Telewizor 55" 4000-5000

leech10

New member
Hej

Planuje zakup telewizora 55"( większy się nie zmieści na meblach to jest niestety max). Obecnie mam LG 43" UK6470 PLC. Ale kontrast ma fatalny. Dla mnie obraz, szczególnie nocą to dramat. Myślę nad Sony XR55X90JAEP. Z tego co widzę, zbiera bardzo pozytywne recenzje za kontrast i Local Dimming. No lub zaryzykować OLED. Z tym, że to TV do wszystkiego, i do YT, i TV naziemna, i bajki, i XboX series S, i filmy, Netflix, no wsio.
Zakładam, że różnica w obrazie tego Sony a mojego będzie kolosalna. A jak OLED vs Sony. Czy to będzie aż taka duża różnica OLED vs dobre VA?
I jeśli OLED to jaka jest różnica między matrycami 60Hz i 120Hz przy filmach, telewizji? Czy to widać "od ręki"? Czy ten A1 jest coś watry?
I jeszcze jaka jest różnica między B1 i C1 w praktyce? Obydwa to 120 Hz. Widzę, ze procesor inny no ale to dane papierowe a jak jest w praktyce?

Osobiście skłaniam się ku Sony, obawiam się o wypalenie. Syn nieraz zostawił telewizor i gre zapauzowaną na długo, a często i filmy z TV się ogląda i te loga jednak są.

Pozdrawiam
Piotrek
 

mpDante

Member
Bez reklam
Alternatywą dla X90J jest zeszłoroczny XH9096/XH9005. Ma minimalnie więcej stref wygaszania lub Samsung Q80A (2x wiecej). Czernią do oleda zbliżają się dopiero miniledy, ale jeżeli chodzi o jasność hdr to lcd będzie nawet 3x jaśniejszy.

Różnica w oledzie 60 i 120Hz nie jest widoczna "od ręki", zwłaszcza jak przechodzisz z TV 50/60Hz. Oled ci się raczej wypali, jednym szybciej innym później. Oled B i C to detale i procesor. Różnice raczej pomijalne.
 

leech10

New member
Hej

No najgorzej, że nie mogę u siebie sprawdzić. Czy polecalibyście do takich zastosowań Sony czy jednak ryzykować i iść w OLED i jeśli tak to czy 60 czy 120 Hz, Wiadomo, ze wolałbym jak najtaniej, ale żeby nie przegiąć w drugą stronę. W zasadzie to czy czerń w tym Sony będzie mocno świecić. Bo teraz to dosłownie wali po oczach. I ciemnych filmów, jak Obcy to się nie da nocą oglądać.

Pozdrawiam
Piotrek
 

mpDante

Member
Bez reklam
Jeżeli masz teraz IPS to każdy VA będzie ogromnym przeskokiem. Sony X90J i Samsung można zdecydowanie polecić do filmów. Testy X90J pokazują, że ma jeden.z lepszych procesorów obrazu i wysoki kontrast = ładna czerń. Oled da ci piekny obraz i czerń kosztem szczegółów w ciemnych scenach i jasności. Jak już pisałem, jasność w hdr w Sony będzie nawet 3x wyższa niż w tanim oledzie, co za tym idzie w oledzie masz tylko namiastkę HDR.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapauzowany telewizor - toi sięgaj po mini led 55C825
Spełni wszystkie potrzeby do grania.
 

leech10

New member
Hej

Dzięki bardzo w takim razie albo ten TCL albo ten Sony. Daruje sobie OLED. Fakt, że zawsze mi się podobał, ale nie chce problemów z TV po 1,5 roku

Pozdrawiam
Piotrek
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Analizując Twoje i syna potrzeby, OLEDa bym od razu skreślił z powodu wypaleń (wiele godzin codziennej pracy, okna na południe, granie). Podejrzewam, że już po roku byś wypatrzył pierwsze wypalenia a po dwóch to na pewno.
Ja bym brał SONY XR-55X90J/XR-55X94J, ewentualnie TCL 55C825.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie jednak mini led to widoczna różnica technologii, jakości.
Również dźwięk i wyposażenie to przewaga C825
 
Do góry