziałeś jak gra.
Na 65" kasy wystarczy na Hitachi 65 hzt663.
Jeśli 55" to Philips 55pus 7100, Sharp 55XUE8772, Sony 55w 809

Poczekajmy aż się wypowiedzą po roku ci co teraz go kupli. Po jednym dniu testów o telewizorze można wiedzieć tyle co nic. Tak jak było z Samsungiem H6400, wszystko ładnie pięknie a po kilku miesiącach problemy z podświetleniem, kurzem i cholera wie co jeszcze. Gdyby jeszcze można było wadliwe egzemplarze naprawić albo wymienić to OK ale, napiszą Ci że coś nie podlega gwarancji i się z nimi użeraj.

Będę to podkreślał prawie przy każdym poście że teraz priorytetem nie jest jakość obrazu ale bezproblemowość i obsługa serwisowa, bo do każdego TV nawet za 100 tys można się przyczepić o byle pierdołę. Dobrą markę można poznać po tym że jak coś się stanie co denerwuje użytkownika, producent zrobi wszystko aby usunąć wadę i sprawić aby klient ponownie kupił ich produkt.
 

kretka

New member
Witam uchwyt dobry a tutaj test: TCL U58S7806S : Test complet

No niby jest test, ale liczyłem na taki "forumowy" ;)

Poczekajmy aż się wypowiedzą po roku ci co teraz go kupli. Po jednym dniu testów o telewizorze można wiedzieć tyle co nic. Tak jak było z Samsungiem H6400, wszystko ładnie pięknie a po kilku miesiącach problemy z podświetleniem, kurzem i cholera wie co jeszcze. Gdyby jeszcze można było wadliwe egzemplarze naprawić albo wymienić to OK ale, napiszą Ci że coś nie podlega gwarancji i się z nimi użeraj.

Będę to podkreślał prawie przy każdym poście że teraz priorytetem nie jest jakość obrazu ale bezproblemowość i obsługa serwisowa, bo do każdego TV nawet za 100 tys można się przyczepić o byle pierdołę. Dobrą markę można poznać po tym że jak coś się stanie co denerwuje użytkownika, producent zrobi wszystko aby usunąć wadę i sprawić aby klient ponownie kupił ich produkt.

To w sumie święte słowa Panie Kolego :) Też uważam, że tak naprawdę to właśnie gwarancja czy ogólnie pojęty support producenta są czymś co trzeba brać pod uwagę na równi z jakością obrazu, parametrami i ceną. Niestety nie ma chyba TV idealnego..O Sony KDL-55W809C też mogę poczytać opinie gdzie ludzi zgłaszają problemy z cloudingiem, podświetleniem czy jakimiś liniami które pojawiają się w różnych sytuacjach. Jakość obrazu, wykonania, wszystko ok, ale problemy są tak samo. Firma sama w sobie tak jak mówisz ma znaczenie, ale na dłuższą metę .Tak naprawdę wymieniając TV, czy to zakupiony online (co dzięki możliwości 14-dniowego zwrotu jest chyba łatwiejsze) czy w sklepie stacjonarnym (nie ma reguły, że uda się wymienić, bo sklep tego niestety nie gwarantuje) tak naprawdę nie masz nawet styczności z wsparciem producenta. A o trafienie dobrej sztuki w przypadku Sonego też nie jest łatwo. W temacie o tym TV czytałem jak to ktoś miał 4-tą sztukę i nadal była z problemami.

Ciężki temat ogólnie. Chyba będę musiał wrócić do sklepów i pooglądać raz jeszcze. Może zabiorę jakieś próbki na pendrive i o ile pozwolą podłączyć to będę wiedział coś więcej. Chociaż wątpię ;)
 

racuh

Banned
No niby jest test, ale liczyłem na taki "forumowy" ;)



To w sumie święte słowa Panie Kolego :) Też uważam, że tak naprawdę to właśnie gwarancja czy ogólnie pojęty support producenta są czymś co trzeba brać pod uwagę na równi z jakością obrazu, parametrami i ceną. Niestety nie ma chyba TV idealnego..O Sony KDL-55W809C też mogę poczytać opinie gdzie ludzi zgłaszają problemy z cloudingiem, podświetleniem czy jakimiś liniami które pojawiają się w różnych sytuacjach. Jakość obrazu, wykonania, wszystko ok, ale problemy są tak samo. Firma sama w sobie tak jak mówisz ma znaczenie, ale na dłuższą metę .Tak naprawdę wymieniając TV, czy to zakupiony online (co dzięki możliwości 14-dniowego zwrotu jest chyba łatwiejsze) czy w sklepie stacjonarnym (nie ma reguły, że uda się wymienić, bo sklep tego niestety nie gwarantuje) tak naprawdę nie masz nawet styczności z wsparciem producenta. A o trafienie dobrej sztuki w przypadku Sonego też nie jest łatwo. W temacie o tym TV czytałem jak to ktoś miał 4-tą sztukę i nadal była z problemami.

Ciężki temat ogólnie. Chyba będę musiał wrócić do sklepów i pooglądać raz jeszcze. Może zabiorę jakieś próbki na pendrive i o ile pozwolą podłączyć to będę wiedział coś więcej. Chociaż wątpię ;)

Temat mało powiedziane że jest trudny, sam szukam TV od listopada, oddałem już 4 TV i jestem z tych co również oddali 55W809C. A dla mnie stabilność to podstawa, gdyby nie to że trafiłem na bardzo wadliwy model Samsunga to bym go zostawił bo najbardziej on spełniał moje wymagania.
 

kretka

New member
Temat mało powiedziane że jest trudny, sam szukam TV od listopada, oddałem już 4 TV i jestem z tych co również oddali 55W809C. A dla mnie stabilność to podstawa, gdyby nie to że trafiłem na bardzo wadliwy model Samsunga to bym go zostawił bo najbardziej on spełniał moje wymagania

No to widzę, że zaprawiony w bojach jesteś. Mnie, przyznaję się bez bicia, przeraża ten cały proces zakupu TV :) To zupełnie obca dla mnie dziedzina i dużo nowych informacji i rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę. No i jest to jednak spory wydatek i na parę lat (przynajmniej taką mam nadzieję) więc tak jak piszesz, ma grać ładnie teraz ale i za dwa lata, plus jak coś się z nim stanie to producent ma mi pomóc a nie wypiąć się i pokazać środkowy palec.

Radziłbym nie lekceważyć TCLa.

W jakim sensie? I, że ja mam go nie lekceważyć? No niestety nie lekceważę, tylko mi popsuł plan na FHD swoim wyglądem i zachętami z forum ;)

Ale wracając do rzeczy, jeśli chodzi o FHD, to mam rozumieć, że jednym z rozsądniejszych wyborów jest Sony KDL-55W809C, może jakiś Panasonic TX-55AS800E? No są niby jeszcze Philipsy, ale nie wiem czemu jakoś do mnie nie przemawiają. Ambilight super, ale tak naprawdę z poczwórnym są..dwa modele, i nie FHD. W przypadku kiedy telewizor ma wisieć to wydaje mi się, że jednak potrójny jest hm..wątpliwą opcją, bo jednak na dole nie świeci. Plus tak jak pisałem, ten sam (albo lepszy) efekt da się osiągnąć metodą "chałupniczą" ;) O jakości, płynności i odwzorowaniu kolorów opinie są mieszane i mam wrażenie, że jednak bardziej chwalą produkty Sony, Panasonica i może Samsunga za obraz.

Chrapkę na 4K zasiał mi TCL tak naprawdę. 130% sRGB na żywo zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie, ale trzeba by to przetestować na jakimś dedykowanym takim testom materiale. Plus pewnie trzeba mieć trochę o tym pojęcia i wiedzieć co i jak sprawdzić (dlatego czekam na forumowy test). Pewne wady są oczywiste i filozofii w tym nie ma (przykładowo wyświetlę czarną planszę i będę widział białe plamy świadczące o cloudingu), ale jednak czasami jak nie wiadomo na co patrzeć/jak testować, to można coś przeoczyć. Ponadto wraca mi moje (może błędne) wrażenie, że do 4k-4.5k (5k jak rozbiję świnkę) jestem w stanie kupić dobry telewizor Full HD, ale 4K kupię co najwyżej średnie.
 

racuh

Banned
No to widzę, że zaprawiony w bojach jesteś. Mnie, przyznaję się bez bicia, przeraża ten cały proces zakupu TV :) To zupełnie obca dla mnie dziedzina i dużo nowych informacji i rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę. No i jest to jednak spory wydatek i na parę lat (przynajmniej taką mam nadzieję) więc tak jak piszesz, ma grać ładnie teraz ale i za dwa lata, plus jak coś się z nim stanie to producent ma mi pomóc a nie wypiąć się i pokazać środkowy palec.



W jakim sensie? I, że ja mam go nie lekceważyć? No niestety nie lekceważę, tylko mi popsuł plan na FHD swoim wyglądem i zachętami z forum ;)

Ale wracając do rzeczy, jeśli chodzi o FHD, to mam rozumieć, że jednym z rozsądniejszych wyborów jest Sony KDL-55W809C, może jakiś Panasonic TX-55AS800E? No są niby jeszcze Philipsy, ale nie wiem czemu jakoś do mnie nie przemawiają. Ambilight super, ale tak naprawdę z poczwórnym są..dwa modele, i nie FHD. W przypadku kiedy telewizor ma wisieć to wydaje mi się, że jednak potrójny jest hm..wątpliwą opcją, bo jednak na dole nie świeci. Plus tak jak pisałem, ten sam (albo lepszy) efekt da się osiągnąć metodą "chałupniczą" ;) O jakości, płynności i odwzorowaniu kolorów opinie są mieszane i mam wrażenie, że jednak bardziej chwalą produkty Sony, Panasonica i może Samsunga za obraz.

Chrapkę na 4K zasiał mi TCL tak naprawdę. 130% sRGB na żywo zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie, ale trzeba by to przetestować na jakimś dedykowanym takim testom materiale. Plus pewnie trzeba mieć trochę o tym pojęcia i wiedzieć co i jak sprawdzić (dlatego czekam na forumowy test). Pewne wady są oczywiste i filozofii w tym nie ma (przykładowo wyświetlę czarną planszę i będę widział białe plamy świadczące o cloudingu), ale jednak czasami jak nie wiadomo na co patrzeć/jak testować, to można coś przeoczyć. Ponadto wraca mi moje (może błędne) wrażenie, że do 4k-4.5k (5k jak rozbiję świnkę) jestem w stanie kupić dobry telewizor Full HD, ale 4K kupię co najwyżej średnie.

Niestety ale do 4K w rozmiarze 55 do 5 tys jest tylko budżetowe, może i jest ta rozdzielczość ale nadaje się do wyświetlania zdjęć. Zobacz sobie testy, niby 4K ale rozdzielczość max obrazu z upłynniaczem to 1080 linii - to przecież jest FHD, co lepsze to taką rozdzielczość nawet oferują modele flagowe 4K jak Panasonic CR850 czy też Samsung JS9500. Na prawdziwe 4K trzeba będzie jeszcze poczekać. Na ten moment nie warto pchać się w ta technologię, chyba tylko po to żeby zaszpanować że się ją ma, ale po co :| Japończycy już robili testy 11K :| niedługo producenci będą walczyli o to, który wyciśnie więcej.

Dzisiejsze TV to tylko chwyt marketingowy, gospodarka musi się rozwijać a człowiek chce coś więcej, bo FHD którego wykorzystuje może z 30% wszystkich użytkowników jest już przestarzałe, gdzie te programy w FHD ? na 100 jak się dobrze poszuka to trafi się ze 2. Kupujcie UHD a nawet odtwarzaczy blu-ray na to nie ma. W 2014 roku Panasonic wypuścił model AX900 a zapytani co z materiałem to odpowiedzieli że pierwsze odtwarzacze będą w 3 kwartale 2016 roku :| Ale kupujcie to będziecie już przygotowani.
 

kretka

New member
Niestety ale do 4K w rozmiarze 55 do 5 tys jest tylko budżetowe, może i jest ta rozdzielczość ale nadaje się do wyświetlania zdjęć. Zobacz sobie testy, niby 4K ale rozdzielczość max obrazu z upłynniaczem to 1080 linii - to przecież jest FHD, co lepsze to taką rozdzielczość nawet oferują modele flagowe 4K jak Panasonic CR850 czy też Samsung JS9500. Na prawdziwe 4K trzeba będzie jeszcze poczekać. Na ten moment nie warto pchać się w ta technologię, chyba tylko po to żeby zaszpanować że się ją ma, ale po co :| Japończycy już robili testy 11K :| niedługo producenci będą walczyli o to, który wyciśnie więcej.

Dzisiejsze TV to tylko chwyt marketingowy, gospodarka musi się rozwijać a człowiek chce coś więcej, bo FHD którego wykorzystuje może z 30% wszystkich użytkowników jest już przestarzałe, gdzie te programy w FHD ? na 100 jak się dobrze poszuka to trafi się ze 2. Kupujcie UHD a nawet odtwarzaczy blu-ray na to nie ma. W 2014 roku Panasonic wypuścił model AX900 a zapytani co z materiałem to odpowiedzieli że pierwsze odtwarzacze będą w 3 kwartale 2016 roku :| Ale kupujcie to będziecie już przygotowani.

Ano widzisz, masz więc podobne podejście/zdanie na temat Full HD i 4K jak ja :) Raz, że sprzęt nie jest jeszcze w pełni 4K, to sam standard HDMI 2.0 też chyba nie jest w finalnej wersji. Plus tak naprawdę taki port w telewizorach UHD jest..jeden ;) No masę urządzeń podłączę nie ma co, pomijając fakt, że na razie nie podłączę sobie nic ;) Wiem, że w mówieniu, że obraz ze źródła Full HD będzie wyglądał lepiej na ekranie 4K jest pewnie dużo prawdy, ale nadal nie jest to z odległości jakiej będę taki ekran oglądał różnica szokująca. Tak samo gry, streamy w internecie czy cokolwiek. Więc kupując 4K kupię go na fali mody na tą technologię (no i chyba, że przekona mnie test TCL'a U58S7806S :p

Czy więc tak naprawdę jedynym rozsądnym wyjściem jest zakup Sony KDL-55W809C i liczenie na dobrą sztukę? I wymienianie parę razy jeśli clouding, banding i inne bolączki tego modelu będą nie do zaakceptowania? Piszesz, że miałeś ale stanęło na Panasonicu (AS640 gdzieś w innym wątku podejrzałem?), więc może powinienem brać pod uwagę model TX-55AS800E tej firmy? Mimo, że jest ponad budżet to jednak jeśli warto..Nie ma chwalonego (chyba?) X-Reality PRO ale jakieś tam swoje systemy posiada. Może jednak zaufać fabryce pod Żyrardowem wybierając TCL'a/Thomsona? Może jednak coś ze stajni Samsunga (o ile problem z rozwarstwianiem matrycy to bolączka starszych modeli)?

Czy na któreś z tych modeli jako niebieski jestem w stanie otrzymać ofertę z kalibracją?
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Czy na któreś z tych modeli jako niebieski jestem w stanie otrzymać ofertę z kalibracją?

To pytanie do kiki...może będzie miał i przy okazji kalibracji sprawdzi czy wszystko z TV OK.

AS800 to bardzo dobry model i na IPS, dla mnie to duży plus bo uwielbiam szerokie kąty widzenia.
 

kretka

New member
Jak zwykle najpierw powiem a potem sprawdzam..To, że AS800 jest tylko w dwóch sklepach (Media Markt i Saturn) to nie wyłączność albo coś, tylko fakt, że są tylko sztuki ekspozycyjne. Jak tak dalej pójdzie to i Soniak mi z obiegu wypadnie..eh..

Nie wiem czemu, mam wrażenie, że wszystko się kręci wokół Sony KDL-55W809C, bo innych sensownych i dostępnych modeli jak na lekarstwo. No i może TCLa/Thomsona, który mi zepsuł plan ukierunkowania na Full HD (pomimo wątpliwości co do jakości, serwisu i powiedzmy..długowieczności produktów tej firmy jakie sugerował racuh i trzeba przyznać, że jest w tym dużo sensu).

Pytanie więc do kolegi kikiego. A w sumie dwa ;) Czy wiadomo coś odnośnie testu TCLa? Czy na któryś z proponowanych modeli jestem w stanie otrzymać promocyjną ofertę z kalibracją?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie lekcewazylbym 4K, pracuje w firmie ktora jest jednym z dystrybutorow filmowych, z tego co sie daje slyszec zza oceanu w tym roku pojawi sie sporo tytulow na UH-BD. Telewizor kupuje sie na 5-6 lat za rok dwa 4K stanie sie standardem w odtwarzaniu filmow. Pamietacie wojne Blu-Ray / HD DVD? w zasadzie walke przesadzila jedna z wytworni filmowych decydujac sie na konkretny nosnik (BD). O popularnosci standardu zdecyduje ilosc wydanych tytulow 4K.
 

racuh

Banned
Nie lekcewazylbym 4K, pracuje w firmie ktora jest jednym z dystrybutorow filmowych, z tego co sie daje slyszec zza oceanu w tym roku pojawi sie sporo tytulow na UH-BD. Telewizor kupuje sie na 5-6 lat za rok dwa 4K stanie sie standardem w odtwarzaniu filmow. Pamietacie wojne Blu-Ray / HD DVD? w zasadzie walke przesadzila jedna z wytworni filmowych decydujac sie na konkretny nosnik (BD). O popularnosci standardu zdecyduje ilosc wydanych tytulow 4K.

No właśnie za rok, może dwa, a co z odtwarzaczami BD-UHD? na co mi odtwarzacz skalujący obraz zamiast go po prostu wyświetlać, a takich to na razie nie brakuje. Miałem już DVD skalujące do FHD i oprócz wygładzania to nic konkretnego nie oferował. Jak razie to pojawiły się na CES odtwarzacze ale...jedyny problem to cena...kup teraz TV który skaluje obraz do 4K bo nie można tego powiedzieć ze wyświetla, nie oszukujmy się ale 1080 lini obrazu ruchomego to nie jest 4K a TV służy do oglądania telewizji. No ale ok TV wyświetla 4K, niby zdjęcia ale wyświetla, i znowu mamy problem. Kupimy ten wymarzony i oczekiwany BD-UHD i się okaże, że tak naprawdę telewizor który kupiliśmy jest już bezużyteczny bo i tak nie pokazuje tego to zamieścili na nośniku, mamy wtedy błędne koło bo znowu musimy kupić TV, jeżeli się taki pojawi. Nie wiem czy pamiętacie jak długo trzeba było czekać na materiały FHD od premiery TV działających w tej technologii, bo HD DVD nie było tym HD którego oczekiwaliśmy.

Podsumowując nie chcę zniechęcić do kupna TV UHD ale, trzeba mieć świadomość że technologia rozwija się w takim tempie że za rok, może dwa będziemy chcieli ten TV znowu zmienić, bo nagle zaczną się pojawiać TV oferujące 2160 lini obrazu ruchomego.

Ale jeżeli 80% swojego czasu ogląda się telewizję z satelity to TV FHD jest najlepszym rozwiązaniem i będzie służyło nie rok, dwa ale i może nawet 10 lat dłużej, bo nie wierzę w to że szybko pojawią się programy z DVB-T oferujące obraz w 1080p.
 

Peresik

New member
Racuh ma rację, nawet jak za 2 lata uhd będzie już standardem na co są małe szansę, to przez ten czas i TV będą tańsze bo technologia powszedniejsza. Kumpel kupił uhd ale jak zobaczył jak to działa, szybkość, plus jak włączyl xa to prawie płakał, i szybko wymienił na fhd.
 

kretka

New member
Ok, a wracając do głównego mojego pytania, od którego trochę nam się odeszło..Czy poza Sony KDL-55W809C mam sensowną alternatywę która jest jeszcze dostępna w sprzedaży, spełnia moje wymagania i jest warta polecenia?
 
Do góry