Telewizor 55-65" do jasnego salonu

luki_hb

New member
Cześć,
będę wdzięczny za poradę co do wyboru tv głównie do filmów i sportu (mecze piłki nożej).
Z mojego dotychczasowego wywiadu skłaniałbym się ku TCL 65C845, ale mam wątpliowści związane z softem, czy nie będzie irytujące korzystanie z niego.

Obecnie mam panasonic tx-p42st60e (+ firestick od amazona), który bardzo lubię i na obraz nie narzekam, ale już jest za mały i muszę albo zmienić okulary albo tv, a okulary abrdzo trudno mi dobrać, więc narazie wolę zmienić tv ;)


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? pod kątem, różnie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? 65-wisieć, 55 - stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce z boku, z prawej strony + z przodu
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał ? raczej android, płynnie działający stabilny soft, możliwość instalacji aplikacji do tv (primeTv itd), może matowa matryca, może w miarę dobre audio
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? telewizja z Netii
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? może ps
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie z przeglądarki, pewnie youtube i inne tv streemingowe
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Aktualnie nie. Nie będę wybierać pod tym kątem
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie syn w dzień, my wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali na większy nie mam miejsca we wnęce
19. Preferencje co do marki ? brak, jednak wole unikać marek, na których nie zainstaluję niektórych aplikacji do tv
20. Czy telewizor ma mieć 3D ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? okolice 5000, 6 tyś MAX
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To miałeś dobry telewizor.
W klasie cenowej nastepcą o lepszych parametrach, możliwościach i multimediach jest faktycznie TCL 65C845 za 5099 zł
Wielkość też nie brałbym mniejszego.
Masz tu wszystko na czym Ci zależy.
Nawet jak dokupisz PS - będzie też świetnie bo ma niski Input Lag.
I masz dodatkowo dla członków forum z pakietem .
I nie musisz na razie zmieniać okularów.
 

luki_hb

New member
Dzięki.
A korzystanie z softa nie irytuje bugami w TCL?
Mógłbym prosić o info o jaki pakiet forumowy chodzi albo link do info?
 
Do góry