Telewizor 55-65'' z wyższej półki

masaj007

New member
Cześć
Szykuje się do wymiany Panasonica 55VT50 na coś nowszego.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 280 cm
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okna na południe z roletami w odległości 1m od telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 55VT50
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą jakość obrazu zwłaszcza czerny, android TV, niski input lag i równomierne podświetlenie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Kablówka
10.Jakie urządzenia ? PS4, Rasberry Pi z Kodi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, bajki, programy popularno-naukowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Netflix przez natywną aplikacje
15.Czy zamierzasz grać w gry Tak
16.Preferencje co do marki ? Dobra :)
17.Preferencje co do wielkości ? 55-65''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie może być zakrzywiony, brak podświetlanego pilota
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10 000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie

Philipsy i Samsungi odpadają. Philipsy przez problemy z matrycą a Samsungi przez brak Android TV. WebOS w LG jest fajny ale pilot do mnie nie przemawia. Najbliżej mi do Sonego X93D
 

barburian

New member
Bez reklam
System TIZEN Samsunga jest lepszy od Androida bardziej stabilny.
Co do Philipsa - Jakie masz zastrzeżenia do matryc w modelach
65PUS8601 lub 65PUS7601 ? Może myślisz o Philipsach modele z 2014.
Co do LG system operacyjny OS3 bardzo fajny, ale telewizory na matrycach
IPS i dość kiepski system wygaszania więc skoro oglądasz na wprost to IPS-y raczej odpadają skoro chcesz mieć dobry obraz.
Piszesz że twój faworyt to 65XD93 Sonego - owszem super TV ale cena 13 tyś, Więc się zdecyduj czy chcesz wydać 10 tys czy więcej ?
 

barburian

New member
Bez reklam
A jeśli Ci wystarczy 55-cali , to oczywistym wyborem jest Sony XD93,
chociaż przy 4K i odległości ok.3m od ekranu aż prosi się 65 cali.
 

pantomima

Banned
65KS8000 Samsung
65DX750 Panasonic
65PUS7601 Philips


Nie czepiam sie , ale - uzasadnil bys dlaczego akurat te modele . Wymienil choc ze 3 atuty kazdego z nich .
Rzucic w ten sposob to kazdy moze wedle wlasnego uznania ;)

Takie namiary to zadna wskazowka .
Bedac na miejscu kolegi ktory "bladzi" nawet pod uwage bym nie bral tych trzech tv bo oprocz marki modelu to Twoj wybor nie mowi kompletnie nic .Mile widziane jakies odniesienie do obecnego tv jaki kolega posiada.
Bez urazy ;)
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Modele

Nie czepiam sie , ale - uzasadnil bys dlaczego akurat te modele . Wymienil choc ze 3 atuty kazdego z nich .
Rzucic w ten sposob to kazdy moze wedle wlasnego uznania ;)

Takie namiary to zadna wskazowka .
Bedac na miejscu kolegi ktory "bladzi" nawet pod uwage bym nie bral tych trzech tv bo oprocz marki modelu to Twoj wybor nie mowi kompletnie nic .Mile widziane jakies odniesienie do obecnego tv jaki kolega posiada.
Bez urazy ;)

Ja się nie gniewam, sorki ale nie mam czasu na pisanie elaboratów na temat każdego z tych TV.
Jeśli ktoś ma ochotę poszperać i poczytać są testy tych TV i dostępne informację na forum tym czy innym - z dokładnym opisem ich wad i zalet.
Oczywiście jeśli jesteś w stanie zaproponować lepsze modele 4K w cenie do 10 tyś
to chwała Ci za to...
 

pantomima

Banned
A ja sie nie spinam ;)
Poprostu bedac na miejscu kolegi szukajacego odp tv dla siebie nie bardzo bym wiedzial co dalej robic .
Oczywiscie ze sa testy, jest ich mnostwo ale nie zawsze sa one obiektywne i czesto sieja jeszcze wieksze zamieszanie .

Co do wyboru to sam staram sie nie podpowiadac z racji tego ze moja wiedza opiera sie tylko na tym co sam posiadam lub co tam widzialem na sklepowych polkach a to zadne rozeznanie .

Przykro mi ale niestety nie jestem w stanie..
Bije w kierunku porownania jakosci obrazu tych trzech modeli w stos do modelu tv ktory sam zainteresowany posiada obecnie .
Zaden test tego nie ukaze .

Chcesz tv ktory godnie zastapi Ci model obecny ? - proponuje ten xxx poniewaz :
- ?
- ?
- ?

A nie trzy typy i dalej nic ;(
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedy planujesz zakup ?
Po tym co miałeś to albo :
Philips 65PUS7601 - dostał właśnie EISA z podświetleniem strefowym, Ambilight, Android, Kodi, MxPlayer
Albo:
- Philips 65PUS8601
- Sony 65XD8505

Albo zapisz się na Oleda 55" Philipsa z Ambilightem.
 

masaj007

New member
barburian
Dzięki ale nie chcę Tizena. Zależy mi na wsparcia Androida oraz aplikacjach dostępnych z poziomu sklepu jak Plex, Kodi, Spotify itd. Rodzice mają Samsunga i działa on przyzwoicie ale zmieniłem wszystkie urządzenia w domu na Androida i chcę ten system na telewizorze.
Co do Philipsa to czytałem na różnych forach(także tutaj) o problemach z PUS7101 i podziękuje za niego.
Panasonica bardzo lubiłem do momentu aż kupiłem w zeszłym roku 42AS650. Mimo, że to tv do sypialni to jest kiepski, słabe menu, brak smart tv, Kupiłem go bo lubiłem firmę Panasonic ale to był ostatni raz.

kiki
Zakup nawet jutro o ile się w pełni przekonam do jakiegoś modelu.
Co do Philipsa to co powiesz o problemach z matryca i nierównym podświetleniu? W 7601 już tego nie ma? Na ambilight mi nie zależy.
Widzę, ze jednak 65'' wszyscy radzą. Czy w związku z tym dołożenie do 65XD93 jest warte?

Nie miałem nigdy TV z androidem. Czy aplikacje instaluje normalnie z Google Play czy muszę kombinować?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

barburian
Dzięki ale nie chcę Tizena. Zależy mi na wsparcia Androida oraz aplikacjach dostępnych z poziomu sklepu jak Plex, Kodi, Spotify itd. Rodzice mają Samsunga i działa on przyzwoicie ale zmieniłem wszystkie urządzenia w domu na Androida i chcę ten system na telewizorze.
Co do Philipsa to czytałem na różnych forach(także tutaj) o problemach z PUS7101 i podziękuje za niego.
Panasonica bardzo lubiłem do momentu aż kupiłem w zeszłym roku 42AS650. Mimo, że to tv do sypialni to jest kiepski, słabe menu, brak smart tv, Kupiłem go bo lubiłem firmę Panasonic ale to był ostatni raz.

kiki
Zakup nawet jutro o ile się w pełni przekonam do jakiegoś modelu.
Co do Philipsa to co powiesz o problemach z matryca i nierównym podświetleniu? W 7601 już tego nie ma? Na ambilight mi nie zależy.
Widzę, ze jednak 65'' wszyscy radzą. Czy w związku z tym dołożenie do 65XD93 jest warte?



Ja Ci PUS7101 nie polecałem - tylko PUS7601 który wejdzie do sprzedaży za miesiąc
Może KIKI będzie miał go wcześniej zapytaj Go.




Zaproś KIKI-ego z 3 TV do siebie do domu . I wtedy zdecydujesz co gra dla Ciebie najlepiej
Do pokazu w domu bym wybrał :
65XD9305 Sony
65PUS8601 lub 65PUS7601 Philipsy
65DX750 Panasonic
 

barburian

New member
Bez reklam
SONY65XD93 - Podsumowanie
Flagowy telewizor Sony, czyli XD93, to dobra propozycja dla poszukujących dobrego wyświetlacza klasy premium. Produkt nie ma ewidentnie słabych stron, a dobrych można wymienić kilka: świetnie działający system wygaszania strefowego, który zapewnia dobrą czerń, dobre odwzorowanie ruchu, a także rewelacyjne wsparcie dla Ultra HD. XD93 pokrywa aż 95% palety DCI P3 i w niektórych scenach filmowych jest w stanie wykrzesać z siebie prawie 1000cd/m2 w trybie HDR. Aż trudno uwierzyć, że nie otrzymał certyfikatu Ultra HD Premium, na który sobie zasłużył. Zdecydowanie także można polecić ten model graczom. Nie tylko ma bardzo niski input lag, ale też specjalny tryb pracy systemu motionflow, redukujący smużenie. Android w telewizorze także będzie dla wielu zaletą, chociaż faktem jest, że czasem potrafi spowolnić telewizor. Wykonanie ekranu ucieszy na pewno tych, którzy mają zamiar go powiesić - praktycznie żadnego innego telewizora nie da się tak dobrze zlicować ze ścianą i jeszcze mieć możliwość odchylania (by np. podłączyć urządzenie USB).
bardzopolecamy.png
PLUSY
Dobra czerń, skuteczny algorytm lokalnego wygaszania
Świetne oddanie barw, szczególnie po kalibracji
Efekt HDR o dobrej jakości
Dobre pokrycie szerokiej palety barw - 95% DCI
System motionflow zapewniający płynny i ostry obraz w ruchu
Wykonanie na najwyższym poziomie
Dedykowany wieszak, pozwalający odchylać telewizor
Platforma Android TV
Obsługa technologii 3D
MINUSY:
Kąty widzenia 16-17 stopni utrata jakości obrazu
Sporadyczne ale występujące spowolnienia systemu Android
 

barburian

New member
Bez reklam
Gdyby podsumować Panasonic'a DX750 jednym zdaniem, to napisałbym, że jest to taki DX700 ze 120Hz matrycą i pełnoprawnym systemem wsparcia ruchu. Innymi słowy przykład dopracowanego (pod względem obrazu) wyświetlacza, który spisuje się zarówno przy treściach Full HD jak i Ultra HD. Fani wszelkiej maści treści sportowych zdecydowanie powinni spojrzeć w kierunku właśnie tego modelu. W przypadku filmów sprawdzi się niezła czerń, której średni kontrast wynosi 4500:1. Szkoda jednak, że w przypadku tego modelu wygaszanie lokalne jest raczej nieużyteczne. Choć DX750 ma pewne ograniczenia technologiczne, takie jak jasność w trybie HDR - nie więcej niż 520cd/m2 to jest to uzasadnione w jego półce cenowej. W obrębie tych możliwości, DX750, realizuje jednak swoje zadanie wyśmienicie, dostarczając na ekran obraz taki jak chciał reżyser. Nie rozczarowuje także współpraca z komputerem, czy konsolą. Można go polecić graczom. Można więc powiedzieć, że jest to telewizor wszechstronny o niewygórowanej cenie. polecamy.png
PLUSY:
Świetne odwzorowanie barw, szczególnie po kalibracji
120Hz matryca i upłynniacz z 10 stopniową skalą regulacji - doskonały do sportu i upłynniania filmów
Poszerzony gamut barw - do wykorzystania w filmach Ultra HD
Wsparcie dla HDR i dość wierne oddanie efektu
Szybki i rozbudowany system Firefox OS
Unikatowa funkcja TV Anywhere, pozwalająca zabrać ze sobą telewizję
Niski Input lag - dobry TV dla graczy konsolowych i PC
Wysoki kontrast naturalny
Ponadprzeciętne wykonanie
Obsługa technologii 3D (aktywna)
MINUSY:
Kąty widzenia, utrata jakości obrazu przy ok.20 stopniach
Jasność mogłaby być wyższa dla lepszej obsługi efektu HDR
Funkcja lokalnego wygaszania jest w zasadze bezużyteczna
 

cezary69

New member
Bez reklam
Gdyby podsumować Panasonic'a DX750 jednym zdaniem, to napisałbym, że jest to taki DX700 ze 120Hz matrycą i pełnoprawnym systemem wsparcia ruchu. Innymi słowy przykład dopracowanego (pod względem obrazu) wyświetlacza, który spisuje się zarówno przy treściach Full HD jak i Ultra HD. Fani wszelkiej maści treści sportowych zdecydowanie powinni spojrzeć w kierunku właśnie tego modelu. W przypadku filmów sprawdzi się niezła czerń, której średni kontrast wynosi 4500:1. Szkoda jednak, że w przypadku tego modelu wygaszanie lokalne jest raczej nieużyteczne. Choć DX750 ma pewne ograniczenia technologiczne, takie jak jasność w trybie HDR - nie więcej niż 520cd/m2 to jest to uzasadnione w jego półce cenowej. W obrębie tych możliwości, DX750, realizuje jednak swoje zadanie wyśmienicie, dostarczając na ekran obraz taki jak chciał reżyser. Nie rozczarowuje także współpraca z komputerem, czy konsolą. Można go polecić graczom. Można więc powiedzieć, że jest to telewizor wszechstronny o niewygórowanej cenie. polecamy.png
PLUSY:
Świetne odwzorowanie barw, szczególnie po kalibracji
120Hz matryca i upłynniacz z 10 stopniową skalą regulacji - doskonały do sportu i upłynniania filmów
Poszerzony gamut barw - do wykorzystania w filmach Ultra HD
Wsparcie dla HDR i dość wierne oddanie efektu
Szybki i rozbudowany system Firefox OS
Unikatowa funkcja TV Anywhere, pozwalająca zabrać ze sobą telewizję
Niski Input lag - dobry TV dla graczy konsolowych i PC
Wysoki kontrast naturalny
Ponadprzeciętne wykonanie
Obsługa technologii 3D (aktywna)
MINUSY:
Kąty widzenia, utrata jakości obrazu przy ok.20 stopniach
Jasność mogłaby być wyższa dla lepszej obsługi efektu HDR
Funkcja lokalnego wygaszania jest w zasadze bezużyteczna

Do minusów dodałbym jedno jeszcze systemowy odtwarzacz praktycznie nie istnieje :) i jeśli ktoś chce oglądać coś przez usb to niech szuka od razu zewnętrznego odtwarzacza. Mi osobiście to nie przeszkadza, ale trochę to kicha żeby taki tv miał zrypany odtwarzacz i brak wsparcia dla dts. Choć przez sieć odtwarza bez problemu.
 

masaj007

New member
Dzięki za odpowiedzi. Najbardziej podoba mi się ten Philips OLED na tą chwilę. Czy wiadomo o nim coś więcej?
Czy możecie mi powiedzieć o instalacji aplikacji ze sklepy Play?
 

masaj007

New member
Cześć
Kupiłem Sony XD9305 i już wisi w domu. Obraz w porównaniu z plazmą jest ok poza czernią, któa jest słaba ale miałem tego świadomość. Nawet wygaszanie sektorowe nie dział. ZD9 to chyba w tej chwili najlepsza opcja ale kosztuje 2 razy więcej. MarcoPolo w 4K i HDR wygląda tak, że kopara opada :)
Platforma Android TV jest super i mogłem zrezygnować z Malinki. Wszystko działa bardzo płynnie poza filmami 4K. Niestety SoC ma za mało mocy aby zdekodować płynnie film 4K z zasobu sieciowego. Plex nie ma wsparcia dla 4K więc na razie zostaje mi 1080p.
Ogólnie bardzo polecam ten TV ale trzeba przygotować miejsce na kable z tyłu bo oryginalny uchwyt nie daje miejsca na manewrowanie. Przez to muszę kupić płaskie kable HDMI.
Podziękowania dla Blackninji za sprawne załatwienie wszystkiego
 

WuMike

New member
Bez reklam
Serio tak źle postrzegasz czerń XD93, w porównaniu do plazmy? Kurczę, ja oglądałem go w dosyć jasnym pomieszczeniu. Faktycznie zatem to, co piszą o nienajlepszej czerni w zaciemnionym pokoju jest prawdą. System z 32 strefami wiadomo, szału nie będzie.
 

pantomima

Banned
Cześć
Kupiłem Sony XD9305 i już wisi w domu. Obraz w porównaniu z plazmą jest ok poza czernią, któa jest słaba ale miałem tego świadomość. Nawet wygaszanie sektorowe nie dział. ZD9 to chyba w tej chwili najlepsza opcja ale kosztuje 2 razy więcej. MarcoPolo w 4K i HDR wygląda tak, że kopara opada :)
Platforma Android TV jest super i mogłem zrezygnować z Malinki. Wszystko działa bardzo płynnie poza filmami 4K. Niestety SoC ma za mało mocy aby zdekodować płynnie film 4K z zasobu sieciowego. Plex nie ma wsparcia dla 4K więc na razie zostaje mi 1080p.
Ogólnie bardzo polecam ten TV ale trzeba przygotować miejsce na kable z tyłu bo oryginalny uchwyt nie daje miejsca na manewrowanie. Przez to muszę kupić płaskie kable HDMI.
Podziękowania dla Blackninji za sprawne załatwienie wszystkiego


Zabawne - 3 lata w przod i w tak wysokim modelu wciaz brakuje czerni ...
Gratuluje zakupu ;)
 
Do góry