Telewizor 50" dla...mnie. Budżet 6tys.

ocadog

New member
Witam serdecznie
Dokładnie 10 lat z pomocą tego forum dokonałem zakupu telewizora Sony. Super wybór. Do teraz mi służy i będzie służył dalej.
Jednak czas zrobić mały upgrade. Stąd prośba o pomoc przy wyborze modelu.
Na początku mój budżet. 6 tys.
Wymagania. Niestety największy problem to te 50". Tu niestety nie ma dyskusji z racji wielkości pokoju i położenia telewizora. Zatem mocno się zawęża. Wiem, że często w 50" są matryce IPS kosztem VA. Mimo, że w zasadzie jedne i drugie mają plusy i minusy.
Teraz konkrety. OLED odpada z racji lęków wypalenia. Częste pozostawienie TV włączonego przez dzieci z obrazem statycznym etc.
Co jest oglądane? Głównie wiadomości i sport. Plus wszelakie dobra Internetu (Hbo GO, Netflix, YouTube). Zatem dodam, że z racji licznych urządzeń smart home (Google Home) telewizor z Android TV byłby wskazany. W ostateczności Tizen (kilka sprzętów Samsunga na pokładzie).
Audio. Wiem, że ciężko znaleźć przyzwoite. Szczególnie przy tak małym TV ale jakaś minimalna namiastka przestrzeni.
Mój wybór póki co zawęził się do Sony i Samsunga. Konkretne modele:
- Sony XR-50X90J
- Samsung QE50QN94A (mogę kupić w UK)
- Sony Bravia KD50X89J (również z UK)
Mówiąc w skrócie szukam telewizora możliwie najlepszego.
Z góry dzięki za pomoc
 

ocadog

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Duże okno za telewizorem
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? 50", możliwie znośny dźwięk (póki co nie mam pomysłu i miejsca na zestaw audio), Android TV lub Tizen
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Canal+, DVB-T
10. Jakie urządzenia? Sony Blu-ray, Zew HDD, Chromecast
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Wiadomości 4-5h, Sport 3-4h
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, Wiadomości, Youtube, HBO GO, Netflix
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - Nie
16. Preferencje co do marki? Sony, Samsung
17. Preferencje co do wielkości? 50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nieintuicyjne, wolne poruszanie się po ustawieniach, brak długofalowej polityki aktualizacji oprogramowania
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6tys.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Co 8-10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli jakość jako nr 1 - to tylko Oled.
I leki możesz schować, bo to już modele gamingowe.
Nawet jak zakupisz w Polsce z transportem do UK - to CI jeszcze reszta zostanie.


Dla takich potrzeb to zdecydowanie Oled 48:
- Philips 48Oled806
- LG 48C11
Tu nie musisz iść a kompromisy !
Masz radość do potrzeb każdego dnia !

Jak będziesz niebieski masz dodatkowo do każdego jeszcze pakiet.

Chociaż wg mnie do 4 metrów powinieneś sięgać po minimum 55".
 

ocadog

New member
Na początku chcę podziękować za zainteresowanie tematem.
Przyznaję, iż i mnie OLED kusi i wszystko w nim mi się "zgadza" gdyby nie już chyba legendarne lęki co do wypalenia.
Jeszcze raz zatem pochylę się nad wspomnianymi modelami. Mimo, że wciąż Android TV jest z tyłu mej głowy. Zatem i Sony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma już legendarnych wypaleń.
Jeśli Android TV to właśnie Oled Philipsa 48.
Masz wszystko czego potrzebujesz i to na duży zapas.
I masz 100% gwarancji radości.
 

PetraS

Member
Nie ma już legendarnych wypaleń.
Jeśli Android TV to właśnie Oled Philipsa 48.
Masz wszystko czego potrzebujesz i to na duży zapas.
I masz 100% gwarancji radości.


Jeśli mogę się udzielić w nie swoim wątku. OLED....hmmm kupie dzisiaj (bo obraz jest po prostu przepiękny) jeśli dasz mi gwarancje ,ze nic się nie wypali ,oglądając normalnie czyli zwyczajnie użytkując codziennie do oglądanie tv bez obchodzenia sie jak z jajkiem . Niestety od 3 miechów sporadycznie jestem gościem w jednym z elektromarketów. Stoją tam cały czas te same trzy oledy 55 lg (pytałem kumpla, który tam pracuje). Na jednym od jakiegoś czasu piękne wypalenie/odbarwienie/utrwalenie czy jak tam zwał..kreska 40 cm długa i 1,5 cm szeroka w dolnej części ekranu :) Co ciekawe na pozostałych nic, ekran czysty.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli będziesz zostawiać ekran na jednym kanale przez 12 godzin każdego dnia , tak jak jest z marketach - to odpuść sobie.
Od tego właśnie masz 7 zabezpieczeń fabrycznych, wprowadzasz dodatkowo swoje przeformatowywanie jako ósme.
I przy tym co zadeklarowałeś nie będzie powidoków.
Mam tak właśnie u siebie i mam ogromna radość każdego dnia.
 

ocadog

New member
Jego koleś od tematu dodam, że faktycznie pochyliłem się nad tym Philipsem. Wygląda obiecująco nie licząc specyficznego softu i jego płynności.
Co do wypalania i lęków o to. Niby Philips ma naprawdę dużo skutecznych zabezpieczeń. Ale z drugiej strony gdy czytam instrukcję i dwie strony opisują czego unikać etc. to zawsze zastanawiam się czy to normalne. Telewizor to telewizor...chcę to oglądam co chcę i ile chcę. Stoper w zestawie, może to jakieś rozwiązanie.
Ale tak na poważnie szkoda, że Philips daje tylko 2 lata gwarancji. Sony 5 lat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony nie daje 5 lat. Możesz sobie dokupić dodatkowo 3 lata za kasę.
Jaką płynność , jakiego softu masz na myśli ?
Philips zastosował w swoich oledach system anty wypaleniowy, za co dostał też nagrodę Eisa.
Wszystkie firmy mają gwarancję 2 lata door to door.
Masz wątpliwości - to odpuść sobie.
 

PetraS

Member
Dzisiaj byłem w markecie i jak wspomniałem wcześniej stoją tam oledy a wśród nich jeden za 3800 zł za to z darmowym wypaleniem :)

https://zapodaj.net/4ceda52cd13af.jpg.html

https://zapodaj.net/859c02b659199.jpg.html


https://zapodaj.net/a81fff6bafa8c.jpg.html


Oczywiście obraz na oledzie jest nie do podrobienia..piękne , soczyste a zarazem naturalne i żywe barwy...takie nazwałbym plastyczne. Coś wspaniałego. Ciekawostka, ze stojacych tam telewizorów najblzej obrazem miał..panasonic 58hx820, poważnie :)
 
Ostatnia edycja:

adrian66

Member
Moja siostra od pięciu lat używa oleda LG i jak do tej pory nie ma z nim żadnych problemów.Jeśli chodzi o wspomnianego Panasonica,to naprawdę świetne telewizory pod względem obrazu,co potwierdzają testy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Taż mam oledy w domy i też działają bez żadnych problemów.
polecam bo jakość najlepsza, bezkompromisowa.
 
Do góry