Telewizor 52" lub więcej

AyJay

New member
Witam,

To mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać. :) Mam nadzieję że to nie ostatni i będę się mógł częściej wypowiadać.

Od kilku dni śledzę wiele wątków i testów i nie jestem w stanie dojść do decyzji. Poniżej moje preferencje:


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,6x5,2m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Nie świeci
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT/stancjowy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najlepszy możliwy obraz do filmów HD i FULL HD
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? TV kablowa + głównie blueray/pendrive z filmami
10.Jakie urządzenia ? PS3, Blue Ray, może PC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Przyrodnicze/Motoryzacyjne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie koniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Od czasu do czasu z kolegami
16.Preferencje co do marki ? SHARP / SONY / SAMSUNG
17.Preferencje co do wielkości ? 52 i więcej
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami, chodź pokój jest i tak ciemny
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?5500 zł + raty 0%
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Aktywne

Myślałem nad takimi TV:

Sharp LC-52LE830E
Sony KDL-55EX720v
Samsung UE55ES6100
TOSHIBA 55VL963

Czy warto kupić któryś z tych modeli ? Czy macie jakieś inne propozycje ? Czy warto dołożyć do jakiegoś modelu wyższego, powiedzmy do 6 tys ?

np do SHARP LC-60LE740E

Z góry dzięki za odpowiedź,

Ceny i modele głównie ze sklepów Media Expert i Euro, nie patrzyłem czy gdzieś są inne promocje czy modele.
 

AyJay

New member
kiki, a czy sa jakieś warte dopłaty tv ponad 6 tys ? Czy raczej nie powinienem się nimi interesować bo dopłata dużo nie da ? 3D to dodatek, warto Twoim zdaniem dokładac do niego czy może wziąć parę stówek tańszy model bez 3D ?
 
Do góry