Telewizor 55" - 60hz czy 100+hz, +-3500 zł, streaming

karbon_1991

New member
Witajcie,
mam mętlik w głowie. Szukam telewizora 55", który ma służyć głównie do oglądania sportu na canal + sport online, tj. piłka nożna i tenis. Rzadziej Netlix. Bardzo rzadko jakieś gry. Oglądanie tylko wieczorem. Odległość do TV ok 3m. Telewizor mam jakiś 10 letni +, więc totalnie nie mam pojęcia co się dzieje w branży obecnie.
Czy rzeczywiście warto dokładać do 100 - 120hz do oglądania sportu ? Czy oglądając online canal + sport ma jakieś ograczenia 60fps czy nie ? Zależy mi, żeby te platformy streamingowe chodziły płynnie bez zacięć, żeby tą piłke tenisową było widać.
Myślałem głownie nad SONY, ew. Samsung lub LG. Co do TCL mam obawy o te telewizory jeśli chodzi o jakość wykonania.
Czy poniższe telewizory są godne uwagi ? :
60hz - SONY KD-55X75WL - 3050 zł
120hz - SONY KD55x85L - 4200 zł - czy warto dokładać tysiaka do tego telewizora przy moich wymaganiach ? I tak mocno już przekracza budżet, polowałbym na jakąś promocję. Nie ukrywam, że wolałbym wydać coś bliżej 3000 zł .
W sklepach polecali LG QNED813QA, ale poczytałem trochę o nim i opinie nie są dobre.
Proszę o pomoc w wyborze, może macie też jakieś swoje propozycje ?
 

karbon_1991

New member
Wziąłem ostatecznie Sharpa FQ8EG za jakieś 3100 zl. Ma 144hz, czy jest różnica między 60hz czy to tylko marketing dalej nie wiem bo nie miałem okazji porownac. Jestem zadowolony. Nic nie tnie, wszystko ok, spoko dźwięk, na moje potrzeby w zupełności się sprawdza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp po raz pierwszy wprowadził modele 144 Hz. To dobra seria.
Dobrze wybrałeś.
 
Do góry