Telewizor 55" do 2500 zł

Cellstar

New member
Witam,

Chciałbym kupić tacie telewizor do ok. 2500 zł.

Znalazłem dwa:

Samsung UE55TU7022K lub Telewizor TCL 55C725

Który uważacie, że jest lepszy? z tego co czytałem obraz w TCL nie ma sobie równych w tym przedziale cenowym. Natomiast nie wiem jak wygląda sytuacja z serwisem? jest w Polsce? czytałem też, że android wolno działa, ma kiepskie kąty widzenia i obawiam się jakiś awarii (chińska firma).

Jeżeli jest jeszcze jakaś opcja to bardzo proszę o informację :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych dwóch zdecydowanie TC 725.
Serwis jest w Polsce przy fabryce.
Fabryka na Europę jest w Żyrardowie.
 

posmak77

Member
Tv do starszych osób, oglądanie z naziemnej + czasami YouTube i tyle z multimedii.
Co do Tcl to raczej podziękuję, sam półtorej roku temu kupiłem 65c715 i już 2x był na początku na gwarancji bo wyskoczyły jaśniejsze plamy i odesłali mnie z kwitkiem. Z wyjaśnieniem że taka technologia i tak ma być, oglądając po ciemku widać jasne rogi, podziękuję.

Więc jeszcze raz zapytam jaki Tv do 2500zl 55 cali, będę brał w Neonet bo akurat wskakuje w promke 5produkt za 1zl .

Mam nadzieję że autor tematu nie ma nic przeciwko ale nie widziałem potrzeby zakładania kolejnego tematu.

Pozdrawiam
 

posmak77

Member
Zaznaczyłem filtry i wychodzi mi że mam do wyboru
SAMSUNG UE55AU8002K za 2259
LG 55NANO753PR NanoCell za 2299
LG 55NANO813PA NanoCell za 2400
PHILIPS 55PUS7556 za 2399
PHILIPS 55PUS7506 za 2299

Który najlepszy w tych pieniądzach?
 

posmak77

Member
Ok dzięki, podoba mi się ten nano813 chociaż zastanawiałem się nad wszystkimi rankingami typu ratings bo widać tam że ten Samsung wypada lepiej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pamiętaj , że każdy testujący wydaje opinie subiektywne.
W tej klasie masz bardzo dobry model !
 

posmak77

Member
Sytuacja się trochę zmieniła ponieważ LG 55NANO753P jest do kupienia za 1870zł w ME. Więc w takim wypadku jest sens dopłacać 530zł do nano813?
Czytałem wiele recenzji tego 753 i w niektórych modelach jest IPS a w niektórych VA.... ciekawe co się trafi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że warto dopłacić . Masz dużo lepszy procesor, obróbkę.
 

lukastob

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co da lepszy obraz w nocy: 55 nano813 czy 55c725 ? za tcl przemawia android ale obawiam się tego nierównego podświetlenia
 

posmak77

Member
A co da lepszy obraz w nocy: 55 nano813 czy 55c725 ? za tcl przemawia android ale obawiam się tego nierównego podświetlenia

Ja ostatecznie zamówiłem 55nano853, wszędzie w specyfikacji opisane że IPS a tu mile zaskoczenie i przyszedł na matrycy VA. Głównie do oglądania naziemnej za 1869zl w promo okazał się strzałem w dziesiątkę.
Sam mam niby qled 65c715 ale nie jestem zadowolony z dwuletniego użytkowania, nierówne podświetlenie i różne odchyły tego tv mnie zniechecily. z multimedii YT, Netflix, AmazonPrime mi jest potrzebne i w porównaniu z Tcl ten LG wypada super. Android i jego częste zawieszanie się na chwilę, artefakty typu brak listy kanałów a po resecie ok czy beta aktualizacje porażka.
W sklepie chciał mnie namówić na c725, twierdząc że jest szybszy i lepszy od c715. Ja różnicy nie zauważyłem.

Nano753 i nano813 porównywałem i nie widziałem różnicy wartej ponad 500zl.
 
Do góry